Msz Opublikowano 29 Grudnia 2008 #1 Opublikowano 29 Grudnia 2008 Witam wszystkich serdecznie jest to mój pierwszy post wiec prosze o duzą wyrozumialosc Problem mój opisywałem na innych forach lecz nikt w zasadzie nie udzielił mi konstruktywnych odpowiedzii. Opisze po krótce moja instalacje Piec gazowy Vaillant dwufunkcyjny 8/24kw połaczony z jednym rozdzielaczem od rozdzielacza połaczonych jest 6 grzejników aluminiowe zeberka kuchnia 12 zeberek łazienka 8 zeberek przedpokój 10 zeberek pokój 1 25 zeberek pokój 2 25 zeberek pokój 3 14 zeberek Temp steruje regulator pokojowy colormatic 392f w pozostałych pomieszczeniach zawory termostatyczne i głowice Diamond. Instalacja pracuje bardzo głosno szumy,spadek temperatury na piecu podczas grzania tzn rosnie np do 43 st potem spada do 40 st i potem powoli rośnie. Instalacje opowietrzałem takze mozna wykluczyc zapowietrzenie. Dodam tylko ze wszyskie problemy zaczęły sie gdy dodałem ostatni grzejnik 14 zeberek oddalony od rozdzielacza o 12 m Bez niego instalacja cykała chodziła prawidłowo piec spalał 5 lub 6 m3 gazu na dobe a teraz dzieja sie dziwne rzeczy szumy spadek temp na piecu podczas grzania i zuzycie gazu podniosło sie do nawet 12 m3 na dobe Dodam kilka fotek aby uwidocznic wyglad instalacji Bardzo was prosze o pomoc co musze zrobic poprawic w instalacji bo poprostu niemoge sie dogadac z tym co robił instalacje on twierdzi że jest dobrze :o Cytuj
tomala993 Opublikowano 29 Grudnia 2008 #2 Opublikowano 29 Grudnia 2008 Witam wszystkich serdecznie jest to mój pierwszy post wiec prosze o duzą wyrozumialosc Problem mój opisywałem na innych forach lecz nikt w zasadzie nie udzielił mi konstruktywnych odpowiedzii. Opisze po krótce moja instalacje Piec gazowy Vaillant dwufunkcyjny 8/24kw połaczony z jednym rozdzielaczem od rozdzielacza połaczonych jest 6 grzejników aluminiowe zeberka kuchnia 12 zeberek łazienka 8 zeberek przedpokój 10 zeberek pokój 1 25 zeberek pokój 2 25 zeberek pokój 3 14 zeberek Temp steruje regulator pokojowy colormatic 392f w pozostałych pomieszczeniach zawory termostatyczne i głowice Diamond. Instalacja pracuje bardzo głosno szumy,spadek temperatury na piecu podczas grzania tzn rosnie np do 43 st potem spada do 40 st i potem powoli rośnie. Instalacje opowietrzałem takze mozna wykluczyc zapowietrzenie. Dodam tylko ze wszyskie problemy zaczęły sie gdy dodałem ostatni grzejnik 14 zeberek oddalony od rozdzielacza o 12 m Bez niego instalacja cykała chodziła prawidłowo piec spalał 5 lub 6 m3 gazu na dobe a teraz dzieja sie dziwne rzeczy szumy spadek temp na piecu podczas grzania i zuzycie gazu podniosło sie do nawet 12 m3 na dobe Dodam kilka fotek aby uwidocznic wyglad instalacji Bardzo was prosze o pomoc co musze zrobic poprawic w instalacji bo poprostu niemoge sie dogadac z tym co robił instalacje on twierdzi że jest dobrze :o Witaj a dla mnie, to widzę tu chyba dwa problemy jeden to z tego co opisujesz to tak jak by było za mało wody w instalacji, lub jednak jest powietrze, typowym efektem szumienia instalacji jest powietrze w instalacji, a drugi mankament, to sprawdź jaką masz pompę co może ona coś szwankuje, albo może jest za mała. Cytuj
