Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Instalacji Kominka Z Buforem - Prośba O Porade


ogleniu

Rekomendowane odpowiedzi

A to ci dopiero ;) ...myślisz ze jak wymienię zawory klapowe pomiędzy buforem a instalacja na te ze sprezyna to może się okazać że nie potrzebuje elektrozaworu? W się tańsza opcja...jutro zakupie.

Co do naczyń...tak wiem ze wg norm nie powinno być zaworow odcinajacych ale ja je mam bo nie wyobrażam sobie sytuacji gdy naczynie mi się psuje lub musze sprawdzić w nim ciśnienie a do tego musze wylać 600l tylko z samego bufora. Jakoś musze z tym zyc ;) i myślę że wielu tak zyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ci dopiero ;) ...myślisz ze jak wymienię zawory klapowe pomiędzy buforem a instalacja na te ze sprezyna to może się okazać że nie potrzebuje elektrozaworu? W się tańsza opcja...jutro zakupie.

Co do naczyń...tak wiem ze wg norm nie powinno być zaworow odcinajacych ale ja je mam bo nie wyobrażam sobie sytuacji gdy naczynie mi się psuje lub musze sprawdzić w nim ciśnienie a do tego musze wylać 600l tylko z samego bufora. Jakoś musze z tym zyc ;) i myślę że wielu tak zyje

  1.3.10 Zawór obsługowy

02414 (2).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A to ci dopiero ;) ...myślisz ze jak wymienię zawory klapowe pomiędzy buforem a instalacja na te ze sprezyna to może się okazać że nie potrzebuje elektrozaworu? W się tańsza opcja...jutro zakupie.

Co do naczyń...tak wiem ze wg norm nie powinno być zaworow odcinajacych ale ja je mam bo nie wyobrażam sobie sytuacji gdy naczynie mi się psuje lub musze sprawdzić w nim ciśnienie a do tego musze wylać 600l tylko z samego bufora. Jakoś musze z tym zyc ;) i myślę że wielu tak zyje

Nie musisz dawać zaworu odcinającego przed naczyniem wystarczy dać szybkozłączkę do naczynia przeponowego (umożliwia demontaż naczynia bez spuszczania wody z instalacji)Mam nadzieje że kupiłeś zwrotne ze sprężynką z mosiężnym grzybkiem bo istnieją też z plastikowym(nic nie warte)

No to teraz jeszcze raz do sklepu po szybkozłączkę ;)

post-32948-0-95857500-1470746814_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko złączek nie kupuje bo wystarczy mi srubunek za kulowym ;) ...a co do tych zwrotnych to niestety ale mam te plastikowe :( Szczerze mówiąc to nigdzie nie widziałem z mosiężnym grzybkiem. Zobaczymy... w sumie mam już pociągnięty kabel od sterownika więc jak nie zadziałają to elektrozawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.