Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Nie życzę nikomu męczenia się przez kilka lat z kotłem który jest za mały i zamiast szukania oszczędności na opale to kupowanie co będzie dobre dla kotła. Ale to moje zdanie. Policz jakie koszty generuje kocioł spalający 3 tony miesięcznie przez np 5 lat, czy warto w to wchodzić. Tu trzeba bić się aby z każdej tony urwać choćby 100zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Jeśli uważasz, że nie spala, to kup sobie od Bietki jej popiół i pal nim u siebie. Myślę, że wynegocjujesz korzystną cenę, jesteś przecież fachmanem.

Spieki to  jest prawidłowe spalanie ?

 

Bietka zakładaj cegły i włączaj go w automat. :D

 potrzebuję pomocy,spieki jak głowa mego owczarka i temp zaczęła spadać.Temp spalin 76.Po zrzuceniu spieków tem rośnie i spaliny mają już przeszło 100 st.

 

A jak "kopci od strony baniaka"  to też jest prawidłowe spalanie ?

 

 

Żeby palnik mógł spalać paliwo bez kalafiorów na pełnej mocy z cegłami, trzeba mieć odpowiednie paliwo, gdzie je wykopać ?  (do testów się znalazło, a dla użytkowników)

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo spaliny mają trochę ponad 200st ? 

Zależą od czystości wymiennika ,a "Z " reklamuje że raz na pól roku trzeba  czyścić kocioł .   :)

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe spieprzenie instalacji to wpięcie powrotu bojlera w złym miejscu, wystarczy odciąć bojler i mamy dobrą instalację.

Nie do końca tak jak piszesz... krótki obieg miał pomóc piecykowi.

Odłączenie niczego nie zmieni, poprawne zapięcie powrotu może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się kotła nie czepiam bo nie mam do tego żadnych podstaw. Wręcz przeciwnie nie wiem czy kupując inny kocioł koleżanka Bietka otrzymałaby takie wsparcie i to jest na plus ale raczej dla społeczności użytkowników ogniwa. Tylko to 100 kg dziennie spalane w zasypowym powinno wcześniej dać do myślenia.

Edytowane przez jacek61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczą codziennie - wpływ na temp. spalin znikomy...

Ja bym się jednak nie czepiał kotła, tylko błędnego doboru. Jak musiało być Ogniwo, to OE35 byłby lepszym wyborem.

To niech nie czyści przez miesiąc. 

Też się kotła nie czepiam tylko palnika. :)

 

Wręcz przeciwnie nie wiem czy kupując inny kocioł koleżanka Bietka otrzymałaby takie wsparcie i to jest na plus ale raczej dla społeczności użytkowników ogniwa.

A jak przy innym kotle wsparcie nie byłoby potrzebne .

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus, jak myślisz, czy warto było kupować ten kocioł? Pytam w kontekście certyfikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się kotła nie czepiam bo nie mam do tego żadnych podstaw. Wręcz przeciwnie nie wiem czy kupując inny kocioł koleżanka Bietka otrzymałaby takie wsparcie i to jest na plus ale raczej dla społeczności użytkowników ogniwa. Tylko to 100 kg dziennie spalane w zasypowym powinno wcześniej dać do myślenia.

Być może przy innym kotle nie musiałaby wymieniać sama wadliwego sterownika. Każdy produkt czy usługa jest tak dobra jak jej najsłabszy punkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie jestem zwolennikiem zakupów kotła przez internet, pisałem już wcześniej że, najlepiej zobaczyć kocioł u sąsiada czy znajomego i jeżeli jest zadowolony to palić tym samym co on. Również takie zakupy często odcinają od serwisu na miejscu. Z drugiej strony wszystko zmierza w kierunku zakupów internetowych i prawdopodobnie to one zastąpią dotychczasową formę bo ta jest dużo droższa dla sprzedającego, utrzymanie sklepu stacjonarnego czy serwisu.

Wracając do konkretów, jeżeli na sterowniku są ponumerowane gniazda a na wtyczkach od urządzeń zewnętrznych też numery, to nie mam nic przeciwko samodzielnej wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem Bruliego, czujniki nie mają gniazd. To jest urządzenie elektryczne i trzeba mieć odpowiednie uprawnienia (też nie mam) Problem pojawiłby się gdyby doszło do porażenia prądem albo awarii po nieprawidłowym podłączeniu. Wtedy każdy umywałby ręce. Po co serwisantom uprawnienia ? Przecież można po numerach to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to te certyfikaty mogą producenci sobie wieszać nad biurkiem. Mój instytut jest w kotłowni i tam się zaczyna prawda o wyrobie. To co było z tym sterownikiem, podejście do klienta to amatorszczyzna w czystej postaci. Firmy budują swój wizerunek latami a wszystko można spaprać bardzo szybko. Sam kocioł dobrze dobrany do domu może być idealny, Ogniwo dla mnie to dobra firma z tradycjami ale po tej akcji pozostał niesmak.