tomala993 Opublikowano 29 Grudnia 2008 #3 Opublikowano 29 Grudnia 2008 Witaj a dla mnie, to widzę tu chyba dwa problemy jeden to z tego co opisujesz to tak jak by było za mało wody w instalacji, lub jednak jest powietrze, typowym efektem szumienia instalacji jest powietrze w instalacji, a drugi mankament, to sprawdź jaką masz pompę co może ona coś szwankuje, albo może jest za mała. a te białe czapki na końcu rozdzielaczy to odpowietrzniki czy tylko zaślepki. Cytuj
automatyk Opublikowano 29 Grudnia 2008 #4 Opublikowano 29 Grudnia 2008 Witam wszystkich serdecznie jest to mój pierwszy post wiec prosze o duzą wyrozumialosc Problem mój opisywałem na innych forach lecz nikt w zasadzie nie udzielił mi konstruktywnych odpowiedzii. Opisze po krótce moja instalacje Piec gazowy Vaillant dwufunkcyjny 8/24kw połaczony z jednym rozdzielaczem od rozdzielacza połaczonych jest 6 grzejników aluminiowe zeberka kuchnia 12 zeberek łazienka 8 zeberek przedpokój 10 zeberek pokój 1 25 zeberek pokój 2 25 zeberek pokój 3 14 zeberek Temp steruje regulator pokojowy colormatic 392f w pozostałych pomieszczeniach zawory termostatyczne i głowice Diamond. Instalacja pracuje bardzo głosno szumy,spadek temperatury na piecu podczas grzania tzn rosnie np do 43 st potem spada do 40 st i potem powoli rośnie. Instalacje opowietrzałem takze mozna wykluczyc zapowietrzenie. Dodam tylko ze wszyskie problemy zaczęły sie gdy dodałem ostatni grzejnik 14 zeberek oddalony od rozdzielacza o 12 m Bez niego instalacja cykała chodziła prawidłowo piec spalał 5 lub 6 m3 gazu na dobe a teraz dzieja sie dziwne rzeczy szumy spadek temp na piecu podczas grzania i zuzycie gazu podniosło sie do nawet 12 m3 na dobe Dodam kilka fotek aby uwidocznic wyglad instalacji Bardzo was prosze o pomoc co musze zrobic poprawic w instalacji bo poprostu niemoge sie dogadac z tym co robił instalacje on twierdzi że jest dobrze :o -jakie masz cisnieniew instalacji ? -skad dochodza te szumy? Cytuj
Msz Opublikowano 29 Grudnia 2008 Autor #5 Opublikowano 29 Grudnia 2008 Pompa jest standardowa zamontowana na stałe w piecu w opisie pisze ze sama dostosowuje się do instalacji Cytuj
tomala993 Opublikowano 29 Grudnia 2008 #6 Opublikowano 29 Grudnia 2008 Pompa jest standardowa zamontowana na stałe w piecu w opisie pisze ze sama dostosowuje się do instalacji A jak jest z tym odpowietrzeniem na rozdzielaczach no i uwzględnij jakie masz ciśnienie na instalacji to co napisał automatyk. Cytuj
