Skocz do zawartości

Denz

Forumowicz
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O Denz

 • Tytuł
  Bywa od czasu do czasu

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  lubelskie

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  260 m2 średnio ocieplone
 • Instalacja
  grzejniki aluminiowe i panelowe, zawór 4d i 120 l CWU
 • Kocioł
  MPM DS 17-19 kW
 1. Denz

  Pomocy, Pachnę Jak Wędzonka!

  Ja bym raczej powiedział że otwarty to będzie gdy ta dźwignia będzie skierowana prosto w stronę kotła. Trzeba by ją przestawić o kąt 45 stopni w stronę kotła.
 2. Denz

  Kocioł Ds Mpm

  Pomoże ktoś: Tak wygląda wymiennik po 3 dniach palenia. Palnik z pierwszej wersji MPM-a, szamotka z "1" wisi ze 2 cm nad otworem. Dysza palnika ograniczona do 6 na 8 cm i komora zasypowa zmniejszona cegłami szamotowymi o 1/3. Tak wygląda dym z komina pól godziny po podłożeniu kilku kawałków węgla na żar i 8 kg węgla pomieszanego pół na pół orzecha ze Staszica i ekogroszku z LM 26 MJ. Po 2, 3 godzinach dym znika, ale po przerusztowaniu pojawia się tylko większy. Na miarkowniku ustawione 60 stopni, w domu na 2 kondygnacjach 23 stopnie, na 3 - 20. Pali się na okrągło, taki zasyp starcza przy obecnych zewnętrznych temperaturach 3-7 stopni na około 12 godzin. Aby pozbyć się tej sadzy najlepiej pewnie byłoby trzeba zrezygnować z ciągłego palenia i przepalać na większych temperaturach. Tylko trzeba by rozpalać dwa razy a tak to 3, 4 minuty dosypania i wybrania popiołu i tyle. Da się jakoś ograniczyć moc żeby tej sadzy i dymu z komina nie było?
 3. Denz

  Kocioł Ds Mpm

  I co z tymi fotkami? ;) Mam MPMa z tym palnikiem - na drewnie jest ok ale na węglu trochę za dużo sadzy na wymienniku. Miarkownik ustawiony na 60 stopni i się nie domyka do końca. Próbowałem z różną ilością PW ale z sadzą bez zmian. Może Twoje modyfikacje by pomogły...
 4. Denz

  Zakup Ekogroszku Przez Internet

  Miał ktoś do czynienia z opalem z firmy PW Atex? Opinie które można znaleźć w necie są sprzed kilku lat.
 5. Denz

  Bardzo Duze Zuzycie Wegla

  Tak to: https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/technika-grzewcza-i-ogrzewanie/kotly-piece/kotly-na-paliwa-stale/kociol-stalopalny-c-o-termo-tech-resika-c-16-kw.html
 6. Denz

  Kocioł Ds Mpm

  260 m2, też klasa d na ciepło właściwe; 12,7 kW przy -20 bez cwu + 4 kW na cwu czyli w sumie 18 w najzimniejszy dzień, w przeciętny 6,4 kW
 7. Denz

  Kocioł Ds Mpm

  Ja mam MPM-a w pierwszej wersji. Wezyry zarosły smołą i nie da się ich ruszyć, zresztą przyłożone są połówkami szamotowymi w celu zmniejszenia komory o 1/3. Druga modyfikacja to zmniejszenie wlotu do oryginalnego palnika - został otwór 7 na 10 cm. Przy większym wlocie do palnika było w domu za gorąco. Przy mniejszym jest więcej dymu na kotłowni w trakcie podkładania. Coś za coś. U mnie pewnie smoła była jest i będzie - trzeba było kupić 12-14 a nie 17-19. Palę mieszanką pól na pół orzechem ze Staszica i jakimś ekogroszkiem który niby mam mieć 23 Mj/kg. Sam Staszic się zawieszał. 12 kg tej mieszanki starcza na 15 godzin - przy 3-krotnym przerusztowaniu, na kotle 55 stopni, w domu 22-23 stopnie. Klapka PP otwarta na 5-6 mm, PW na 10 mm. Otwór w klapie załadowczej otwarty na 2 mm. Gdy był zamknięty było dużo więcej smoły, nie dało się otworzyć drzwiczek i czasami zdarzały się fuknięcia dymu na kotłownię. Teraz fuknięć nie ma a ilość smoły ograniczyła się o 80%.
 8. Denz

  Kocioł Ds Mpm

  Witam Pomoże ktoś oszacować moc MPMa po przeróbkach? Budynek i instalacja jak w opisie, kocioł to 17-19 pierwsza wersja, po zmniejszeniu fabrycznym palnika do 12-14, zmniejszeniu wlotu do palnika (otwór 9 na 7 cm) i zmniejszeniu komory zasypowej szamotem o 1/3. Zasyp z 4 kg orzecha ze Staszica i 4 kg ekogroszku 23 MJ/kg spala się ok 10 godzin - zostaje 2, 3 kg żaru. Sam Staszic się spiekał i zawieszał. Temperatura na powrocie do kotła 54-56 stopni, po 10 godzinach około 40. Temperatura w pomieszczeniach na parterze 23-24 stopnie, na 2 piętrach 21-22.
 9. Denz

  Dobór kotła Setlans 9Kw Czy P2Ar Kds - Pw 7-9 Kw

  http://czysteogrzewanie.pl/ranking-kotlow/kamen-wg/ 11 marca utworzyłeś ten temat. Ileś tam osób Ci doradzało. Wybrałeś kocioł. Przeczytaj jeszcze raz to co napisał papasmurfek cztery posty wyżej. Jeśli mało raz to przeczytaj jeszcze raz.
 10. Witam Jestem w trakcie wykańczania poddasza. W łazience hydraulik założył grzejnik drabinkowy. Jest najwyżej ze wszystkich grzejników w budynku, na 100% nie jest zapowietrzony i jest z nim problem, bo nie zawsze chce grzać. Normalnie na instalację CO jest puszczana woda o temp do 50o C - grzejnik zimny. Dopiero po przekroczeniu tej temperatury zaczyna być ciepły. Wczoraj zauważyłem, że rurka na której jest założony zawór termostatyczny jest zauważalnie zimniejsza niż ta na której jest zawór powrotny. Odwrotnie założone zawory?
 11. Denz

  Kocioł Ds Mpm

  Jaką powierzchnię ogrzewasz? Ja zainstalowałem taki sam w piątek. 170 m2 ocieplonego, dojdzie strych - docelowo będzie 260 m2. Na razie palnik zmniejszony fabrycznie, zawór 4D. Po dołożeniu węgla o 20, rano o 6 w domu nareszcie normalna temperatura (wcześniej żeby tak było trzeba było ze 3 razy wstawać i dokładać - małe dziecko)
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.