Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ta śruba to zapas w przypadku zerwania (to jest właśnie zabezpieczenie).

 

Mnie zerwała się w nocy, a nie wymieniałem jej wcześniej, więc mam zagwozdkę jak temat ruszyć...

 

Tak, popielnik jest strasznie mały :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi gdzie macie podlaczone te wszystkie pompy do sterownika. nigdzie nie moge odszukac jakis otworow na kable np z czujnikow temp. na wyposazeniu sa 4 takie kable msm schemat jak podlaczyc pompe co cwu cyrkulacyjna itd ale gdzie sie znajduje ta plytka co ofkrecic i gdzie wsadzic przewody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale instalator ustawil mi tak:

co 55

 

cwu 50

przerwa podawania 2m 30sek min 0:1 max 91:0

alarm temp 1h min 00:00 max 24:00

sila nadmuch 100%

pompy rownolegle

przerwa w podtrzymaniu 180min min 1:0 max 250:0

wentylator w podtrzymaniu

czas pracy 60s min 5 max 300

czas przerwy 180mib min 5:0 max 250:0

komin na maxa otwarty.

 

 

wstepnie zmienilem moc wiatraka na 70% i przymknalem komin. wiecej nie kombinujw bo idzie noc a rano do roboty

czy tak powinno byc?

 

temp na powroci mam 49 stopni.

 

pale do wyczerpania retopalem potem mial z piasta 25. popiol jest swietny dopalony itd. ale pol pojemnika na 12h

 

dzwiwi mnie jedna rzecz jak dokladam opalu i wlaczy sie piec to mam wcholere dymu w zasobniku. jak jest wylaczony to ok. jak aoe wlaczy to juz po 10sek zaczyna dymic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli

wprowadzić ustawienia Syji77:

Temp zadana: 52 stopnie

Przerwa podawania: 3 min 15 sek

Histeryza: 2 stopnie

Przerwa podtrzymania: 19 minut

Wentylator w podtrzymaniu: czas pracy 35 sek, czas przerwy: 6 minut

 

czy przyt podwyzszeniu temp parametry przerwy, podtrzymania itd zmieniamy czy pozostaja bez mian jak u Syji77, a manewrujemy samą temperaturą?

 

CO napewno muszę dać minimum 60 o ile nie 65 (tylko czy piec dojdzie do tej temp ?

w domu mam obecnie 21 stopi

 

rozumiem, że tych warosci (min i max) sie nie da zmienić i się nie zmienia:

przerwa podawania ................min  0:1 max 91:0
alarm temp 1h min 00:00 max 24:00
sila nadmuch 100%
pompy rownolegle
przerwa w podtrzymaniu ............. min 1:0 max 250:0
wentylator w podtrzymaniu
czas pracy ........... min 5 max 300
czas przerwy ............min min 5:0 max 250:0

 

no i co z tym dymieniem z zasobnika tez tak macie ? jak wyłaczony to ok, a jak sie właczy to zasobnik wypełnia się wolno ale po 30s jest siwo w kotłowni? czy to może wina ustawień ?

 

 

Dzwoniłem dziś na tel serwisowy do stalmarku bo miałem problem z podłaczeniem czujnika temp podajnika ?

powiedział mi ze komputer i ściana tylna jest uniwersalna do kilku kotłów, a duo boss nie potrzebuje czujnika temp w przypadku cofania się "żaru-ognia do zasobnika" - też nie macie tego zamontowanego - bo faktycznie nie ma żadnego otworu na ten czujnik
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę dymu po otwarciu to norma, ale nie powinien dymić cały czas.

 

Czujnika nie ma.

 

temperatura zewn. spadła i spalanie pieca wzrosło,. eh.... ile u Was się zwiększyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na ustawieniach fabrycznych spalilo 8 wiader budowlanych temp na 59 pompa na 3 biegu, czopuch zamkniety do polowy. temperatura powrotu 50*

temp w pokojach 21 - 22*. a temp na zewnatrz -3*

 

popielnik oprozniony rano i po 12h bylo 3/4 pojemnika. opalane retopalem.

 

teraz dalem ustawienia Syji77 wentylator na 40% czopuch zamkniety prawie caly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 wiader? ile do jednego wchodzi? 5kg?

 

nie wiem, czy zamknięcie szybra to dobry pomysł - chociaż wiadomo, że maksymalne zamknięcie (wysunięcie rączki) nie oznacza, że jest dosłownie zamknięty, a jedynie przymknięty do ok. 25%.

 

Zawleczka to śruba fi4. Po prostu wyjmujesz starą i wkładasz nową, żadna filozofia :) wcześniej trzeba tylko usunąć element, który blokował szufladę - u mnie wkradł się kamyk - tłuczeń ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zwwzylem to wiadro ma gdzies 20L czyli normalne wiadro i na wadze wedkarskiej pokazuje ze wazy 11kg.

 

 

a co do srubki zawlevzki to gdzie to wlozyles bo patrzac orientacyjnie nie widze tam zadzej zawleczki w kszyalcie srubki . cos odkrecales czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80kg na dobę to za wysokie spalanie, szczególnie przy obecnych - w sumie nie tak wielkich - mrozach.

