Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hef 20 Kw 20 Minut Podgrzewa Temperaturę O 2 St !


dake

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

posiadam piec Hef Eko Plus 20 kW. Dom dobrze ocieplony około 190 m2. Temperaturę na piecu mam ustawioną u0 = 57 st. Przy tej temperaturze piec się wyłącza po czym temperatura spada do 55 st (zajmuje to około 5-6 minut) i wtedy piec się załącza ponownie (rozumiem ze te 2 st to tzw Histereza ale poprawcie mnie jeśli się mylę). Podgrzanie z powrotem do 57 st zajmuje mu aż 25 minut. Ustawienia u1=12  u2=63  u3=20  u4=20, nadmuch ustawiony na ok. 50%. Jak można skrócić ten czas i czy w ogóle powinienem go skracać ? Pozdrawiam forumowiczów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś skracać tego czasu ( nagrzewania) a wręcz go wydłużyć np zwiększyć histerezę  do 5-6C, przy zachowaniu dolnej temp załączania palnika.

Dłuższy czas palenia prowadzi do dłuższego spalania w warunkach stabilnych a nie przejściowych , które występują w fazie rozpalania.

Efektem jest mniejsze zużycie opału i czystszy kocioł.

Sprawdź dla u0=  60 -62C.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak jest 55stC to nadmuch rusza ale nie z pełną mocą, stąd długie dochodzenie do wartość zadanej, może spróbuj zwiększyć minimalne obroty dmuchawy. Tylko pytanie czy to da pozytywny efekt ekonomiczny. Lepiej jak kocioł pracjue spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się doprowadzić, żeby kocioł pracował na niskiej mocy i długo. Najlepiej odstawial się na bardzo krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze moje myslenie ze powinien szybko dochodzic do temp zadanej bylo bledne :) Sproboje narazie podniesc mu u0 i zobacze efekty. Jezeli niewiele sie zmieni to wroce do u0=57 a zwieksze histereze z 2 do 4sek. Wtedy powinien pracowac 2 razy dluzej niz teraz czyli ok. 40-50 minut a odpoczywac ok 10min. Ale zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś skracać tego czasu ( nagrzewania) a wręcz go wydłużyć np zwiększyć histerezę  do 5-6C, przy zachowaniu dolnej temp załączania palnika.

Dłuższy czas palenia prowadzi do dłuższego spalania w warunkach stabilnych a nie przejściowych , które występują w fazie rozpalania.

Efektem jest mniejsze zużycie opału i czystszy kocioł.

Sprawdź dla u0=  60 -62C.

 

Pozdr.

ale czy nie jest tak ze w trakcie dłuższego czasu palenia (czyli wtedy kiedy kocioł pracuje) oprócz tego że jak trafnie zauważyłeś pali się dłużej a więc i efektywniej to także więcej czasu pracuje podajnik a więc i więcej groszku wpompuje do pieca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz się przekonać zrób test.

1. Ustaw maks moc np. 1:3 i ostro nadmuch i pal przez 48h

2. Ustaw minimum moc i dopasuj wiatr. Pal tak żeby pracował jak najmniej przechodząc w podtrzymanie i pal przez następne 48h.

 

Przeknasz się co lepsze. Zobaczysz kiedy będzie więcej syfu w kotle.

Najlepiej takie porównanie robić przy zbliżonej temp na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Wilchelm może przestań rekrutować do swojego "klubu" nieudaczników spalania w kotle, ;)

Z całym szacunkiem jak ktoś przez ok 3 msc spłodził prawie 600 postów w temacie paliwo i jak ustawić kocioł

a nadal "szuka" jak nie ustawień kotła to paliwa  nie powinien doradzać innym w tym kierunku.

Ręczę że jakbyś miał dobrany kocioł to twoich postów byłoby mniej o ponad połowę a ty sam widziałbyś dużo więcej na tematy związane ze spalaniem.

