Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Konkretnego Ogrzewania


szorstki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie masz tak wielkiej wężownicy robić, tylko ze 30mb rury 1" zwiniętej w walec.

A tak naprawdę to po co ci ta  wężownica do solara?, musiałbyś mieć 8 - 10 solarów, tego nikt nie poczuje, podobnie jak tej "angielki" podłączonej do bufora ,

Musiałbyś w niej palić przez 2 dni aby bufor zagrzać do temp 70-80C, a spaliłbyś dużo więcej paliwa niż w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor robię na 20 lat a nie na chwilę wiec wole mieć tą wężownice solarna i może kiedyś dołożę jeszcze paneli bo mam dobre usytuowanie na południe.

Nie mam obecnie takiego zamiaru aby solary mi grzały np. podłogówkę ale wstępnie podgrzały wodę w zasobniku jak analogicznie anielka, jeśli się pali w niej np. cały dzień bo coś gotujemy to czemu ma iść energia w komin jak może trochę podładować bufor. 

Później odpalam kocioł i pale np. 2 godziny a nie 3 lub 4 (mniej paliwa zużywam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężownicę od solara daj w środku tej od kotłów , lub zgodnie z zasadami na samym dole bufora.

Pamiętaj jednaj że wężownica od kotła będzie podstawowym źródłem ciepła dla domu i musi być wykonana tak aby grzała bufor

a jednocześnie odbierała jak najwięcej ciepła od kotła .

Czyli musi mieć spełnione dwa parametry - odpowiednie pole wymiany ciepła i zapewnić odpowiedni przepływ przy zastosowaniu zwykłych pomp od CO, najlepiej 25/40

post-18578-0-20717800-1415260854_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po stronie instalacji muszę mieć układ zamknięty ?

Na buforze to chyba się tak nie robi :-(

 

Oglądałem schematy podłączenia kotłów atmos i takie coś wypociłem jak w załączniku

plusy:

- prostota 

- jedna wężownica

- mam grzanie po rozpaleniu kociołka od razu kaloryferów a nadmiar trafia do  buforka

- po wypaleniu wsadu nie ucieka mi ciepełko przez kociołek

- w kotłowni układ otwarty

- w instalacji układ zamknięty

 

Czy takie rozwiązanie jest dobre ?

post-60208-0-97375100-1415470014_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.