Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Typ Dmuchawy Do Pieca Sds Ceramik 200 13,5 Kw


fox

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, nie wiem, nawet nie pamiętam ile mieści ceramik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak cała instalacja miedziana. Kotła mi nie gotuje, bardziej  istotne jest wychładzanie domu, zmiana temp, na zew. wymusza zmianę ustawień na ceramiku jak mówimy tylko o samej klapce w popielniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Czyli klasyka gatunku. W takim domu i z takim kotłem to lepiej sprawdziłyby się zwykłe żeliwniaki a jak nie to nawet niewielki buforek. Ostatnio kilku sąsiadów założyło sobie co. do drewnianych domów (oczywiście miedż i nowoczesne grzejniki) i plują sobie w brodę bo na piecach kaflowych było mniej klopotu i temp. stabilna bez biegania w nocy do kotlowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym dziada wykręcił i na krótko wpiął pod 230V, ale raczej poczekam aż zdobędę jakąś inną/nową dmuchawę żeby szybko podmienić. 

 

@fox

jak możesz podrzuć numer telefonu do tego Twego serwisanta kostrzewowego, thx z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu wychodzi przewaga prostych rozwiązań i problem przewidywania przez użytkownika tego, że coś się może ***, a właśnie sterownik i dmuchawa są tym punktami, które prędzej czy później się *** i to właśnie akurat w niedzielę i święta :) . Ja w 10 minut mam odkręconą dmuchawę, zakręconą zaślepkę, podpinam pod klapkę dyżurnego regulusa i uśmiechnięty otwieram browca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym dziada wykręcił i na krótko wpiął pod 230V, ale raczej poczekam aż zdobędę jakąś inną/nową dmuchawę żeby szybko podmienić. 

 

@fox

jak możesz podrzuć numer telefonu do tego Twego serwisanta kostrzewowego, thx z góry.

To firma ATRA GROUP w Białymstoku. Oni od 4 lat serwisują też te kotły Kostrzewa, a ja dopiero ich odnalazłam. Tam znajdziesz kontakt ,bo nie wiem czy mogę tu podawać telefon. Dzwoń na ten z końcówką 1. Jak nic nie wyjdzie to podam inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety.  BTW, sterownik wygląda na zdrowy. CO CW i temperatury wszystko poprawnie działa. Nawet dmuchawa się włącza i jej przedmuchy w sterowniku, ale wiadomo dumachawa martwa(nie kręci, nawet nie buczy, totalny trup).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety.  BTW, sterownik wygląda na zdrowy. CO CW i temperatury wszystko poprawnie działa. Nawet dmuchawa się włącza i jej przedmuchy w sterowniku, ale wiadomo dumachawa martwa(nie kręci, nawet nie buczy, totalny trup).

A kondensator dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tego czy dobry czy nie. Ja tego nie sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tego czy dobry czy nie. Ja tego nie sprawdzę.

a nie masz w zapasie u mnie to jest 2uf nie wiem jaki u Ciebie trzeba zajrzeć do puszki. taki kondensator to grosze kosztuje zamienić i sprawdzić. tylko u mnie w Białymstoku to nie ma gdzie kupić przez internet musiałam ściągać żeby sprawdzić co u mnie się dzieje ,ale okazało się ,że sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Monitorze nie było? Nie mam czym zaślepić miejsca na dmuchawę. Mam wełnę hutniczą. Nie wiem czy nią nie zapchać dziury tymczasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już nie ma takiej możliwości żeby wygasić kocioł. Za duże mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Monitorze nie było? Nie mam czym zaślepić miejsca na dmuchawę. Mam wełnę hutniczą. Nie wiem czy nią nie zapchać dziury tymczasowo.

Ja bym wycięła kawałek blachy, zrobiła dziurki i przykręciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do menu serwisowego nie będę wchodził bo jak klękną mi pompki to pozamiatane. U mnie nie ma obiegu grawitacyjnego bo ceramik stoi na poziomie grzejników na dole, jedynie góra leci trochę grawitacją, ale to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, byłem w trybie serwisowym. Tam wszystko jest w porządku. Temperatury pokazuje poprawnie jak powinno być. Zrobiłem test DM CO i CW.  DM się nie odzywa, pompki tak.  Na 98% walnęła dmuchawa(być może ten kondensator). Poświęciłem się i położyłem żeby zerknąć dokładnie na tabliczkę znamionową. To zwykły WPA 120  od M PLUS M jak z tego linka co dałem, identyczna dmuchawa.  Trzeba kupić nową a jak starą da się naprawić to będzie jako emergency, w zapasie.

