Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Forumowiczów.

Właściwie jestem już zdecydowany i kupię kocioł z podajnikiem tłokowym.

Jednakże męczy mnie pytanie który, chociaż bardziej skłonny jestem na zakup Stalmarka ale z powodu wymiarów zewnętrznych kotła bardziej odpowiadałby mi EKON. Tylko że nigdzie nie mogę znaleźć opinii o tym kotle. Może tu znajdę kogoś mądrego w tym temacie?

 

Pozdrawiam

Maciek

Zapomniałem dodać link : http://allegro.pl/item525361540_kociol_kot...okowy_ekon.html

Opublikowano
Witam Forumowiczów.

Właściwie jestem już zdecydowany i kupię kocioł z podajnikiem tłokowym.

Jednakże męczy mnie pytanie który, chociaż bardziej skłonny jestem na zakup Stalmarka ale z powodu wymiarów zewnętrznych kotła bardziej odpowiadałby mi EKON. Tylko że nigdzie nie mogę znaleźć opinii o tym kotle. Może tu znajdę kogoś mądrego w tym temacie?

 

Pozdrawiam

Maciek

Zapomniałem dodać link : http://allegro.pl/item525361540_kociol_kot...okowy_ekon.html

 

 

witam wszystkich forumowiczów

jestem pierwszy raz na tym forum i mam ten sam problem co Maciek.

nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat kotła Ekon.

może ktoś coś powiedziec czy warto się w to ładować

proszę o info :D

pbilus

Opublikowano
Może Taurus Gaur albo Ling M.

Fajnie tylko że LingaM nie kupię za 7500 brutto, ale dziękuję za radę.

Co do Ekona to chyba masz troche racji z tym brakiem informacji.

Opublikowano

Dołanczam do waszej dyskusji bo też stoje przed wyborem tłokowca ja nie mam ograniczeń wymiarowych czy na temat Stalmarka znasz jakieś opinie.Co do Ekona wygląda solidnie i ma dość dobre wyposażenie ale najlepiej jakby go obejżeć na żywo w jakimś normalnym sklepie a sprzedawca może dałby ci namiary na kogoś kto zakupił taki piec

Opublikowano

Ja mam teraz komfortowe porównanie. W tym roku założyłem u siebie Linga Duo 25 a u mamy Taurus Gaura 25 kW :D Gaurem palę już kilka miesięcy, Lingiem 2 dni. Po sezonie podam konkretne róznice. Opał ten sam. Pozdrawiam.

Opublikowano
Dołanczam do waszej dyskusji bo też stoje przed wyborem tłokowca ja nie mam ograniczeń wymiarowych czy na temat Stalmarka znasz jakieś opinie.Co do Ekona wygląda solidnie i ma dość dobre wyposażenie ale najlepiej jakby go obejżeć na żywo w jakimś normalnym sklepie a sprzedawca może dałby ci namiary na kogoś kto zakupił taki piec

a mam ograniczenia wymiarowe więc mam problem hmmmmm :D no nic jeszcze się porozglądam.

Opublikowano

:D Zdecydowałem kupić piec z podajnikiem ślimakowym gdzie zastosowany jest palnik retortowy 2 Generacji Brucer on umożliwja spalanie Miału,Eko groszku,peletu.Zakres grubości paliwa to od-0 do-3,5 mm szkic i info możecie zobaczyć u producenta pieca Tilgner.Jakiej firmy kupie piec jeszcze niezdecydowałem.

Opublikowano

ciekawa opcja muszę poczytać może też się zdecyduje, Marcel jak znajdziesz jakiś fajny kocioł proszę o info.

najbardziej interesuje mnie kocioł o wymiarach szer max 110cm taką mam wnęke w kotłowni.

Opublikowano

:D Ja teraz robie elektryke piec będe kupywał za 1-2 mieśące co do wyboru producenta mam zamiar zrobić to tak:

Wybiore kilku producenów z Pleszewa bo tam dobrzy żemieślnicy , pojade tam oglądać i zdecyduje na miejscu.

Co do tfojich ograniczeń wymiarowych uwież zrobiom ci taki jak będziesz chciał.Na giełdzie w łodzi był gość z Pleszewa "KRZYSTAL"

tel.606649057 zadzwoń i spytaj czy ci zrobi takjej szerokości.Ale niebazuj na jednym produceńcie polecam ci moje rozwjązanie.

