Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nietypowy Problem Z 2 Obiegami Grzewczymi


Bartek79

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa od podłogówki nadal pracuje i do czasu wyłączenia blokady palnika mieli wodę w obiegu. Jak miałem blokadę ustawioną na 2 min to powiedzmy że jeszcze grzało bo przez 2 min woda nie ostygła za bardzo w sprzęgle ale to powodowało taktowanie kotła - 2 min grzania, 2 min przerwy czyli 180 załączeń kotła w ciągu 12 godzin grzania  - uznałem że to nie jest zdrowe dla kotła (ciągła praca przez 2h chyba jednak mniej go eksploatuje i jest bardziej ekonomiczna niż przerywana 180x po 2 min)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zakładając że nie ma sprzęgła które podnosi sztucznie TP, kocioł będzie grzał do czasu osiągnięcia zadanej temp pomieszczenia bo osiągnięcie na podłodze TP = TZ-5cC jest raczej fizycznie niemożliwe- przynajmniej tak mi się wydaje. Było by idealnie gdyby nie 2 obieg grzejnikowy - bo on może spowodować, że ta temp powrotu wzrośnie szybko (mimo że na trójniku miesza się z powrotem podłogówki) a wtedy kocioł zablokuje palnik (muszę spr czy przy blokadzie palnika pompa kotła dalej pracuje czy też stoi bo nie jestem pewien, wydaje mi się że pracuje bo jedyne co wyłacza pompe to brak syg zapotrzebowania na ciepło ze sterownika a nie przekroczona histereza TZ/TP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa uwaga - myślisz że z moim ustawieniem to jest rozdzielanie a nie mieszanie? Nie wiem jak zawór jest środku ustawiony ale zakładam że tak jak u Ciebie bo inaczej to grzał by mi powrót zamiast się tym powrotem ochładzać a nie zanotowałem takiego zjawiska zamykając zawór ręcznie. MOże tylko siłownik jest do góry nogami ale kręci we właściwą stronę. KVS tego zaworu to 6 więc chyba wystarczające do mojej instalacji

Tu masz filmik - dowiesz się jak to się podłącza i jak sprawdzić czy położenie zaworu u ciebie jest prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka to ci wystygnie w ciągu 2h a nie 2 minut, więc zmień ustawienia na kotle z tym taktowaniem np co 20min i zobaczysz co będzie.

Jaką masz ustawioną histerezę na kotle ?

przy takim taktowaniu to podłogówka mi się nigdy nie nagrzeje - przez 2 min TZ z kotła =36sc a po blokadzie przez 20 min w obiegu krąży woda (po nocy) o temp 22sc, potem znów 2 min grzania do 36 sC i tak dalej - myślę że podłoga nagrzała by się po kilku tygodniach przy takiej pracy.

 

Zrobiłem inne testy i mogę zagwarantować ciągłą pracę pompy w kotle na 2 sposoby, albo kodem d18 ustawiam tryb ciągły zamiast wybieg albo 2 sposób to kodem D1 ustawiam czas wybiegu pompy taki sam jak czas blokady palnika - czy to by rozwiązało kwestię po wywaleniu sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor nie szukam akceptacji i wcale nie chcę wywalać sprzęgła, szukam rozwiązania problemu który jest następujący:

 

Przepływ wody w obiegu kotłowym jest większy niż przepływ wody w obiegu podłogówki co powoduje zwiększenie temperatury powrotu ze sprzęgła do kotła i jego taktowanie = nieefektywne grzanie podłogi a wręcz kompletny brak możliwości grzania samą podłogówką.

 

Jeśli wywalenie sprzęgła rozwiązało by ten problem to ok ale tylko pod warunkiem że to nie spowoduje kolejnych innych problemów czego ja nie umiem przewidzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.