deredas Opublikowano 13 Października 2014 #1 Opublikowano 13 Października 2014 Witam jak w temacie. Jakiej firmy zasobnik CWU warto kupić. Propozycje proszę wraz z uzasadnieniem (budowa, mateirały, marka itd itp).
marekd Opublikowano 13 Października 2014 #2 Opublikowano 13 Października 2014 Jak poj.ile wezownic to cza podac.
mlodzieniec Opublikowano 14 Października 2014 #3 Opublikowano 14 Października 2014 Ja mam od kilkunastu lat zwykły w piance poliuretanowe marki nie wiem jakiejj, kosztował ok. 600 zł i jest. Pojemność dla 2 osób wystarczy 100 litrów, ale można więcej, nie zaszkodzi jak wieksza rodzina lubiąca kapiele.
Gość lysy1l Opublikowano 14 Października 2014 #4 Opublikowano 14 Października 2014 Nie określiłeś typu, pojemności, budżetu itd.
deredas Opublikowano 14 Października 2014 Autor #5 Opublikowano 14 Października 2014 @lysy po co mi podsyłasz posty z 2008 roku ? Chodzi o zasobnik o pojemności 100 litrów. Ile wężownic - tego nie wiem. Proszę o doradzenie. Dla mnie osobiście najważniejsze aby zbiornik długo trzymał ciepłą wodę i jego budowa sprawiała że potrzeba nie wiele gazu do zagrzania wody która się w nim znajduje. Jeśli dwie wężownice sprawią że woda szybciej się zagrzeje i koszty będą mniejsze niż gdybym grzał ten zbiornik z jedną wężownicą to wole dwie. Jeśli chodzi o zasobnik CWU to on będzie montowany w innym domu gdzi jest piec gazowy...
Gość lysy1l Opublikowano 14 Października 2014 #6 Opublikowano 14 Października 2014 Po to, żebyś najpierw czytał, a potem pytał. Były też tam nowsze tematy i wiele się od tego czasu w prostych bojlerach nie wydarzyło. Tam własnie było wszystko o tym, o co pytasz. Myślisz, że przed tobą nikt z tego forum nie kupował zasobnika?
aTomek Opublikowano 14 Października 2014 #7 Opublikowano 14 Października 2014 Ja od siebie mogę polecić to: http://www.biawar.com.pl/pl/ogrzewacze-wody/zasobniki-c-w-u-i-wymienniki-pionowe/wymienniki-quattro-stojace . Mam 150 litrowy ale 100 tez jest w ofercie. Szybko nagrzewa wodę, dobra izolacja.
deredas Opublikowano 14 Października 2014 Autor #8 Opublikowano 14 Października 2014 @lysy kilka lat w dowolnej dziedzinie to przy obecnym zaawansowaniu technologicznym bardzo dużo.... firmy przez lata sie rozwijaja przy okazji tracąc na jakości... po to jest forum aby pytać co jest polecane na chwile obecną... nowsze tematy czytalem ale tam nie ma żadnej argumentacji merytorycznej sa podane tylko nazwy firm, które użytkownicy maja u siebie w domu i subiektywnnie oceniaja jako dobre z tresci ich wypowiedzi wynika ze kazdy jest dobry... a jak wiadomo zawsze któryś jest najlepszy któryś trochę gorszy itd... tak jak z viessmanem - kiedyś był dobry, teraz jest drogi przede wszystkim w stosunku do jakosci jakie oferuja firmy konkurencyjne z tego samego segmentu... myslisz ze zakladał bym temat gdybym znalazł odpowiedź na nurtujace mnie pytanie ?
