Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła - Nietypowa Sprawa


ajqju

Rekomendowane odpowiedzi

Postaraj się urodzić dziecko, wtedy nie będziesz miała czasu na głupie zachcianki.

Autor tematu jest mężczyzną, a przynajmniej pisze w rodzaju męskim. Nawet widać to jego w słowach które kolega Emus cytuje powyżej w swojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się moja pomyłka. Przepraszam.

W XXI wieku wszystko jest możliwe nawet zachcianka posiadania kotła górnego spalania, czyli w tym przypadku funkcja edukacyjna forum nie zadziałała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może nie tyle zachcianka lecz większość producentów ma tylko takie. Jak np. Defro ma dolnego spalania to moce są zbyt duże. Komin mam nowy wyspawany z blachy kotłowej robiony przez spawacza pracującego w elektrociepłowni.

Jeśli lepszy jest dolnego spalania to prosze o propozycje jaki ? Z chęcią poczytam o nich.

A co do dziecka to urodziła mi się 10 dni temu córeczka dlatego chce zmienić kocioł niż tego przerabiać bo jak narazie to chodze do niego co 1,5 godziny i dorzucam po trochu aby temperatura nie wzrastała. Decyzja już podjęta teraz tylko trzeba znaleźć dobry abym mógł i drewno i węgiel i miał palić dodatkowo mam sporo zrzynek na placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałowca, węglowca i drewniaka w jednym - musisz chyba śmieciucha kupić i to z dmuchawą !!. Chyba za dużo ulotek czytałeś, chwyty marketingowe działają raz, a męczysz się kotłem potem latami...

 

http://czysteogrzewanie.pl/kociol/co-za-duzo-to-niezdrowo-dobor-mocy-kotla-weglowego/

 

Popatrz jak się dobiera moc węglowca, a jak miałowca, jak chcesz to pogodzić? Do tego drewno żeby ekonomicznie spalić musisz mieć albo kocioł HolsGas, albo dolniaka z szamotowym palnikiem i doprowadzeniem powietrza wtórnego. W dodatku opał - drewno musi być wysezonowane. Teraz powiedz nam jak to wszystko połączyć.

 

NIE MA PIECÓW NA WSZYSTKO, piec wszystko spali, ale będzie Cię to odpowiednio kosztować... Wymiana kotła/komina, więcej spalonego opału.

 

http://czysteogrzewanie.plpolecam lekturkę i na tej stronie będzie wszystko co Ci potrzebne.

 

 

KOSZTY:

 

Wymiana kotła:

-odłączenie starego

-wyciągnięcie go z piwnicy/kotłowni

-wciągnięcie nowego do kotłowni

-podłączenie nowego

// majster zgarnie 1000-1500zł za taką zabawę + koszty kotła może w dzień się wyrobi z wymianą, chyba że wujek złota rączka potrafi, ale i tak mu będziesz musiał pomóc więc wolne trzeba wziąć, ale skasuje może mniej, albo zrobi za darmo.

 

Przeróbka kotła:

-wyłączenie dmuchawy - 2min 0zł

-dodanie powietrza wtórnego - 5min 0zł (ew. koszt wiertła)

-zmniejszenie palnika - 15min cegła to koszt 5zł silikon może ze 25-30

-zamontowanie miarkownika - 15-60min w zależności od umiejętności koszt 100zł

 

Nie wiem gdzie pracujesz i ile zarabiasz, ale ja bym wolał wydać 150zł + 2 godziny po pracy na przeróbkę niż 3000 na piec i 1500 na majstra. Mając dziecko wolał bym różnice wydać na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro uparłeś się na wymianę kotła, to może rozejrzyj się po lokalnych zakładach kotlarskich, żeby uspawali Ci kociołek na zamówienie. Stary kocioł nie cieknie, więc możesz trochę zaczekać. Ja w tym roku nabyłem właśnie taki kocioł na zamówienie, i powiem Ci, że ma to dużo zalet, musisz tylko wiedzieć czego chcesz. Określasz nie tylko moc, ale i takie rzeczy jak: wymiary komory załadowczej, wymiary i położenie klapy załadowczej, wysokość czopucha, ilość i położenie króćców - ogranicza to koszty montażu do starej instalacji. Ja ze swojego jestem bardzo zadowolony, ale przed wyborem długo czytałem forum, właściwie to zamówiłem go, bo po dokształceniu się nie mogłem znaleźć w sklepie nic odpowiedniego. Finansowo też nie wygląda to źle, ja za swój nie dałem więcej niż za "sklepowy". Jakbyś chciał namiary na mojego kotlarza to pisz na PW, nie chcę tu robić kryptoreklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wymiany będę miał taki ile materiału dojdzie a robocizna za darmo. Kotły Defro i Galmetu mogę mieć po niższych cenach niż ma większość instalatorów. Stąd uparcie dążę do zmiany kotła.

Już nawet niech odpadnie miał. Niech głównie zostanie węgiel i drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz upierasz sie na wymianę to szukaj lepiej jakiegoś DS-a. Ja bym na twoim miejscu zastanowił się nad montażem bufora. Wyjdziesz na tym lepiej niż na wymianie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem z ciekawości to można dokupić coś na allegro typu kierownica powietrza wtórnego, tylko jak to zamontować skoro w drzwiach mam jak gdyby odlew tego. Jak by drzwi były płaskie to udało by cię ładnie wyciąć i wstawić takie coś. Dodatkowo widzę że są miarkowniki ciągu elektroniczne za ponad 300zł bo nie mam możliwości zamontowania zwykłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.