Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Dobrze Palic Miałem?


olovek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam piec typu UKSGKzN o mocy 15kw. Moje pytanie dotyczy tego jak dobrze i efektywnie rozpalic miał węglowy? Chodzi mi o to, że po zasypaniu wiadra miału starcza mi to na około 3 godziny.

Czyli generalnie częstotliwośc schodzenia do kotłowni w celu dołożenia do pieca podobna jak przy paleniu drzewem. W jaki sposób wydłużyc czas spalania tego ustrojstwa? Powierzchnia do ogrzania to około 70m. kw. + bojler na wodę użytkową 120l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja do rozpalenia używam trocin. Zasypuję piec miałem. Potem na miał wrzucam 1-2 "sipki" trocin. Mieszan je z miałem. Na te wymieszane daję kolejne 1-3 "sipki" trocin. Podpalam trociny chwilczkę odczekuję aż trociny powoli zaczynają się palić gdzie zostały podpalone, włanczam dmuchawę i zamykam piec. Po chwili spoglądam do niego bo zdarza się, że dmuchawa zagasi trociny jeżeli za szybko włączę dmuchawę, a one się nie rozpalą. Nie dawać za dużo trocin bo będzie bum robił przy przedmuchach <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak palic mialem to mi sie nasuywa pytanie ; muj uczen kiedys podchwycil pytanie jak najlepiej klaj trzyma no to ja mu ; klej najlepiej trzyma jak go prawie wcalw nima i on to powturzyl na lekcji materialoznawstwa no 5 zaliczylk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam piec typu UKSGKzN o mocy 15kw. Moje pytanie dotyczy tego jak dobrze i efektywnie rozpalic miał węglowy? Chodzi mi o to, że po zasypaniu wiadra miału starcza mi to na około 3 godziny.

Czyli generalnie częstotliwośc schodzenia do kotłowni w celu dołożenia do pieca podobna jak przy paleniu drzewem. W jaki sposób wydłużyc czas spalania tego ustrojstwa? Powierzchnia do ogrzania to około 70m. kw. + bojler na wodę użytkową 120l.

 

Witam!

 

Może po prostu źle palisz...

 

Ten piec to chyba typowy miałowiec, jeśli tak to zasyp go miałem aż pod krawędź drzwiczek zasypowych daj jakieś papiery drewno i rozpal od góry, włącz ster i dmuchawe i już.

 

P.S. Jakie masz duże to wiadro?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim miałowcu sypię miał prawie do pełna , na to wrzucam porąbane drewno, które polewam z butelki pet z dziurką olejem opałowym (dostępny na stacjach LPG), na to wrzucam gazety, karton itp, polewam troszke opałówką. Podpalam , zamykam drzwiczki, włączam sterownik -dmuchawę. Zapominam o piecu na ok 30h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozpalam tak. polewam mial lekko woda z konewki, zasypuje powyzej gornych drzwiczek zasypowych rozkladam gazety daje na to suche drewno i podpalam, chwilke poczekamn az sie samo rozpali i wlaczam dmuchawe. to tez zalezy jakie parametry masz ustawione na dmuchawie, mi tez piec trzymal ok 4-5 godz (piec pleszew 10kW pow ogrzew ok 55mkw) a teraz dprze dopbrane parametry i trzyma ok 25 godz. dasz rade ja tez sie meczylem bardzo dlugo z tym, ale nie obedzlo sie bez zawodowego palacza :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zrobiło się info o rozpalaniu :D to się dołączę :D

Na górę dwie-trzy kostki do rozpalania grilla, na to dwie garście pelletu podpalić, na to garść miału, poczekać włączyć delikatnie dmuchawę, później szybciej - ekspresowe rozpalanie, góra 5 min.

UWAGA!!! Nie używać (lub nie otwierać drzwiczek kotła) przy rozpalaniu podpałką w płynie - grozi, co najmniej, znaczną "depilacją" włosów - sprawdziłem na własnych :D :D ;)

 

pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nic do tej pory nic nie strzelalo ani nie buchalo. a co do komina to nawet chyba nie drgnal ;) temp mam nast na 50 st. przedmuchy co 9 min i na 10 sek sila 7 obroty min a obroty max na 12. no i hula jak nic. wczesnije jak mialem przedmuchy na 3 min to fest za szybko rozwqiewalo i szybko gaslo.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.