Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Pomińmy dobór, tego już nie zmienimy.

Na stronie producenta stoi jak byk: Moc cieplna znamionowa kW 26 (w rozpiętości 7,6-26)

A tu się podaje info, jakoby kociołek był idealny do pracy raczej w dolnej granicy rozpiętości (co nie przeszkodziło pewnej osobie napisać, że "spokojnie da radę").

 

Czyli kupuję ciężarówkę 30t, ale ładuję 8t bo tak będzie jeździć idealnie. 30t może nie uciągnąć, chyba że wleję super paliwo, abo będę zawsze z górki jeździł.

Naprawdę dałbym się na to nabrać ? Raz wystarczy.

Edytowane przez verb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł jest źle dobrany, a nie zły, możliwe że ma też niewłaściwe paliwo. 

A może i dobrze bo zmusi Bietkę do termomodernizacji a to wydatek jednorazowy a węgiel trzeba kupować co sezon .

Nawet jak ocieplenie  zamortyzuje się po kilkunastu latach to przynajmniej worów nie trzeba tylu pchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol trochę zwolnijcie z tonu

 

1-kto ma pewność z was jaki jest opał

2-nawet kobitka tego nie wie

3- wie tylko ten co go sprzedał

5-opał to jest podstawowa sprawa

6- twórcy pieca powinni napisać -opał ma być o takiej a nie inne min j kaloryczności np do fiata 125 p nie wolno było używać benzyny niebieskiej- BO... aby miał jeszcze zapas mocy tak jak u kobitki

8- B) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moich metrach i rozkładzie budynku samo rozkładanie rusztowania to kupa kasy  Dom ma rampę 2 przybudówki wysokie schody na 2 pietro.Masakra do ocieplenia..Dom docelowo pójdzie do sprzedaży.Wymienimy starsze okna plastikowe jeszcze z czasów budowy i część drzwi.Docieplimy kawałek ściany który został jak ta sierota.

Ogólnie dzięki Verb nie marznę, temp stała, spalanie do przyjęcia jak dla mnie. Mąż zrobił się zazdrosny bo już nie wie czy my tu z operatorem romansu internetowego nie mamy ;) i bardziej się stara  : :wub: :same plusy !​

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol trochę zwolnijcie z tonu

 

1-kto ma pewność z was jaki jest opał

2-nawet kobitka tego nie wie

3- wie tylko ten co go sprzedał

5-opał to jest podstawowa sprawa

6- twórcy pieca powinni napisać -opał ma być o takiej a nie inne min j kaloryczności np do fiata 125 p nie wolno było używać benzyny niebieskiej- BO... aby miał jeszcze zapas mocy tak jak u kobitki

8- B)

 

TEraz - http://ekogroszek-sklep.eu/eko-groszek/ekogroszek-ekobran 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż zrobił się zazdrosny bo już nie wie czy my tu z operatorem romansu internetowego nie mamy ;) i bardziej się stara  : :wub: :same plusy !​

Verb dobrze że twoja połowa nie siedzi na forum  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobietko

to jest tylko papier-napisane że ma mieć 24 klc

ja wtopiłem tak z wesołą w poprzednią zime -a zakupiłem ją BO dałem się naciągnąć od kol którzy nią handlowali na innym forum-groszek sobie sam przywiozłem i wysuszyłem

powiem tylko tyle

to była kara za to że opuściłem tylko jedną zime dobry węgiel z piasta i ziemowita -bo oba są mieszane do jednego WORA

B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dużo lepszy od powyższych był oryginał z czeczota jak jeszcze wydobywał -aż się moja chata trzęsła- skutki są widoczne do dzisiaj a będą się powiększać jeszcze długo niestety  nie wszyscy mają bliskość do źródła zakupu bez uzdatniaczy B)

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem, napaliłem, sączę, moją 23 zagrzałem CO z 14C do 42C w godzinę, po 2 mam 48C, nagrzewam teraz mój betonowy bufor, palnik u Bietki faktycznie jak nie z tego kotła, wiem już teraz po co taki wicher. I jak tu teraz kocioł z podajnikiem dobrać. Życzcie ciepła bo za oknem znowu -15C. 

Edytowane przez Mancio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do kol Zwijana a więc tak

 

czy nowy burner ma jednakową liczbę dysz po dłużych obydwu bokach i czy są na tej samej wysokości

proszę kol Zwijana o odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten koloryzuje, te groszki które sprzedaje są najlepsze w rankingu. A dziwnym trafem Retopalu nawet nie sprawdził.

Bietka kup na próbę Retopal w workach takich  jak w poście kol. verb podał. Jak będzie dobry to można się zastanowić nad większą ilością kupić bezpośrednio na kopalni i dwie zimy masz z głowy. Obecna cena luzem to 578zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomińmy dobór, tego już nie zmienimy.

Na stronie producenta stoi jak byk: Moc cieplna znamionowa kW 26 (w rozpiętości 7,6-26)

A tu się podaje info, jakoby kociołek był idealny do pracy raczej w dolnej granicy rozpiętości (co nie przeszkodziło pewnej osobie napisać, że "spokojnie da radę").