Msz Opublikowano 29 Grudnia 2008 Autor #7 Opublikowano 29 Grudnia 2008 Na końcu rozdzielaczy to są odpowietrzniki a cisnienie nabijałem 1.2 bar przy tem wody 20st jak nagrzeje piec np do 60 st to cisnienie jest 1.8 bar ogólnie szumy dochodza z zaworów ale jak przylozy sie ucho do grzejnika to również słychac szum W grzejnikach mam zainstalowane automatyczne odpowietrzniki podczas nabijania wody do instalcji wszystkie grzejniki były uniesione do góry i piec odpowietrzyłem przez specjalny program odpowietrzajacy co jest w piecu i odpowietrznikami na rozdzielaczu.Zastanawiam sie czy te odpowietrzniki przy grzejnikach odpowietrzają sie tylko poprzez uniesienie grzejnika czy można jakos inaczej np. jakims kluczykiem Dodam ze do instalacji dodany jest ichibitor korozji Protecteur Multi-Metaux Cytuj
automatyk Opublikowano 29 Grudnia 2008 #8 Opublikowano 29 Grudnia 2008 Na końcu rozdzielaczy to są odpowietrzniki a cisnienie nabijałem 1.2 bar przy tem wody 20st jak nagrzeje piec np do 60 st to cisnienie jest 1.8 bar ogólnie szumy dochodza z zaworów ale jak przylozy sie ucho do grzejnika to również słychac szumW grzejnikach mam zainstalowane automatyczne odpowietrzniki podczas nabijania wody do instalcji wszystkie grzejniki były uniesione do góry i piec odpowietrzyłem przez specjalny program odpowietrzajacy co jest w piecu i odpowietrznikami na rozdzielaczu.Zastanawiam sie czy te odpowietrzniki przy grzejnikach odpowietrzają sie tylko poprzez uniesienie grzejnika czy można jakos inaczej np. jakims kluczykiem Dodam ze do instalacji dodany jest ichibitor korozji Protecteur Multi-Metaux odkrec głowice i zrób foto juz wiem o co chodzi Cytuj
Msz Opublikowano 29 Grudnia 2008 Autor #9 Opublikowano 29 Grudnia 2008 odkrec głowice i zrób foto juz wiem o co chodzi Tzn mam sciagnac głowice termostatyczne całkiem czy odkrecic je na max Cytuj
automatyk Opublikowano 29 Grudnia 2008 #10 Opublikowano 29 Grudnia 2008 Tzn mam sciagnac głowice termostatyczne całkiem czy odkrecic je na max zdejmij jedna i zrob dobre foto zaworu a dokładie cyferek Cytuj
Msz Opublikowano 29 Grudnia 2008 Autor #11 Opublikowano 29 Grudnia 2008 zdejmij jedna i zrob dobre foto zaworu a dokładie cyferek Kurcze nie moge zrobić zdjecia ale bynajmniej cyfry są od 0 do 5 krecac w prawo wkreca sie głowiczka tzn ustawiajac ja na 1 to maksymalnie sie wkreca i na dole tez mam zaworki tylko na imbus Cytuj
automatyk Opublikowano 29 Grudnia 2008 #12 Opublikowano 29 Grudnia 2008 Kurcze nie moge zrobić zdjecia ale bynajmniej cyfry są od 0 do 5 krecac w prawo wkreca sie głowiczka tzn ustawiajac ja na 1 to maksymalnie sie wkreca i na dole tez mam zaworki tylko na imbus jak odkrecisz głowice to tez masz cyfry zrob foto tego zaworu albo powiedz jakie masz nastawy tego zaworu głowica cie nieineresuje Cytuj
Msz Opublikowano 29 Grudnia 2008 Autor #13 Opublikowano 29 Grudnia 2008 jak odkrecisz głowice to tez masz cyfry zrob foto tego zaworu albo powiedz jakie masz nastawy tego zaworu głowica cie nieineresuje Kręcąc w prawo 0,5,4,3,2,1 wkreca sie a w lewo 0,1,2,3,4,5 wykreca sie lepszego foto niemoge zrobic A ustawione mam na 0 we wszystkich tylko gdzie regulator pokojowy na 3 wkrecone Cytuj
