Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

No to mega LOOL, kocioł o jeszcze mniejszej mocy. Pewnie do tych 25kW dociąga jak da mu się w palnik. To jeszcze bardziej utwierdza, że Mka to bubel. 

 

Trzeba popracować nad temperaturą  powrotu bo ten kociołek zgnije przy tak zimnym powrocie. Myślę, że to już same przyjemności do poprawek. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak daleko idących wniosków bym nie wyciągał... nie wiadomo co były wart korpus z innym palnikiem.

Burner to jest tragedia. Przykro mi, ale tak uważam. Paliwo którego nie dało się poprawnie spalić, teraz spala się elegancko.

 

Co mnie obchodzi korpus oddzielnie palnik oddzielnie. Kupuje się jako całość, gotowy produkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem że niektórzy bardzo nie lubią doktorów, mi czasem tez krwi natruli ale:

twierdzę że M-ka to dobry kocioł ale jak pisał zawijan te max to w "cieplarnianych warunkach".

To że chcecie im właśnie to dołożyć to nie moja sprawa choć sam czasem bym dowalił :)

W tym wszystkim cierpi tylko Bogu ducha winna firma Ogniwo a powiem szczerze że co prawda nie od dawna ale z kilkoma osobami miałem już tam kontakt włącznie z przemiła panią prezes i są tam fajni i pomocni ludzie.

Firma nie powinna być karana za wybryki osób w sumie już postronnych, wiele razy to pisałem że czasem robią więcej złego tej firmie jak dobrego ale ja nikomu gęby nie zatkam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens, sama Bietka pisze że najbardziej jej się ręczny podoba :)

Jak na kobitę to bardzo bardzo pojętna pani, znam dużo przypadków że faceci nie radzą sobie z ręcznym i to po bardzo długim czasie w użytkowaniu kotłów.

Jeśli będzie chciała niema problemu ale jak wyżej.

Miała chyba dobrego nauczyciela :), dziękuję Verb za pomoc tej pani, ja kawał dnia mam zajęte i mogłem tam zajrzeć tylko wieczorami.

Na początku siedziałem chyba ze trzy dni nad grupowym żeby to trochę wyprostować ale ma kupę innej roboty i dobrze że Verb zechciał się tym zająć.

Dzięki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wszystkim cierpi tylko Bogu ducha winna firma Ogniwo a powiem szczerze że co prawda nie od dawna ale z kilkoma osobami miałem już tam kontakt włącznie z przemiła panią prezes i są tam fajni i pomocni ludzie.

Potwierdzam - poznałem osobiście  :wub:

 

Wiesiek szacunek za akcję  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karoka 

 

Jaki tam dokładnie siedzi palnik? W ogóle masz jakieś fotki tego kotła? Na stronie producenta nie ma nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik duża Ekoenergia, Kocioł wygląda praktycznie jak w mojej sygnaturce tyle że teraz są trochę jaśniejsze bo malowane jest wszystko proszkowo a nie szło dobrać takiego samego proszku jak na starszych rabarbarach.

Producent jakie ma podejście do reklamy i aktualizowania informacji można doczytać w wielu miejscach :)

Ile z Grześkiem ( Minertu ) wyciągniemy w "bojach" tyle mamy :)

Nie mamy na to wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd zewnętrzny mnie nie interesuje. Myślałem, że masz coś ze środka plus rysunek techniczny, przekrój, itd. Problem z kotłem załatwiony, teraz trzeba naprawić instalację. Może rzeczywiście przydałby się jakiś mały buforek 500 litrów żeby ten powrót naprawić,  mieć prawie taką samą temperaturę na powrocie jak na wylocie, tak jak tutaj -> https://esterownik.pl/device/8150 

 

 

Hehe, aż się uśmiałem jak to sobie poczytałem -> http://czysteogrzewanie.pl/ranking-kotlow/rbr-ekouniwersal/  Szczególnie "Tajemnica państwowa". 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Kiedyś miałem podobną sytuację ale z kotłem innej firmy o mocy 150kW.Miał ogrzać halę produkcyjną i magazyny.Nie dał rady :)
Z polecenia wezwano mnie na oględziny aby coś doradzić.Zmieniłem w pierwszej kolejności sterownik z GECO na bruli.pl z specialnym softem.Nic nie dało się zrobić,kocioł połykał ogromne ilości groszku a nie potrafił dogrzać.Sam producent nie był w stanie tego kotła normalnie ustawić.Wtedy po długiej rozmowie z szefami tej firmy doszliśmy do wniosku,że kocioł oddadzą bo jest za mały oczywiście nie obyło się bez komplikacji ze strony producenta.Poleciłem im RBR-a i co śmieszniejsze jeszcze mniejszy bo 100kW.Takie małe ryzyko :) i co?Nic kocioł już tam 3 sezon pracuje i ma się dobrze.Firma powiększyła się metrażowo a ten jakby nic się nie stało :) https://esterownik.pl/device/3922 idzie na najmniejszych parametrach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie na powrocie 60 stopni to będzie źle? Nie rozumiem o co Ci chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to słynny na całą Polskę egzemplarz to pewnie za podwójną cenę :D .

Ale karoka zachował się w porządku, widać, że chłop ma jaja.

A to co zebrał od innych i odemnie też niech będzie dla niego nauczką, że nie zawsze można  dobrać kocioł przez neta.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie na powrocie 60 stopni to będzie źle? 

Kocioł prawidłowo pracuje jak ma na zasilaniu ok 20C więcej niż na powrocie.

Wtedy ponoć jest najwyższa sprawność , tak naprawdę badania mocy kotła wg PN są przeprowadzane dla różnicy temp pomiędzy zasilaniem a powrotem 20-30C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Karoka od początku polecał mi RBR bo tego kotła był pewien.To ja się uparłam na M zwiedziona zapewnieniami kolegi Zawijana że to super kocioł i u mnie da radę. Nie dał niestety.Poległ powyżej 19 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bietka

Dymi w komorze spalania czy pełna kultura spalania węgla? Na komin zerkałaś, kopci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to słynny na całą Polskę egzemplarz to pewnie za podwójną cenę :D .

Ale karoka zachował się w porządku, widać, że chłop ma jaja.

A to co zebrał od innych i odemnie też niech będzie dla niego nauczką, że nie zawsze można  dobrać kocioł przez neta.

Jednak na mój chłopski rozum :) jednak się i tak udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.