 

Czyli kupuję ciężarówkę 30t, ale ładuję 8t bo tak będzie jeździć idealnie. 30t może nie uciągnąć, chyba że wleję super paliwo, abo będę zawsze z górki jeździł.

Naprawdę dałbym się na to nabrać ? Raz wystarczy.

 

Przepraszam bardzo, że zapytam... a co, nie daje rady??? Przecież dzisiejszej nocy było już minus 14*C - a w domu marzli, czy nie??? I nadal, jeśli dobrze widzę, daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, że zapytam... a co, nie daje rady??? Przecież dzisiejszej nocy było już minus 14*C - a w domu marzli, czy nie??? I nadal, jeśli dobrze widzę, daje radę.

Daje rade bo Verb go ujarzmil na recznym, pusc go Pan w tak wychwalanym automacie to zobaczymy jak polegnie, ale przeciez mialo byc tak wspaniale, automat mial palic bez ingernecji wlasciciela, prawda ? to ja zapytam wprost dlaczego nie jest w stanie prowadzic tego kotla automat ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, że zapytam...

A jak długo verb próbował pędzić go "na automacie"?

Nie twierdzę, że dałby radę, żeby nie było, ale też nie ma jeszcze dowodu, że nie da.

Zadano mi takie, mniej więcej, pytanie - "bardzo podoba mi się ten kocioł, czy da radę ogrzać 380m2?" - odpowiedziałem, że da radę.

I wyobraźcie sobie, że jestem bez mała pewien, że będzie on jeszcze także pracował "na automacie".

P.S.

Żeby nie było... verb prowadzi go perfekcyjnie. Podziwiam Go.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Wam jeszcze powiem...

W 2004r., kiedy zaczynałem zajmować się takimi maleńkimi kotłami jak Wasze, temperatura spalin wylotowych na poziomie 170*C była uważana za ryzykowne minimum. Badania atestacyjne kotłów retortowych wykonywano wtedy przy temperaturach spalin wylotowych rzędu 200*C i więcej. Lata lecą... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak długo verb próbował pędzić go "na automacie"?

Nie twierdzę, że dałby radę, żeby nie było, ale też nie ma jeszcze dowodu, że nie da.

Niedługo, to fakt. Jednak nic nie wskazywało na to, że odbije się od dna. Dmuchawa zawisła na 46% i koniec. Być może kilka godzin trzeba poczekać, aż się "nauczy" :)

Jak się ociepli, automat będzie "chodził", tylko czy o to chodziło zainteresowanej ? Wiem, że liczyła na bezproblemową pracę kotła w każdych warunkach.

 

Ja życzę bietce (i nie tylko) takiej instalacji, i takiego sterownika:

 

 

 

Tak..chwalę się, bo czemu nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eCoal zawsze był mułowaty. Zaczynanie pracy w automacie przy bliskim maksymalnego zapotrzebowaniu ciepła przez ogrzewany obiekt nie jest dobrym pomysłem. Inaczej by to wyglądało, gdyby zacząć pracę z automatem od początku sezonu grzewczego, przy zapotrzebowaniu niskim. Nie zapominaj, proszę, że eCoal "widzi" tylko temperaturę spalin i temperaturę wody wylotowej. Ty widzisz jeszcze wypełnienie palnika, płomień, spieki, popiół, niedopały, zadymienie... masz o wiele łatwiej :) Co nie?

P.S.

Te wykresy, Twój i bietki, są przecież całkiem podobne :) Co nie?

Edytowane przez ZawiJan99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan ja to już jestem za leniwy nawet żeby się czepiać :)

Pominę zatem co było pisane w historii, widzisz "fachowcy" od 3 czy 4 kW krzyczą po forach jak widzą 110 stopni na wylocie że im kupa szmalu kominem ucieka, ja znowu uważam że to jest spalina nawet mało bezpieczna co dopiero za wysoka.

Na forach już tak chyba jest bo za dużo jest tych co im się coś wydaje albo trzymają się za bardzo tego co inni napisali nie bardzo wiedząc co piszą :)

Może trochę zawile ale Ty i jakaś część domyśli się o czym karoka znowu smędzi :)

Już to pisałem, większość czytelników tutaj i nie tylko tutaj, ma kotły po 16 czy 25kW na 120, 150 czy nawet 200m, i to w domach dobrze ocieplonych, doznają jakiegoś szoku :) że kocioł spala 80 czy 100kg węgla na dobę, widzisz mnie czy Ciebie czy Romka to nie dziwi za bardzo i pitolą sobie tak po forum aby pitolić i zgrywać fachowców nie obrażając nikogo ani jego fachowości.

Tutaj kocioł pracuje tak jak powinien każdego piszącego bo jest wg. mnie dobrany mocą do zapotrzebowania budynku. Nie mam zamiaru tu bezgranicznie bronić eCoala ale czy nie jest to też dobrą stroną tego sterownika że mamy mozliwośc do wyboru akurat trzech trybów pracy ?