Np to że minimalna moc kotła nie powinna być mniejsza niż 30% mocy nominalnej, a to i tak za dużo dla twojego kotła i twojego budynku.

 

Jestem ciekaw , która z tych rad które proponowałeś w ostatnim poście sprawdziła się u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś przeczytał, to byś wiedział co się sprawdziło u mnie. Ale jak sądzę Ty nie czytasz postów nieudaczników...

Ty zapewne od zawsze wszystko wiedziałeś najlepiej.

Cóż doradzać nikomu nie muszę. Ilość moich postów to moja sprawa.

Jeśli masz zastrzeżenia zgłoś do administracji.

 

Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co się z twoich postów dowiedziałem to to ilu jest dostawców eko-groszku  - przyznam szczerze , że nie wiedziałem , że aż tylu.

Co do twoich postów, to już kilka razy koledzy zwracali ci uwagę na ich bezsensowność i infantylność np tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18945-nie-na-temat-z-orzech-workowany-z-be-energy/.

 

Jak twierdzisz że coś się u ciebie sprawdziło to poleć ten sposób wprost, a nie zalecaj  innym palenia przez kilka dni z nastawami na max i min mocy.

 

Co do Admina to już kilka razy zgłaszałem niski poziom wielu postów , ale admin woli mieć dużo , lecz przeciętnie a nie trochę mniej a lepiej.

 

Po prostu przeciętność łatwiej jest ogarnąć i skontrolować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Być może ktoś skorzysta i znajdzie dostawcę opału dla Siebie. Sam twierdzisz, że nie wiedziałeś, że jest tylu dostawców opału ;)
  • Popatrz na Swoje posty. Uważasz, że jesteś 100% w porządku. Chyba nie muszę przytaczać wszystkich konkretnych wątków i Twoich wpisów takich np.:

    „lepiej nie czyść kotła, gdyż jeszcze bardziej spadnie temperatura spalin, która i tak masz za niską”

  • A co się stanie, jeśli będzie palił 2 doby na małej, a następnie 2 doby na dużej mocy? Odpowiem Ci, przekona się, że palenie na małej mocy jest bardziej ekonomiczne. Wszyscy się dziwią, że paleniem na niskiej mocy można zaoszczędzić i taki test prawdopodobnie to udowodni.
  • Co do tego, że Administracja woli mieć dużo, lecz przeciętnie. W tym miejscu mogę powiedzieć to co ja o tym myślę. 

    - to nie jest forum „wielbicieli” lub „wszechwiedzących znawców ogrzewania”. Faktycznie jest tutaj sporo osób, które mają fenomenalną wiedzę i chwała im za to. Ale tak naprawdę większość osób przychodzi tutaj z problemem. Rejestrują się, zakładają swój temat i szukają pomocy. Część z tych osób jak dostanie podpowiedź/wskazówkę, która się u niego sprawdzi, to już tutaj nie wraca i tyle.

    Mi osobiście forum bardzo pomogło. Najbardziej Timon, który pomaga Wszystkim.

    Teraz wiem, że mam sporo za duży kocioł – podziękowałem już instalatorowi jego wiedzy. Początkowo myślałem, że dostał z tego prowizję, ale on u siebie założył dużo większy kocioł w przeliczeniu na metraż, więc to wszystko przez jego „wiedzę”

Sambor, nie doszukuj się w powyższych zdaniach złośliwości.  Nic do Ciebie nie mam.

Życzę miłej niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i czym się ustawia moc kotła ? Bo tego nie kapuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilością opału podawaną w odpowiednim czasie.

Moc kotła ustawia się: czas podawania, przerwa w podawaniu oraz siła nadmuchu. Nie znam Twojego sterownika, ale u Ciebie to będzie chyba: u1 – czas podawania, oraz u2 – przerwa w podawaniu. W instrukcji pewnie masz opisane – upewnij się, że u1 oraz u2 odpowiadają za ustawienia, które podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak u1 to czas podawania a u2 przerwa miedzy podaniem. Dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.