Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena Popiolu


Gość Visitor1230

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Visitor1230

Co myslicie o takim popiole? Kociol Ling 15 z podajnikiem pierwszej generacji. 

Ta ilosc popiolu powstala ze spalenia 120 kg ekogroszku przy podawaniu 6 sek i postoju 45 sek. Nadmuch jest staly przy dosc mocno przymknietej przeslonie. Zadana kotla 70°C. Kociol przez wiekszosc czasu w podtrzymaniu. Wymiennik czyszczony co tydzien. Sadzy niewiele.

post-55163-0-11799800-1415525184_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że brakuje jakoś oceniających, pytających :( więc będe pierwszy, popiół ładny, mam podobnie tylko z 140kg tak na oko 3-4 razy więcej. pale miałem z piasta. ile tam jest kg lub litrów  tego popiołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Czy ja wiem? Tak na oko max 2/3 wiaderka. Tylko znowu nikt mi nie uwierzy, ze ten popiol naprodukowal sie w okresie od 17. 10 do 8.11. Tzn trzy tygodnie. Wtedy byl ostatnio wyrzucany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie , mnie np. jakby ktoś rok temu powiedział że przy obecnych temp. ok +8-10st na zew /w domu 23st/ będe spalał 7,5kg miału to też bym nie uwierzył. ale dom dostał 8cm kołderkie z steropianu i efekty widać. rok temu przy podobnych temp spalałem już ok 13-15kg groszko miału, warto ocieplać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Ja na razie ocieplilem tylko strop welna 30 cm. I z racji tego tylko oszczednosc w porownywalnych temperaturach  co poprzedniej jesieni  wynosi cos ok 20-25%. A styro 12cm planowany na wiosne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Tak kolego bez ocieplenia jeszcze. Sciana 50 cm z pustka o duzej akumulacyjnosci. Latem na CWU zuzywalem 2,5 kg na dobe. 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18293-pomocy-piec-lumo-volcanos-ze-sterownikiem-ecomax-800r2/page-3

Post 42,43, 45, 47, 49. Moze zrozumiesz jak to dziala. Zanim zaczniesz cokolwiek negowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Palę groszko miałem mieszanym z trzech kopalń, wiec nie mogę okraślić ani wartości opałowej, ani też innych parametrów. Dom ponad 160 m2, dwie łazienki, dwie kuchnie. Zużycie wody CWU ok 12m3/dobę, kocioł ogniwo Eko plus 16kw, zużycie obecnie przy temp.ujemnych 4 - 5*C - śr4ednio 28 - 30 kg/dobę. Czyszczę co zasyp, jest bez sadzy, ale popiołu lotnego jest wszędzie sporo. Popiół z szuflady wyrzucam codziennie, bo jest prawie pełna, z niewielka ilościa spieków koksowych, ale tego juz nie jestem w stanie wyeliminować. ustawienia temp wewn.-21,6*C, temp zadana 50*C, temp. CWU 35*C, zbiornik 300l dwuwężownicowy(solar) Sterownik e-Koal: dmuchawa (-)3, CPP - 5 sek, w podtrzymaniu: CPP - 5sek, kr.prz.38sek,  dmuchawa 38%, przerwa 15 min. Myślę że przy tym paliwie nie da sie już nic więcej zrobić. Dużo ciepła idzie w komin - przeciętna temp. spalin160 do nawet ponad 200*C. Ale tak juz to jest, zeby spalić węgle trudne trzeba dmuchać, a tym samym ciepło ucieka w komin. Co myslicie? Czy jest jeszcze co poprawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miało być 1200 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie tak bogato musi być te 1200 litrów. Wystarczy, że nie ma w domu natrysku, a jest konkretna wanna. Jak każdy z domowników leje pod brzeg to te 1200 litrów nie problem zużyć. Do tego jakieś zmywanie w ciągu dnia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do autora to tylko pozazdrościć takiego spalania. 8 -10 kg to bardzo dobry wynik. a tak z ciekawości to ile ta 15`ka pali w temperaturach w okolicy 0 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę groszko miałem mieszanym z trzech kopalń, wiec nie mogę okraślić ani wartości opałowej, ani też innych parametrów. Dom ponad 160 m2, dwie łazienki, dwie kuchnie. Zużycie wody CWU ok 12m3/dobę, kocioł ogniwo Eko plus 16kw, zużycie obecnie przy temp.ujemnych 4 - 5*C - śr4ednio 28 - 30 kg/dobę.

chyba lubisz sie kapać albo masz ogromną rodzinę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.