Nie daje rady automat, wchodzimy w grupowe, nie podoba nam się grupowe wrzucamy zwykły dwustan i cześć, mamy jakiś wybór.

To panowie macie po 3 czy 4 razy przewymiarowane kotły to już nie moja wina.

Jeśli Wasze kociołki pracowałyby na mocach nominalnych raz że spalać mogły by podobnie jak to M-ka jeśli chodzi o ilość i zobaczylibyście też spaliny jakich dotąd nie widzieliście na nich

Nie było by problemu że mieli bo by nie zdążyło zmielić :) i nie paliłoby się na 1/3 czy na 2/3 palnika, nie byłoby sadzy, nie trzeba by było cegieł, sregieł czy jeszcze innej działalności twórczej :)

Niektórzy potrafią sobie jakoś poradzić z prowadzeniem palnika na mikromocach a inni biadolą na wszystko.

Pozdrawiam cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten koloryzuje, te groszki które sprzedaje są najlepsze w rankingu. A dziwnym trafem Retopalu nawet nie sprawdził.

Bietka kup na próbę Retopal w workach takich  jak w poście kol. verb podał. Jak będzie dobry to można się zastanowić nad większą ilością kupić bezpośrednio na kopalni i dwie zimy masz z głowy. Obecna cena luzem to 578zł brutto.

 

To ciekawe bo ranking prowadziłem znacznie wcześniej niż w ogóle pomyślałem o sprzedawaniu ekogroszku czy kotłów - gdybym miał takie zdolności przewidywania zająłbym się skutecznym wygrywaniem w totolotku.

 

Jak to nie sprawdziłem Retopalu - w zeszłym 2015 r go sprawdzałem i jest wynik - nawet na kolorowo :-)

 

Sam ranking jest z zeszłego sezonu bo w tym albo zimy nie było, albo jest taki mróz jak teraz - podałem surowe wyniki z jesieni i każdy może sobie sam obliczyć którym palenie się mu najbardziej opłaci.

 

Najbardziej rozbawia mnie gdy ktoś zarzuca, że sprzedaję węgle, których wyniki są dobre - po to przecież robię teraz te testy, żeby wiedzieć co sprzedawać, i dotyczy to nie tylko węgla - np. gdy okazało się, że Carbo Smar [w który nie wierzyłem i dlatego go kupiłem, i przetestowałem u siebie] wycisza pracę podajnika wprowadziłem go do oferty właśnie z tego względu, ale widać w wynikach, że nie zmalało po jego użyciu zużycie prądu więc tej jego cechy podawanej przez producenta nie reklamuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eCoal zawsze był mułowaty. Zaczynanie pracy w automacie przy bliskim maksymalnego zapotrzebowaniu ciepła przez ogrzewany obiekt nie jest dobrym pomysłem. Inaczej by to wyglądało, gdyby zacząć pracę z automatem od początku sezonu grzewczego, przy zapotrzebowaniu niskim. Nie zapominaj, proszę, że eCoal "widzi" tylko temperaturę spalin i temperaturę wody wylotowej. Ty widzisz jeszcze wypełnienie palnika, płomień, spieki, popiół, niedopały, zadymienie... masz o wiele łatwiej :) Co nie?

P.S.

Te wykresy, Twój i bietki, są przecież całkiem podobne :) Co nie?

Nadal twierdzę, że eCoal nie tylko jest mułowaty. Oto kolejny piecyk nad którym wczoraj siadłem: https://esterownik.pl/device/8392

Właściciel nie ma dużych wymagań, chciał "tylko" osiągnąć 55st na kotle. Proszę zobaczyć wstecz, czy automat dawał sobie radę.

 

U bietki, przełączenie na automat miało miejsce w rozgrzanej instalacji. Co zrobił soft ? Ano zaczął od najniższej nastawy, i stracił zasoby których potem nie potrafił odbudować. Powinien "widzieć" co się dzieje z temperaturą CO, i reagować natychmiast, prawda ?

 

Czy mam łatwiej ? Gdyby była kamera w palniku, miałbym bardzo łatwo. Nie mam serca gonić kobiety dwa piętra, potem w poprzek całego domu, by mi zerknęła na palnik bo coś mi się wydaje. Jadę na szczątkowych informacjach, i nie jestem pewien że prowadzę palnik dobrze.

 

Wykresy podobne ? Trochę :)

U bietki rozbiór użytkowej, destabilizuje układ na dłuższy czas. Dlatego CWU przygotowywałbym w buforze w wydajną wężownicą. Bufor po stronie produkcji byłby skutecznym stabilizatorem. Ale już wspominałem, że nie będę wtykał nosa w przebudowę instalacji, nie jestem w tym tak dobry jak niektórzy forumowicze.

 

Wcześniej pisałeś o temperaturze spalin.Na własnej skórze się przekonałem, że masz rację - trzymałem spaliny w okolicach 100st, i pojawił się kondensat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.