Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

No i problem się rozwiązał... idzie teraz jak burza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet palcem nie ruszyłam.Siedzimy zmężem przy nalewce a ja kolegę ZawiJana przepraszam i kolegę operatora też.Publicznie tu WAS przepraszam.

bardzo mnie te przeprosiny zaciekawiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft  raczej nie odgrywal tutaj roli , obstawiam na jakiś duzy spiek na palniku , zatkane kanaly itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznawać się, to same się nie naprawiło :>

Brawo, temp. zadana osiągnięta. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kotły nawet same się naprawiają.... Alelluja :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecielismy ogladać co tam się dzieje i jak wyglada palnik.No ogień az po sufit mocny piekny az patrze c się chciało.

 

ZawiJan i kolega jeszcze nie przyjęli przeprosin to może postanowili chałupę ^_^ mi spalić i jak tu iść spać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kocioł dobił do zadanej, dmuchawa zmniejszyła obroty z 62% na 54% to ilość podawanego paliwa też się zmniejszyła czy cały czas podawana jest ta sama ilość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zmniejszyła się, podawana jest ta sama dawka np. 8s ale z większa przerwa. u mnie przy podawaniu 10s przerwa jest ok. 120s gdy zapotrzebowanie się zwiększy obroty dmuchawy do góry a przerwa się skraca, tak jest przy typ kotła ekoplus, są różne typy 15kw, 25kw,35kw, pelet a teraz w nowym sterze. typ ogniwo m25kw. ja mam małe zapotrzebowanie to używam typ 15kw przy 10s przerwa jest ok. 160s. w pracę ciągłą kocioł mi przechodzi jak mam spalanie ok 20-22kg teraz spalam ok. 9kg więc kocioł przebija o 5st. i się odstawia

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiej zasadzie, ok. Jest 58.8 i obroty dmuchawy nie rosną żeby dążyć do zadanej. Chyba jest nastawione, że 4 stopnie może zjechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obroty pójdą do góry ale nie pamiętam ile st.ale u mnie chyba poniżej 3st, tu też brana pod uwagę jest temp. spalin ale tego to już nie kamam :angry:

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i @bietkowy kocioł zaczyna przygasać. A było tak dobrze. Nie rozumiem, czemu dmuchawa nie rozkręca się tylko trzyma te 54%

Na razie tu węgiel nie ma chyba nic do rzeczy. Dmuchawa w ogóle nie reaguje. Już powinna być na 62%.

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obroty pójdą do góry ale nie pamiętam ile st.ale u mnie chyba poniżej 3st, tu też brana pod uwagę jest temp. spalin ale tego to już nie kamam :angry:

 

Johny nie odrobiłeś zadania  :)

 

Cytując ze strony Ecoal-a:

 

Główny algorytm sterowania
1. Ustalenie temperatury zadanej wody z kotła 
przez wbudowany regulator pogodowy.
przez wbudowany regulator dobowy.
przez ustawienie ręczne.
2. Regulacja mocy kotła: 
ilość podawanego paliwa jest określana na podstawie pomiarów i analizy trendów temperatury wody wypływającej z kotła.
3. Regulacja ilości powietrza: 
ilość podawanego powietrza jest określana na podstawie pomiarów i analizy trendów temperatury spalin wylotowych a sposób sterowania procesem spalania w zależności od temperatury spalin jest przedmiotem zgłoszenia patentowego Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla:
 
A że jest to opatentowane - nie dowiesz się jak to działa 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te oprogramowanie sterownika jest jeszcze mocno zbugowane. To coś nowego, czy wrzucona stara wersja do nowego hardware'u? Tak czy siak kocioł potrafi wygrzać tę instalację. Problem jest z automatyką kotła.  Jakby sterownik nie zjechał wtedy z tych 62% to pewnie temp. by doszła do 80 a może 100 stopni. Rosło to dość szybko i stabilnie. Więc kocioł ma potencjał żeby ten dom wygrzać. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Johny nie odrobiłeś zadania  :)

 

Cytując ze strony Ecoal-a:

 

Główny algorytm sterowania
1. Ustalenie temperatury zadanej wody z kotła 
przez wbudowany regulator pogodowy.
przez wbudowany regulator dobowy.
przez ustawienie ręczne.
2. Regulacja mocy kotła: 
ilość podawanego paliwa jest określana na podstawie pomiarów i analizy trendów temperatury wody wypływającej z kotła.
3. Regulacja ilości powietrza: 
ilość podawanego powietrza jest określana na podstawie pomiarów i analizy trendów temperatury spalin wylotowych a sposób sterowania procesem spalania w zależności od temperatury spalin jest przedmiotem zgłoszenia patentowego Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla:
 
A że jest to opatentowane - nie dowiesz się jak to działa 

 

zgadza się nie odrobiłem bardziej skupiłem się na tym co widzę niż co piszą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bietka chyba była w piwnicy pozrzucać perłowe kalafiory bo znowu rośnie temp. ;)

 

edit:

 

No i pali się na perle ruskiej. Temp. rośnie cały czas. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłam w piwnicy i nic nie gmerałam.Padłam zmęczona wcześniej.O wspomnianej porze pownien jeszcze polski groch z taurona się palić.O 14 wsypałam na perłę/było jej z 1 łopata/ 75 kg więc chyba nie wypaliło tego w 10 godz Znowu caluśki nasypany do poprzeczki czarnym niespalonym grochem.

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.