Opublikowano

no witam.

ja już elektryke mam zrobioną terazm zabudowa poddasza, a z kotłem nadal będę szukał, może z czasem coś znajde.

albo też zrobie sobie wicieczkę na jakąś giełdę.

dzięki za radę. :D

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam . Jestem posiadaczem pieca 26 KW tego producenta. Moje spostrzeżenia są następujące: Solidne i estetyczne wykonanie. Materiały użyte dobrej jakości.Wymiennik o bardzo dobrej wydajności ( przy paleniu na palenisku awaryjnym uzyskuje szybko temperaturę wody). Jeśli idzie o sprawy oszczędnościowe to palenie miałem sezon 2008/2009 wypadło lepiej w porównaniu z normalnym piecem miałowym (taki używałem do tej pory).

Wady tego kotła:Trudność ustawienia parametrów na sterowniku( bardzo dużo nastaw decydujących o dobrym spalaniu. Kilkadziesiąt godzin w kotłowni). W moim kotle jest płyta paleniskowa o długości( wymiar zgodny z kierunkiem podawania paliwa) tylko 200 mm co uważam za błąd konstrukcyjny tego kotła . Po moich uwagach u sprzedawcy dowiedziałem się że już produkują te kotły o przedłużonym palenisku. Szczególnie jest to potrzebne przy zastosowaniu opału o wyższej kaloryczności i o dużym stopniu spiekania, gdyż opał jest nie dopalony i spada do popielnika. Kolejną wadą , ale może nie do końca jest duże osadzanie się sadzy w wymienniku. Po prostu trzeba dość często czyścić wymiennik. Jeśli idzie o sterowanie piecem to zastosowany sterownik wymaga dużej cierpliwości. Ja po długim czasie przy nastawach zdecydowałem się na wymianę sterownika. Jest prostszy w ustawieniach, aczkolwiek uboższy w dodatkowe opcje typu : noc, dzień

strefy czasowe itp.

Praca samego podajnika dość cicha.

Reasumując piec w mojej ocenie dość dobry, ale.........!

Pozdrawiam !

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Odświeżam temat kotła Ekon ponieważ właśnie go kupiłem.Może za miesiąc skończę kotłownie to będę mógł coś powiedzieć na temat jego działania.Narazie mogę przekazać że producent wywiązał się z danego słowa i terminowo dostarczył kociołek.Co do wykonania to mam dwa zastrzeżenia jedno dotyczy niepomalowanego zasobnika wewnątrz (myślę żę to istotne i dlatego to poprawię) a drugie też dotyczy niedomalowania tylko tym razem wymiennika ale nie wiem czy wymiennik musi być dokładnie pomalowany (poczekam na odpowieć kogoś z branży kotlarskiej) Aha dodatkowy ruszt jest stalowy a mógłby być żeliwny.Cała reszta to jest: spawy,uszczelki,zawiasy,zamki są solidne.Obudowa bardzo ładnie wykonana płaszczyzny,krawędzie,lakierowanie z zewnątrz są OK.Klapa zasobnika(130kg pojemności) na siłowniku wystarczy odbezpieczyć lekko pociągnąć i otwiera się sama Przewody zaczepione do kotła fachowymi uchwytami,w miejscach gdzie trzeba zajrzeć od czasu do czasu są napisy "wyczystka" całość sprawia bardzo dobre wrażenie.Pozostaje mieć nadzieję że będzie działał tak dobrze jak wygląda.Może już użytkujecie ten kocioł? Jeśli tak to chętnie poczytam wasze opinie.Pozdrawiam zainteresowanych.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam

