Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Izolacja Kotła


purflux

Rekomendowane odpowiedzi

Sam napisałeś, że twój kocioł wywala 80% opału w komin i nic nie da sie z tym zrobić. Bufor nie rozwiąże twoich problemów ze sprawnością kotła, co najwyżej krzywdę sobie nim tylko zrobisz. kocioł nie daje rady ogrzać mieszkania, a ty mu chcesz podpiąć kolejny odbiornik ciepła?? Wywal ten kocioł i wstaw taki co nie pluje ogniem w komin, jak nie zamierzasz palić miałem i drobniejszymi frakcjami to najlepiej dolniaka. Są wygodniejsze od GS, łatwiej kontroluje się w nich moc, spalają z reguły czyściej i można bezkarnie dokładać opału w czasie palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kocioł wywala ponad 80% opału w komin, to jego miejsce jest w najbliższej składnicy złomu. :)

To wszystko w temacie, żadne bufory, izolacje i inne "wynalazki " nie pomogą

 

Ps

jeżeli jednak przyzwyczaiłeś się do tego kotła to niestety trzeba zamieszkać w kotłowni i podczas palenia dokładać paliwo małymi dawkami np łyżką do zupy lub zamontować podajnik z beczki wg pomysłu kolegi @jurgonki - wtedy kocioł będzie wytwarzał podczas spalania tyle energii ile będzie mógł odebrać jego wymiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to inaczej.

Mogę kupić piec S7WC-10 Ogniwo roczny ( po jednym sezonie grzewczym ) za 900zł - połowa ceny sklepowej.

Z tego co sie dowiedziałem ktos kto go sprzedaje zamontował ten piec i okazalo sie że zagotowuje grzejniki ( niecałe 50m/2 4 grzejniki ).

Aktualnie ma 6KW i jest ok - poprotu ten S7WC-10 był za mocny.

U mnie jest 57m/2 tez 4 grzejniki - 4 duże i jeden mały.

Wywalam ten co mam i wstawiam S7WC-10?

Co o tym sądzicie ?

Jakby się okazał za mocny to zawsze można używać mniej opału/uzywac mniej kaloryczneog opału/dokupic bufor ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję Ogniwo S6WC 20kW to jeśli będziesz w nim palił wyłącznie od góry i nie okaże się przewymiarowany to będzie OK. Ma wymiennik dosyć trudny do czyszczenia (przy brudnym paleniu bardzo źle się czyści przy paleniu od góry jest lepiej bo sadza nie jest w postaci smoły). Ja mojego w tamtym sezonie przerobiłem na DS-a i dopiero teraz jestem zadowolony (ostatnimi czasy przeszedł jeszcze dość solidna modyfikację która jeszcze bardziej polepszyła spalanie) tak że rozważ zakup DS-a nie będziesz musiał rozpalać codziennie bądź 2 razy dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam Ogniwo S6WC 13kW i jestem zadowolony juz od 11 lat,ale jak zobaczylem spalanie przerobionego kotla na dolniaka kolegi SebekKry to sklaniam bym sie jednak ku dolniakowi nie ma szans uzyskac takiego czystego spalania w gorniaku no i nie masz problemu z paleniem ciaglym,zobacz na dolniaki mpm maja male moce w ofercie i dobre opinie,jesli jednak zdecydujesz sie na tego  S7WC to narazie nie ocieplaj wiecej budynku bo napewno wiosna i jesienia bedzie przewymiarowany,po ociepleniu musialbys pomyslec o buforze a to nastepne koszta,napewno nie pchaj sie w jakies wynalazki firmy drucik bo znowu bedziesz mial problemy

P.S. jesli w tym roku nie kupisz nowego kotla, sprobuj tak jak pisal kol.Piastun palic koksem, w mojej starej lokomotywie koks jeszcze jako tako dawal rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ociepleniu nie ma mowy - to kamienica z 2 klatkami i 10 mieszkaniami. czasami nie ma pieniedzy na wymine zarowki na klatce ... nie mowiac o ociepleniu...

koks odpada bo przeleciałby mi przez ruszta do popielnika chyba ze jest jakis sposob... ale mam juz tone orzecha w piwnicy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa rozne rodzaje koksu tak jak i wegla ,kup poprostu na skladzie worek grubszego koksu i mieszaj z tym weglem 1:1 zobacz jak wyglada stalopalnosc i temperatura,potem mozesz probowac troche mniej wegla wiecej koksu,wegiel bedzie rozpalal koks a on bedzie pozniej trzymal temperature,tak jak juz pisali poprzednicy najtaniej i najwygodniej bedzie jak kupisz nowy kociolek,to co wylatuje przez komin zostanie w kieszeni i zapomnisz o bieganiu do kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rozpalam raz w tygodniu a nie codziennie."

To jakis JOKE ?

 

Moja druga polowka upiera sie zeby zostac przy tym piecu co mamy jezcze ta zime. Bo rodzice jej niedawno kupili i juz po 2-3 latach cieknie , ze sklepowe sa mało trwałe a nasz chodzi juz 5 rok nic nie cieknie :)

Na razie uszczelnie drzwiczki i sie zobaczy. Chociaż może ją przekonam do wymiany... ehh z tymi kobietami. Ja mam poprostu dosyć zajmowania sie piecem jak małym dzieckiem.

Czy pomysł z tego postu bedzie ok : https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/4123-nietypowy-problem-z-uszczelnieniem-pieca/

Sam silikon wystarczy czy może na silikon przykleić sznur ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój filmik. Z tym rozpalaniem raz w tygodniu chodzi o to że nie rozpalam codziennie od góry tylko rozpalam raz na tydzień i mogę dokładać opału. Kocioł przerobiony na DS-a.

 

tu masz moje wypociny: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19172-przer%C3%B3bka-kot%C5%82a-ogniwo-s6wc-20-kw-z-g%C3%B3rnego-spalania-na-dolne-spalanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.