automatyk Opublikowano 29 Grudnia 2008 #14 Opublikowano 29 Grudnia 2008 Kręcąc w prawo 0,5,4,3,2,1 wkreca sie a w lewo 0,1,2,3,4,5 wykreca sie lepszego foto niemoge zrobicA ustawione mam na 0 we wszystkich tylko gdzie regulator pokojowy na 3 wkrecone i tam sa te cyfry powiedz tylko na jaka cyfe sa ustawieone tam jest taka mała kreska albo kropka i jaka cyfra przypada na ten znacznik Cytuj
Msz Opublikowano 29 Grudnia 2008 Autor #15 Opublikowano 29 Grudnia 2008 i tam sa te cyfry powiedz tylko na jaka cyfe sa ustawieone tam jest taka mała kreska albo kropka i jaka cyfra przypada na ten znacznik na tym grzejniku 0 ustawione na kresce Cytuj
automatyk Opublikowano 29 Grudnia 2008 #16 Opublikowano 29 Grudnia 2008 na tym grzejniku 0 ustawione na kresce a grzeje ? Cytuj
automatyk Opublikowano 29 Grudnia 2008 #17 Opublikowano 29 Grudnia 2008 a grzeje ? rozumiem ze cały czas rozmawiamy o zaworze nie ineresuje mnie głowica Cytuj
Msz Opublikowano 29 Grudnia 2008 Autor #18 Opublikowano 29 Grudnia 2008 a grzeje ? Grzeje ,grzeja wszystkie tylko ten szum a jeszcze zapomnialem dodac ze jak sciagne głowice z wszystkich grzejników to za jakies 15 min nie słychac zadnego szumu instalacja chodzi cichutko Cytuj
automatyk Opublikowano 29 Grudnia 2008 #19 Opublikowano 29 Grudnia 2008 zdejmij głowice i wszystkie zawory nastaw na 5 potym załóz głowice i nastaw na jaka chcesz temp a i jeszcze jedno obniz o 5 stopni tempp na piecu a tam gdzie jest sterownik to głowica na 5 lub wcale mam nadzieje ze mnie zrozumiałes Cytuj
Msz Opublikowano 29 Grudnia 2008 Autor #20 Opublikowano 29 Grudnia 2008 zdejmij głowice i wszystkie zawory nastaw na 5 potym załóz głowice i nastaw na jaka chcesz temp a i jeszcze jedno obniz o 5 stopni tempp na piecu a tam gdzie jest sterownik to głowica na 5 lub wcale mam nadzieje ze mnie zrozumiałes temperatury na piecu to niemoge zmniejszyc bo jest na max to regulator sam zadaje temp dla pieca A zawory wkręcac czy wykrecac do 5 i co zdolnymi kryzami na powrocie Cytuj
automatyk Opublikowano 29 Grudnia 2008 #21 Opublikowano 29 Grudnia 2008 temperatury na piecu to niemoge zmniejszyc bo jest na max to regulator sam zadaje temp dla pieca A zawory wkręcac czy wykrecac do 5 i co zdolnymi kryzami na powrocie tak zeby na pec były to sie nie wkreca tylko poprostu kreci Cytuj
Msz Opublikowano 29 Grudnia 2008 Autor #22 Opublikowano 29 Grudnia 2008 Nie moge zrozumiec twojej ostatniej wypowiedzi mam ustawic zawory na 5 ale tak zeby głowiczka sie chowała czy wysuwała Cytuj
automatyk Opublikowano 29 Grudnia 2008 #23 Opublikowano 29 Grudnia 2008 wysuneła wiec tylko raz przekrec nie wiecej Cytuj
Msz Opublikowano 29 Grudnia 2008 Autor #24 Opublikowano 29 Grudnia 2008 Wysuneła sie ale musiałem zrobic cały obrót w lewo A co robic z zaworami na powrocie tam po sciagnieciu zaslepki jest miejsce na imbus Podaje ponizej schemat regulacji na zworze Cytuj
automatyk Opublikowano 29 Grudnia 2008 #25 Opublikowano 29 Grudnia 2008 to oki imbucs no sprAWDZ DCZY SA OTWARTE NA MAKX tylko nie wykrec bo zalejesz pomieszczenie uwazaj bardzo nie ktore nie maja ogranicznika Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.