Cały czas te dmuchawy ktoś kupuje, kiedyś patrzyłem i sporo ludzi je kupiło i dziś też. Badziewie dość awaryjne na to wychodzi :/. To zakupy raczej zwykłych ludków, producent jak Przemek czy ktoś inny nie bawi się na pewno w jakieś allegra.

Nie wiem czy nie wziąć WPA 117.  WPA 120 jest do kotłów 40kW. Kostrzewa pewnie nie bawi się w różne dmuchawy tylko jak leci od 14kW do nie wiadomo ile łąduje 120tki bo pewnie "wygodniej"

 

Hmm, nawet fajnie się pali na tym naturalnym ciągu non-stop bez dmuchawy. Żeby była zachowana stabilność temperaturowa w domu to dałoby rady. Można poeksperymentować z miarkownikiem, ale to już nie w tę zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym poprzednim postem? Po co mnie cytujesz nic nie pisząc?

 

Hmm ,dziwne. Nie wiem czemu WPA 120 jest tańszy od WPA 117

 

-> 120 http://allegro.pl/wentylator-dmuchawa-wpa-120k-klapka-do-kotla-pieca-i4820904040.html

-> 117 http://allegro.pl/wentylator-dmuchawa-wpa-117k-klapka-do-kotla-pieca-i4848627837.html

 

Pewnie 120tek ma mega dużo i szybko schodzą a 117 nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hmm, nawet fajnie się pali na tym naturalnym ciągu non-stop bez dmuchawy. Żeby była zachowana stabilność temperaturowa w domu to dałoby rady. Można poeksperymentować z miarkownikiem, ale to już nie w tę zimę.

   A może elektryczny  miarkownik MCI bodajże , od Boleckiego. Podepniesz pod sterownik, klapkę w miejscu dmuchawy i pojechało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, już o tym kiedyś myślałem. Być może się tym pobawię, ale za rok. Te Boleckowe miarkowniki niby też mocno awaryjne gdzieś czytałem. Zacinanie i inne bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dmuchawa ożyła jak feniks z popiołów, wtf? Wszystko już działa. Trochę to nielogiczne. Wcześniej ani w trybie serwisowym nie działała, ani wyłączenie z prądu sterownika nic nie pomagało. Raptem pstryk i działa, a nic nie dotykałem kotła ani sterownika. Już wiem, ktoś poszedł spać i zaklęcie mojej dmuchawy prysło :). Idę święconą wodą pokropie luxusa4 i dmuchawę  :lol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie termik zwariował i dmuchawa nie działała, zapalała sie tylko dioda nadmuchu a wentylator stał. Gdyby kondensator to ruszyłaby po wprawieniu w ruch z zewnątrz, a tu nic, tylko klik i stoi dmuchawa. Gdy trzymasz wysokie temp na kotle to termik może po kilku sezonach powiedziec pa pa. Jak masz mozliwość to podepnij na krótko zwykły kabel, możesz na szybkozłaczkę podpiąć albo na kabel komputerowy, zalezy jakie masz wyjście. Jak dmuchawa ruszy od razu, to masz problem w sterowniku albo jego którymś czujniku. Dlaczego piszę mimo iż działa? Bo u mnie też działala po awarii przez dwa dni, rano nie działa, od południa do wieczora pieknie chodzi, wieczorem stoi a w sumie i tak nie obylo sie bez naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ma termika do trybu serwisowego? Tam testujesz każdy obwód, tak jakbyś bezpośrednio dał 230V do dmuchawy i ma kręcić na maxa. Tak nie było. Wychodzi na to, że dmuchawa jest zdrowa a coś się stało w sterowniku i automagicznie naprawiło. Trochę źle to wróży bo może się powtórzyć, ale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też miałem kłopoty z dmuchawą w Warmecie z luxusem 4. Podłączyłem  dmuchawę bezpośrednio do sieci chodziła. Okazał się uszkodzony sterownik. Wymienili w ramach gwarancji . Niedawno dmuchawa stanęła kolejny raz i pomogło wyłączenie luxusa z sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.