Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modyfikacja Kotła Górno - Dolnego


Gość Jastrzab315

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jastrzab315

Witam , powiedzmy że mam możliwość modyfikacji kotła  na etapie jego budowy. Coś takiego wymyśliłem jak w załączniku , prosze o opinie.

Problemem pewnie bedzie czyszczenie przerwy pomiędzy pierwszym wymiennikiem , a blachą jaką zaproponowałem, ale może tą klapę do czyszczenia z góry da radę zrobić większą.

 

Zastanawiałem się jeszcze czy zamiast blachy nie dac dużej płyty szamotowej , którą można zawsze ściągnąc i przeczyścić , a wspawac tylko kątowniki żeby się na nich opierała.

post-58102-0-66143100-1418057072_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jastrzab315

Generalnie ma to działać na takiej zasadzie żeby nie magazynowac niepotrzebnie gazów w komorze zasypowej , jak otwiera się drzwiczki żeby nie "dusiło" i żeby też nie tracić tego (gazów) co ma jakąś wartość energetyczna tylko to dopalić , dlatego blacha/szamot ma kierowac wprost do paleniska z powietrzem jednoczesnie. Taką przynajmniej mam koncepcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o czymś, co nazwano ceramiczny wezyr. Podobne do twojego pomysłu, tylko umieszczone po stronie zasypu i ze szparami do wciągania gazów. Robi to samo co sobie zamierzyłeś, a wydaje się, że lepiej, bo zbiera gazy bezpośrednio z zasypu, a nie dopiero ze szczytu komory. Oczywiście w kotle dolnego spalania, więc górny przelot powinieneś zaslepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ma to działać na takiej zasadzie żeby nie magazynowac niepotrzebnie gazów w komorze zasypowej , jak otwiera się drzwiczki żeby nie "dusiło" i żeby też nie tracić tego (gazów) co ma jakąś wartość energetyczna tylko to dopalić , dlatego blacha/szamot ma kierowac wprost do paleniska z powietrzem jednoczesnie. Taką przynajmniej mam koncepcje.

Dobrze kombinujesz tylko widzę w tym rozwiązaniu dwa problemy .

1 Powietrze idzie tam gdzie mu łatwiej więc może się zdarzyć tak że ciąg będzie większy pod blachą ( czysty przepływ ) niż przez palnik a to spowoduje odwrócenie ciągu w palenisku i wytwornicę dymu .

2  Zamiast blachy raczej profil lub rura o niewielkiej średnicy ale i tak żywotność materiału na 1 sezon  więc musiała by to być część zamienna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.