Mam EKON 17kW. Drugi sezon. Pierwszy przepracował w ekstremalnych warunkach - w trakcie budowy. Pale w nim ekogroszkiem Pieklorz. Próbowałem pellet, ale to pomyłka - chodzi o cenę. Ekogroszek za 800pln/T ma 27MJ, pellet kupowałem za 700pln/T - 18MJ. Poprostu bez sensu. Miału nie próbowałem. Wiem, że wychodzi taniej, ale czytałem że więcej popiołu, sadzy... Jak pojawią się problemy z dobrym ekogroszkiem na rynku i jego cena wzrośnie - mam alternatywę. Przetestowałem wiele odmian ekogroszku. Właściwie najbardziej odpowiada mi ten wysokokaloryczny. Wiem, że na retorcie nie pracuje tak dobrze ze wzgledu na spieki i musi być mieszany, ale w tym piecu to wogole nie ma znaczenia. Tłok spycha wszystko do popielnika przy podawaniu nowego wegla. Popielnik jest bardzo duży - to też jego zaleta. Wystarcza spokojnie na dwa tygodnie -po trzech jest pełny (jak chcę wyczyścić piec muszę wczesniej opróżnić popielnik, bo jego przepełnienie nie jest miłą sprawą - później przy wyciąganiu wysypuje się na czystą podłogę :P. Przy temperaturach noc/dzien -3/8stC spalam 60kg/tydz. Popielnik oprózniam raz na dwa tygodnie - zasypuję węgiel raz na 4-5 dni po dwa worki. Zanim węgiel trafi na palenisko jest suchy. W podajniku mieści się jakieś 100kg. Czyszczenie pieca jest banalnie proste. Trudno pobrudzić ręce.

Właściwie wybrałem EKON bo pieknie pasuje do mojej małej kotłowni. Jest wysoki, komin wyjscie górne, wąski i płytki. Tłokowce mają tę zaletę, że nie potrzebują tyle miejsca do serwisu. Piec chodzi bez zarzutu. Jest cichy i wygodny w obsłudze - porównanie mam z dużo droższym "firmowym" retortem moich rodziców. Czyszczenie nie wymaga wygaszania - palenisko jest schowane pod ostatnią "półką". Paliłem chwile na ruszcie dodatkowym - mieszczą sie dwa- trzy polana, dłuższe 45-50cm - tylko jedna "ćwiartka". Podajnik ma doprowadzenie ciepłego powietrza z pieca i ładnie osusza zasypany węgiel. Sterownik PID pracuje w trybie auto i jedyne ustawienie jakie zmieniałem to ilość powietrza - z fabrycznych 50% przestawiłem na 20% - przy dzisiejszej pogodzie zużycie węgla spadło o 20% (nie wiem czy jak temperatura spadnie do -20 nie będzie trzeba podkręcić bo trochę wolniej "wkręca się" na zadaną temperaturę). Sterowanie czasem podawania czy czasem przerwy nie wyglada tak jak w ślimaku - tu ma zdecydowanie mniejsze znaczenie. Zmianę temperatury na piecu potrafi przeprowadzić dziecko - w trybie auto wystarczy użyć klawiszy +/-, bez krecenia sie po menu.

Teraz trochę o wadach: kabelki do pomp i przewody czujników temperatury są krótkie. Wprawdzie wystarczyły, ale kilka "przecina powietrze" za piecem. Powierzchnia na której stoi piec jest niewielka, warto pamiętać o wzmocnionej wylewce - ja nie dałem tam styropianu. Za największy minus pieca można uznać jego design. Nie jest to piękna deska rozdzielcza drogiego auta z Japonii - raczej kokpit niemieckiego auta z lat 90-tych :P Oglądałem wielu producentów i EKON wypada blado. Ponieważ jednak trafił do kotłowni a nie do salonu - miało to dla mnie mniejsze znaczenie. Jest wykonany solidnie - mocno poskręcany, gruba blacha na wymienniku, ale nie świeci na niebiesko jak piec za 13kpln moich rodziców...

Gwarancja: 50 miesięcy. Rozumiem natomiast wątpliwości jakie mają Państwo w związku z brakiem informacji o piecu w internecie. Też się obawiałem tej kwestii. Miałem jednak przyjemność poznać tych Państwa i pomoc jaką otrzymałem z ich strony przy montażu, późniejszych ustawieniach oraz przy rozwiązaniu problemu z dokumentami pieca, które zagineły na budowie - pozwala mi z czystym sumieniem polecić ich produkt i obsługę. Pozdrawiam.

p.s. mieszkam pod Wrocławiem. jeśli ktoś chciałby obejrzeć EKONa w akcji - nie ma problemu. Proszę na prv.

  • 2 lata później...
Opublikowano

wszyscy pisza kupuja a nikt sie nie zastanawia czemu taki piec jest 100 procent drozszy bez podajnika koszt zbudowania podajnika gora 1000 zl a piece kosztuja ok 8000 z l

zwykly piec 2000-3000zl gotowy podajnik z wyposazeniem sterownikiem ok 2500zl czyli piece od 4500 zl do 5500 zl gora i wtedy mozna bylo by kupowac

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.