Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naczynie Wzbiorcze - Dylemat


CoTo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Mam zamontowane naczynie wzbiorcze na poddaszu w garderobie.

Mam dylemat odnośnie podłączenia naczynia przez fachowców.Rura wzbiorcza z kotła ma średnicę 1 cala, przelew 1/2 cala.Na rurce przelewu jest zrobione kolanko(chodzi zapewne o zapachy z kanalizacji) i dalej poprzez komin(ściankę pomiędzy ciągiem kominowym a wentylacyjnym) rurka przelewowa biegnie do kanalizacji w łazience na poddaszu.

Co mi się nie podoba.Mianowicie rurka przelewu ma 1/2 cala, kolanko na tej rurce, niezaślepione wejścia na górze zbiornika, przewiert przez komin.

Jak to faktycznie ogarnąć?

 

Ps.Działać to faktycznie działa.Jednak jak zagotowała się woda w kotle to część wody wyleciała przez te niezaślepione wloty na górze zbiornika.


Oto zdjęcia:

post-3492-0-51335200-1441650804_thumb.jpg

post-3492-0-79297700-1441650814_thumb.jpg

post-3492-0-79261000-1441650822_thumb.jpg

post-3492-0-56387300-1441650832_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurgonka

Jak mam zrobić przelew 1 calową rurką jak wyjście ze zbiornika ma 1/2 cala? Mam dać redukcję? To się chyba mija z celem.

Kontrolę wypływu wody mam ponieważ rura kanalizacyjna jest obok kotła i jak dopuszczam wody to słyszę ja się przelewa.

 

Oto specyfikacja tego naczynia:

 

http://www.lumo.com.pl/pdf_techniczne/naczynia_wzbiorcze.pdf

 

@sambor

Właśnie myślałem nad takim syfonem z rur kanalizacyjnych bo ta U rurka to mi nijak nie pasuje ( opory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rury przelewowa i sygnalizacyjna obie 3/4 i po problemie. Gdy dopuszczanie wody jest zrobione nie zgodnie ze sztuką to minimalna nieszczelność zaworu dopuszczającego wodę lub inny nie kontrolowany dopływ wody do CO (np: z CWU) powoduje, że powolne przelewanie wody jest niezauważalne = koszt wody i za-kamienienie instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurgonka

Jak mam zrobić przelew 1 calową rurką jak wyjście ze zbiornika ma 1/2 cala? Mam dać redukcję? To się chyba mija z celem.

Kontrolę wypływu wody mam ponieważ rura kanalizacyjna jest obok kotła i jak dopuszczam wody to słyszę ja się przelewa.

 

Oto specyfikacja tego naczynia:

 

http://www.lumo.com.pl/pdf_techniczne/naczynia_wzbiorcze.pdf

 

@sambor

Właśnie myślałem nad takim syfonem z rur kanalizacyjnych bo ta U rurka to mi nijak nie pasuje ( opory)

W specyfikacji tego naczynia masz podana normę jak powinno być podłączone to naczynie- dlaczego tak nie podłączyłeś?

Producent tego naczynia podał ci obowiązującą normę jak podłączyć to naczynie.Natomiast wykonał to naczynie niezgodnie z tą normą ,(obowiązującą)

Obowiązująca norma mówi ze średnica  rury przelewowej Rp  ma być nie mniejsza jak srednica rury RB I RW.

Podłącz to naczynie zgodnie z normą a wszystkie problemy będziesz miał z głowy.

PN_na_Naczynia_Wzbiorcze.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za odpowiedzi.

 

Widzę że będę musiał dokonać paru przeróbek.

Obecnie rurę wzbiorczą mam w 2 miejscach poprowadzoną poziomo.tak nie powinno być.

Planuję kupić nowe naczynie z wyjściami takimi jak powinny być.Poprowadzić nowe rury: wzbiorczą, przelewową i sygnalizacyjną.Wykorzystam do tego celu nieczynny w dolnej części ciąg wentylacyjny łazienki na poddaszu.Ciąg ten biegnie od samego dołu komina.Poniżej otworu wentylacyjnego w łazience na poddaszu zaślępię ciąg wentylacyjny styropianem i zaprawą.I tutaj jest jeden problem.Jak wsadzić tam sztywne rury miedziane? Czy można zastosować rury 1 cal z miękkiej miedzi jako wzbiorczą, przelewową i sygnalizacyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurgonka

 

Nie dam rady od góry komina bo to ciąg wentylacyjny i ma na końcu okienko na dwie strony świata :)

Co do naczynia to to 3/4 cala przelew mnie rozwala.Chyba że połączę przelew z sygnalizacją razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą czapką za dużo roboty.Myślę nad tą miedzią miękką.Miałbym tylko wykucie otworów na dole w piwnicy i na górze na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Miałbym tylko wykucie otworów na dole w piwnicy i na górze na poddaszu.

Wkładając rurę w otwór trzeba będzie ją zgiąć aby się nie haczyła o przeciwległą ścianę komina pytanie kto ją potem w kominie wyprostuje aby poszła na dół .? poz Hermogenes

 

Wywierć otwór w czapie w kominie też tam gdzie wyjdzie wyprowadzić rury; takim wiertłem np do puszek elektrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten ciąg wentylacyjny rury biegły by na odcinku ok. 3 m.Średnica przewodu wentylacyjnego to fi 150 mm.Wywiercę od strony piwnicy otwory pod skosem pod samym stropem  a w garderobie mogę wykuć otwór tak aby weszły dwie ręce.Myślę że teoretycznie może by się dało tak zrobić.Będę w sklepie to obadam jak gietka jest taka rura z miękkiej miedzi.

Zastanawiam się jeszcze nad grubością ścianki takiej rury, bo gdzie nie patrzę to grubość 1mm.Sztywne mają 2 mm.Myślę o pociągnięciu conajmniej 2 szt. fi 22 mm bo takie tylko są dostępne te miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.