Skocz do zawartości

przemo1212

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano napaliłem miałem.Stara mieszanka węgiel+miał na uszczelnienie zasypu wystarczyła na 21h.Z teoretcznego wyliczenia powinno starczyć 24 kg miału.Zobaczymy co teoria ,co pokarze życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz też palę węglem i miałem. Na dół grubszy węgiel, potem wilgotny miał i na górę trochę groszku. Bardzo fajnie się spala na skorygowanym ustawieniu rodzaju paliwa MIAŁ z powietrzem wtórnym. Zadana 62 stopnie, w zasypie od strony rusztu poziomego wsadzone dwa klocki - widoczne na filmie  tunele powietrzne po ich wypaleniu. Widać też jak otwarcie drzwi zbija temperaturę spalin i jednocześnie rośnie intensywność nadmuchu:

 

                                                   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką masz proporcje między węglem a miałem? Dzisiaj sam miał,aby skalkulować co się bardziej opłaca węgiel czy miał .ostatnie dwa rozpalenia 15 kg węgla i 6kg miału dały identyczny zysk cieplny 335Mj.przy tym drugim paleniu zmniejszylem podanie pp w górnym i dolnym zakresie.Liczyłem ma większy zysk cieplny ,ale to nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej pół na pół. Jutro przywiozę ok.200 kilogramów (8 worków) flotokoncentratu z KWK Knurów o parametrach 22/10/08 i porównam go bezpośrednio z miałem. Przewagą flotu jest to, że wypala się doszczętnie na mączkę przy okazji pomagając wypalić dokładnie koks z węgla. Miał którym teraz palę, to mieszanka ekomiału i miału z Bobrka. Kaloryczność tej mieszanki to około 24Mj/kg, popiół ok.15% - dużo popiołu ma miał z Bobrka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój miał ma 18% .Mam około sipke koksików z Wesołej.Kupiłem na próbę Wieczorka mało kopci ,ale pięknie koksuj.Mało z niego płomienia a więcej żaru.Bardziej przypomina 33 .To jak musi wyglądać prawdziwa 33?!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak na razie rura sprawuje się znakomicie. Ustawiłem w moim sterowniku Tornado strefy czasowe np. przed pójściem spać do od 21 do 23:30 temp. 50 c, od 23 temp. 46,5 c od 4:30 znowu 50 c ciepełko  :D  od 6:30 46,5 c od 15 47,5 c. temperatura u mnie w domu przy dzisiejszych mrozach w dzień do 24 c i w nocy 22 c zależy od pomieszczeń. Nie ma problemu z obniżaniem temp.  np z 50 c na 46 c nic nie zagasa :) . Teraz kiedy piec mam opanowany, na dolnych kaloryferach mam, zamiar też założyć głowice termostatyczne, ale bardziej ze względów regulacji temp. niż ekonomi. Oczywiście zostawiam trzy kaloryfery( dwie łazienki i klatka schodowa ) bez głowic żeby nie było sytuacji, że wszystkie kaloryfery się zamkną  :( . Przy dzisiejszych temp. ( okolice góry kalwarii ) 60 kg miału pełny zasyp starcza mi na 48 h. temp. w domu 23-24 c.

Nie wiem czy to dobry wynik, ale przy poprzednim piecu zakupionym przez hydraulika moc 10 kw dolne spalanie defro optima plus na dobę spalałem  30-40 kg dobrego węgla  i po 6 godzinach wygasł co zmuszało mnie do rannego wstawania i ponownego rozpalania i wieczorem po pracy też rozpalanie  :( koszmar. Mało tego ten okropny gęsty dym z komina, który zakopcał całą wieś wszystkich sąsiadów i mieszkańców nie mówiąc o tym, że nie mogłem uchylić okna w domu bo czułem tylko dym  :(  okropność.  Dlatego postanowiłem sam zmienić piec i z braku funduszy kupiłem używany na miał i teraz jest super  ;) . Nie kopci nie dymi dużo i tylko raz na 48 h go obsługuję  :D .

Boję się skorzystać z rad kolegów i palić groszkiem lub węglem bo jednak 60 kg węgla gdyby się zajęło to ciężko by było to opanować. :mellow:

Chyba, że ktoś ma jakieś konkretne doświadczenia z tym piecem w kierunku palenia w nim węglem, groszkiem lub ekogroszkiem to chętnie poczytam.

 

PS  :)  Ewentualnie dołączam zdjęcia moich prac na kiermasz Świąteczny do szkoły może ktoś skorzysta z okazji na pomysł.

TEGO w piecu spalać nie można !!!!! NU NU !!

 

Pozdrawiam :D

post-60003-0-27281000-1417558044_thumb.jpg

post-60003-0-02602300-1417558297_thumb.jpg

post-60003-0-32264600-1417558329_thumb.jpg

post-60003-0-26070100-1417558354_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy wymienić doświadczenia .Też mam Kw-gr 50 z tornadem.Wreszcie bratnia dusza do dsputów,a teraz do pracy rodacy! <_<1,25 kg na godzine to wynik bardzo przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze nieśmiałe próby z grochem zaczolem dwa lata temu.To był smutek ,90 na kociołku .totalny brak kontroli nad procesem spalania .Zaniechalem prób na około 2  tygodnie .Czytałem DTR , ale niewiele mogłem z tego pisemka zrozumieć.Zadzwoniłem do serwisu i to czego się dowiedziałem popchneło mnie do kolejnych  eksperymentów.No i znalazłem TO forum .Pierwsze co zrobiłem ,to wyłączenie przedmuchów i zmniejszenie histerezy HISE do 0,5 stopnia.Co skutkowało zanikiem wybuchów gazów podczas palenia miału.W drzwiczkach zasypowych mam przesłone od PW ,więc mogłem sobie na to pozwolićKupiłem groszek Chwałowice i zaczełem się bawić Ustawiłem parametr TAbl. odpowiedni dla moich oczekiwań ,co do zakresu prędkości dmuchawy.Dopasowałem Ofsed górny dolny prędkości dmuchawy i rozpoczełem kontrolowane spalanie groszku Wyglądalo to całkiem dobrze.Dla poprawnego spalania jest jeszcze parametr odzwierciedlający jakość paliwa nAch.Nie syp czasami 50 kg węgla ,bo możesz mieć namiastkę Czarnobyla.Na dzień dzisiejszy pale tylko węglem ,a miału używam tylko do uszczelnienia zasypu.Bardzo porzytecznym gadżetem jest termometr w czopuchu.Pomaga dość precyzyjnie ustawić OFSd i OFSG Prędkość dmuchawy ma bezpośredni wpływ na temperature spalin.Jesienią kupiłem OI Ziemowita i OI Mysłowice Wesołą.Z Ziemowitem było OK ,ale wesoła to wyrzsza szkoła żeby ją poprawnie spalić na dmuchawie.Morduje się z tym za dobrym węglem w tych temperaturach. Moje osiągi na węglu znajdziesz na tym forum .Jeśli masz jakieś pytania to jestem otwarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.