 

Śrubkę masz pokazaną w instrukcji... pod silnikiem podajnika masz żółty wałek i w nim właśnie masz śrubkę. Z daleka widoczny jest też "czujnik" hallotronu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80kg na dobę to za wysokie spalanie, szczególnie przy obecnych - w sumie nie tak wielkich

to bulo na ustawoeniacj fabrucznych przy pompie na 3 biegu

wczoraj wieczorem zmienilem ma ustawienia syji77 wentylatpr 40% copuch na polowe i pompa na drugim biegu.

 

jak rano sprawdzalem to pol popielnika temp ma piecu 60* na powrocie 51*.

 

spalanie jest ok popiol idealny na chyba ze cos jest noe tak z opalem typu retopal. dzis zamawiam z piasta 25 mial moze bedzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na ustawieniach fabrycznych spalilo 8 wiader budowlanych temp na 59 pompa na 3 biegu, czopuch zamkniety do polowy. temperatura powrotu 50*

temp w pokojach 21 - 22*. a temp na zewnatrz -3*

 

popielnik oprozniony rano i po 12h bylo 3/4 pojemnika. opalane retopalem.

 

teraz dalem ustawienia Syji77 wentylator na 40% czopuch zamkniety prawie caly.

 

 

na ustawieniach Syji spalanie 8,5 wiader czyli 93kg na 24h.

 

ustawienia od niej zostawiłem otworzyłem komin na całego i wentylator dałem na 30%.

na piecu 60* na powrocie 49*

 

jak jeszcze zmienic ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za dużo. U mnie świeży dom z drewna, które rozsycha i dopóki się nie ustabilizuje co chwilę mam nowe przedmuchy w rogach - łączeniach bali, zatem dom nie jest jest jeszcze odpowiednio ciepły, a pali ok. 40kg/dobę przy obecnych -12 st. C na zewn.

W domu 20-21 st. C

 

Moje obecne ustawienia, może ich spróbuj, ale oceniaj nie wcześniej niż po dobie.

 

Temp. zadana CO 60, CWU 45 (histereza co 2, cwu 5)

pompy równolegle

pompa CO na 3jce, CWU na 1nce,

termostaty podłogówki na 4ce, kaloryfery w domu na dole 5tka, na poddaszu trójka

przerwa podawania 3.30 min.

went. 50%

przerwa podtrzymania 120 min., went. w podtrzymaniu 60sek./45 min.

temp. załączania pomp 60 st. C

Zawór 4D działa z pogodówką. Przy -10 st. C na zewn. temp. zadana zaworu 50 st., min. otwarcie 5%.

Paliwo miał 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, siłownik sterowany przez piec sprawdza się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jaja sobie robisz ale niech Ci będzie. Z tego zdjęcia zapewne wynika, że na dom idzie rura ta wychodząca w górę zaworu 4d. załóż pokrętło i trzymając ręką tę rurę reguluj położenie pokrętła zaworu. Poczujesz różnicę temperatury która podajesz na grzejniki. Et voila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy obecnych mrozach zeby w domu bylo 23* czas przerwy musiałem skrocić na moim duo bosie 34kw do 2min wtedy piec osiągnie 70* na wyjsciu i 60* na powrocie, ale piec pali jak smok (retopalu jeszcze idzie. popiół mam zawsze idealny ale opału idzie około 130kg na dobę strasznie dużo. przy 60* na wyjsciu i 50* na powrocie około 90kg na dobę. Do 70* prezy histerezie 2* dochodzi w 6min.

 

przy przerwie podawania powyzej 3 minut  osiągnie przy obecnych mrozach -10* max 61*C

 

dmuchawa 40%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo masz jakieś trefne, bo nie wiem jak inaczej to tłumaczyć... u mnie miał 23 lub retopal piast, przerwa 3 min. 30 sek. lub czasem 4 min. dmuchawa 30% i bez problemu dochodzi do zadanych 65, często grzejąc nawet 2-3 st. więcej.

Spalanie opału przy -10 st. C na zewn. ok. 40-50 kg/ dobę. Popiół niestety ze szlaką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syja - jak spalanie w obecnych mrozach przy Twoich ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie obecnie na kotle 65 i dochodzi do tej temp bez problemu na opale z janiny ( ekogroszek ) a spalanie do 50kg na dobę ale to zależy ile puszcze na grzejniki (40-48 st. na zaw. 4d ) aby w domu było ciepło tzn 22-23 st c. Nadmuch 35% czopuch otwarty, dół zamknięty, testuję nadmuch w podtrzymaniu co 5 min. po 25 sek. bo miałem poprzednio lekko uchylona klapkę na wiatraczku dla dopalania opału na palenisku i wtedy nie dawałem przedmuchu w podtrzymaniu. Napiszcie czy w podtrzymaniu podajecie nadmuch co jakis czas czy raczej zostawiacie kocioł zamknięty bez nadmuchu w podtrzymaniu bo wg moich doświadczeń nie widać dużych różnic w ilości spalanej. Obecnie mam na kotle 65 bo też nie było specjalnej różnicy w spalaniu gdy dawałem np 55 ale jak sądzę powrót i cały kocioł lepiej dogrzany pod względem korozji niskotemperaturowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.