Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przesadzaj.Masz 50st na powrocie. Po co Ci więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie zgrywasz najmądrzejszego tutaj a nie obraź się pieprzysz jak potłuczony.

Nie masz pojęcia co tam jest i piszesz bez sensu cwaniakując.

Wiesz jak wygląda instalacja ? wiesz gdzie jest umieszczony czujnik powrotu, zaglądałeś na wykresy ?

Pokaż gdzie nie może dobić do zadanej ?

Może Bietka da Tobie dostęp, zobaczymy jaki As jesteś czy tylko w gębie na forum.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale to trzeba skalibrować, ustawić te minuty czy co tam jeszcze. Karoka chyba to tłumaczył jak zrobić. Pewnie z lenistwa nie chce się :).  Poza tym jak tam Mka radzi sobie z minusowymi temperaturami, ciepło w domu? W sumie to dopiero od piątku będzie poniżej -10.

Tak tłumaczyłem i już było nawet blisko skalibrowania, ktoś jednak dosypał znowu worek i wszystko poszło do "kosza"

Pisałem też tutaj żeby skalibrować i nie trzeba będzie go pilnować.

Tłumaczyłem dlaczego kocioł zgasł mimo że węgiel było widać na wskaźniku, tyle że tylko na wskaźniku.

Jeśli się robi zasyp powiedzmy worek 25kg to wpisuje się minuty pracy na worek a nie pozostawia na cały zasobnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co re nerwy , czy faktycznie to ogniwo to taki niewypal? ;)

Bo jeśli uważam że potrafię coś lepiej to wstaję jak chłop i mówię: dawać mi to, to pokaże Wam jak to ma być i to robię.

Już tych chorych teorii kolegi Mancio dość tu było, zaczynając od ustawienia nadmuchu 35% dla mocy 25kW, takim nadmuchem to zawędzi ten kocioł przy 3 czy 4 podaniach dla mocy 8kW w grupowym ale w eter poszło jaki ja jestem mądry i co bym nie zrobił.

Szkoda zdrowia.

Niewypałem to są niektórzy forumowi doradcy którzy stoją za winklem i wydaje im się że wszystko wiedzą.

Wiem to to robię a nie udaję greka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udostepnij manciowi kociol zobaczymy co poradzi ;)

Będę wiernie kibicował zza płota, może nawet czegoś się nauczę, nikt nie jest Alfą i Omegą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde... rzeczywiście to było o kotle Bietki, a ja odniosłem się do pierwszej części - mój błąd.

Verb - nieuku.

Temperatury spalin nonstop 150st - myślicie że coś tam się wytrąci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwa nie zabraknie, coś innego może zabraknąć. @Bietka przydałby się profesjonalny OZC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ośmieliłbym się bluzgać do kogoś na priva :)

Jeśli czuję się na siłach i uważam potrafię to zrobić lepiej to jaki problem.

Poproś Bietkę o login i hasło i heja.

Ona pewnie czytając te rady "publiczności" zaczyna głupieć powoli, przepraszam za to sformułowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwa nie zabraknie, coś innego może zabraknąć. @Bietka przydałby się profesjonalny OZC.

Co zabraknie ? pisz jaśniej :)

Tak z OZC spaliła by pewnie z połowę mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież znacie sterownik bardzo dobrze, pisalem żeby ograniczyć wychylenie zaworu do niewielkiego przedziału np 15-25. Dać pochodzić na wentyl ale potem wyłączyć go żeby kocioł odebrał ciepło. Potem niech kocioł nabierze temp żeby było co oddawać dopiero potem puszczać na układ. Przyglądać się na sterowanie zaworem,czasami było 0% a kocioł zachowywał się dziwnie, bojler nie podgrzewa tak powrotu bo różnica przepływów jest duża,sprawdzić czy przegroda w 3D jest na swoim miejscu bo to bardzo ważne

No i czekam na schemat bo ja nie mam wszystkich danych. Ja mam do dyspozycji 4D wiec mam łatwiej bo powrót ciepły.

Edytowane przez Mancio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podawanie 10 sek, przerwa 20 sek, dmuchawa 66%. jakie będą ustawienia przy -20 przez parę dni?

Ty sie nie boj, jest jeszcze u mnie dwa granaty w świątecznym ubraniu :)

 

A na poważnie:

- 3D jest zamontowany błędnie, przez co nie ma pełnej kontroli nad układem,

- kocioł został wybrany świadomie - obiekt ma w nowym roku przejść termomodernizację,

- obecnie spalany jest "syberian",

- w obiekcie panuje temperatura komfortowa,

- zamiast polować na potknięcie, lepiej im pomóc przetrwać.

 

Z pewnych przyczyn, sterowanie odbywa się online, praktycznie tylko na podstawie wykresów.

Edytowane przez verb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie -Mam ciepło non stop a właśnie na tym mi najbardziej zależało.Przy słabym opale i błędach w instalacji operator i tak dokonuje cudów i WIELKIE DZIĘKI MU ZA TO.

Po sylwestrze będą poprawki.

Nie patrzcie na mój obiekt jak na swoje domy.Nie możecie przeliczać swoich metrów pomnażając je razy 2 lub 3 by wyszły moje bo to bez porównania.To jak jazda starym samochodem paliwożernym a nowym eko.Tym  i tym pojedziesz ale koszty inne za km.

 

 SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO RKU życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO RKU życzę

 

Szczęśliwego Nowego Roku

Tobie i Twemu Operatorowi

Dobrze Wam idzie...

...choć co ja tam wiem  :) nie mam w domu kotła, więc zdaniem sporej grupy forumowiczów nie mam prawa znać się na kotłach. Podchodźcie do moich słów z rezerwą  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.