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty chcesz od Ogniwa? Ten kocioł ma deklarowaną moc nominalną 26kW i taką moc osiąga, nawet na raczej kiepskim węglu.

Mnie bardzie idzie o moc podejścia do klienta jak coś się sypnie. Czy jak palnik albo motoreduktor siądzie to Bietka dostanie pocztą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w nocy było -15.5 i niestety nie daje rady.Po przestawieniu temp na grzejniki z 45 na 46 męczy się cały dzień i nie przekroczył 52 na kotle.Ile uzyskam gdy zmienię na bardziej kaloryczny opał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus, jak myślisz, czy warto było kupować ten kocioł? Pytam w kontekście certyfikatów.

Nie mam jeszcze wyrobionego zdania, u Bietki został przetestowany tylko na mocy zbliżonej do maksymalnej.

Kocioł nie jest zły, jak każdy wyrób-składak ma swoje słabe strony, jedne kotły mają tego mniej inne więcej ideałów nie ma .

 

Dzisiaj w nocy było -15.5 i niestety nie daje rady.Po przestawieniu temp na grzejniki z 45 na 46 męczy się cały dzień i nie przekroczył 52 na kotle.Ile uzyskam gdy zmienię na bardziej kaloryczny opał?

U mnie już było -18*C przez 2 dni .Musisz przetestować bo może być jeszcze gorzej zaczną się duże kalafiory.

Najlepiej poproś Ogniwo o promocję za pól ceny  kup drugi taki sam kociołek podłącz je w dualu przez bufor,  na dwa konie typu Oe+M

 ten wóz będzie jechał nawet jak temperatura spadnie do -25*C :P

Te dwa kotły z buforem spalą mniej niż ten jeden męczy teraz.

Ktoś Ci tu obiecał że  kocioł da radę niech się wstawi za tobą do Firmy. :D

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote koniec zimy, pewnie już tak zostanie do kwietnia. Co najwyżej mokrego śniegu napada.  Lepszy węgiel na pewno lepiej wygrzeje komin...

 

@bietka 

 

Wystaw ten kocioł na sprzedaż tutaj na forum, allegro i inne fora. Dwa dni temu ktoś 20kW Defro wystawił bo okazał się za mały, po dniu czy dwóch został sprzedany.  Im prędzej to zrobisz tym mniej stracisz. Mkę masz czym zastąpić od razu, stoi obok zasypowy. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Spółdzielnia Metalowo-Odlewnicza „Ogniwo”

 

Witam ( ja Bietka),

 

chciałabym reklamować kocioł Ogniwo Eko Plus M, który wybrałam na podstawie zapewnień kolegi "Zawijana" współodpowiedzialnego za jego produkcję oraz opomiarowanie.

Kolega zapewniał nie tylko mnie ale i całe grono forumowiczów ( w załączniku wszelkie zapewnienia kolegi Zawijana, oraz jego polecenie kotła ) że kocioł do mojego domu sprawdzi się idealne a nawet nie będzie dochodził do swojej mocy nominalnej. Niestety tak się nie stało, powiem więcej wielu kolegów za forum próbowało doprowadzić kocioł do stanu używalności wraz z kolegom Zawijanem - niestety polegli.

W związku z tym wnoszę o reklamację zakupionego kotła ewentualnie wymianę na Ogniwo eko plus wersja 35kW.

 

Z poważaniem Bietka.

 

Przeedytować wysłać do Ogniwa, myślę że sami wyciągną odpowiednie wnioski w stosunku do kotła i zapewnień naszego drogiego kolegi Zawijana.

Może ktoś zobaczy jak Zawijany kłapią dziobem robiąc Ogniwie antyreklame i skłonią instytut do zaprzestania ich działań.

Edytowane przez szari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam panowie że wetnę się w dyskusję ale to po części i ja trochę piwa nawarzyłem a zawsze to co nawarzę staram się wypić.

Jutro spróbuję sprawę popchnąć do przodu, jeśli będzie dobra wola, nie Bietki oczywiście to może obejdzie się to troszkę mniej boleśnie dla mnie, jeśli nie, załatwię to po swojemu ale wtedy może zaboleć to kogoś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.