sambor Opublikowano 14 Października 2014 #9 Opublikowano 14 Października 2014 Przez całe lat producenci zasobników na CWU mieli zastój ale zgodnie z decyzją Unii Europejskiej najpóźniej we wrześniu 2015 roku ( czyli już za rok) wszyscy producenci ogrzewaczy pomieszczeń i ogrzewaczy wielofunkcyjnych oraz zestawów zawierających ogrzewacze pomieszczeń, podgrzewacze wody i zasobniki ciepłej wody użytkowej muszą wdrożyć postanowienia nowej dyrektywy dotyczącej ekologii produktów związanych z energią i nowej etykiety efektywności energetycznej. Ten dzień zbliża się szybkimi krokami. Unijne rozporządzenie w sprawie produktów związanych z energią - w skrócie zwanych "ErP" (ang. "Energy related Product") - poddaje ocenie i dzieli urządzenia na różne klasy efektywności energetycznej. Etykiety efektywności energetycznej, umieszczane do tej pory na nowych lodówkach, telewizorach i pralkach, zostaną zastosowane więc również w przypadku urządzeń grzewczych i podgrzewaczy wody. Ogrzewcze przepływowe, zasobniki CWU, podgrzewacze ciepłej wody użytkowej z pompą ciepła, zasobniki solarne i zasobniki ogrzewane pośrednio otrzymają etykietę efektywności energetycznej, która w całej Europie będzie wyglądała tak samo. Praktycznie najlepsze są obecnie zasobniki współpracujące z pompami ciepła. Wzór naklejki poniżej gdzie YZw - strata postojowa w W a XYZl - pojemność zasobnika w l
Gość lysy1l Opublikowano 15 Października 2014 #10 Opublikowano 15 Października 2014 ...sa podane tylko nazwy firm, które użytkownicy maja u siebie w domu i subiektywnie oceniaja jako dobre z tresci ich wypowiedzi wynika ze kazdy jest dobry... No a co ma wynikać, skoro są zadowoleni, nie mając bezpośredniego porównania do innych zasobników? Ja mam dwa wiszące, poziome z pojedyńczą wężownicą (grawitacja) po 140 litrów każdy, dwóch różnych producentów i też jestem na razie zadowolony, bo spełniają bez problemów swoją rolę. Galmet chodzi już chyba 8-9 lat, Lemet zaczął trzeci sezon. Galmet jest w macie, Lemet w grubej piance poliuretanowej. Obydwa z anodami, której w starym Galmecie jeszcze nikt nie wymieniał. Na forum jest mnóstwo tematów i jestem przekonany, że nawet do nich nie zajrzałeś. Pierwszy z brzegu: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12551-wybor-dobor-wymiennika-cwu-bojlera-i-sposob-podlaczenia/ Wczoraj podałem Ci więcej, ale je wyśmiałeś twierdząc, że są stare...
Gość mak Opublikowano 15 Października 2014 #11 Opublikowano 15 Października 2014 @lysy kilka lat w dowolnej dziedzinie to przy obecnym zaawansowaniu technologicznym bardzo dużo.... firmy przez lata sie rozwijaja przy okazji tracąc na jakości... po to jest forum aby pytać co jest polecane na chwile obecną... nowsze tematy czytalem ale tam nie ma żadnej argumentacji merytorycznej sa podane tylko nazwy firm, które użytkownicy maja u siebie w domu i subiektywnnie oceniaja jako dobre z tresci ich wypowiedzi wynika ze kazdy jest dobry... a jak wiadomo zawsze któryś jest najlepszy któryś trochę gorszy itd... tak jak z viessmanem - kiedyś był dobry, teraz jest drogi przede wszystkim w stosunku do jakosci jakie oferuja firmy konkurencyjne z tego samego segmentu... myslisz ze zakladał bym temat gdybym znalazł odpowiedź na nurtujace mnie pytanie ? Do współpracy z kotłem gazowym nie kupuje się pierwszego lepszego podgrzewacza cwu tylko taki który moze z kotłem współpracować. Niestety powinien być to podgrzewacz producenta kotła a nie "jakiś" który jest dobry. Druga sprawa to wielkość podgrzewacza, nie można sobie od tak może 100 a może 200l bo to do niczego nie prowadzi. Wielkość podgrzewacza jest bezporednio zależna od mocy kotła. Odpowiedź na twoje pytanie znajdziesz na tabliczce znamionowej kotła (nazwa producenta i moc), a na stronach producenta znajdziesz podgrzewacz z którym kocioł moze współpracować. Warunkiem jest oczywiście to że kocioł może współpracować z podgrzewaczem (byli tu tacy co chcieli podłączć podgrzewacz do kotła dwufunkcyjnego)
husky Opublikowano 15 Października 2014 #12 Opublikowano 15 Października 2014 Trochę się tutaj z kolegą zgadzam. W doborze zasobnika należy wybrać zasobnik dedykowany. I tak do mojego 22 kW Cerapura Smarta dedykowany jest oryginalny 120 L. zbiornik Junkersa, korzystam z niego do woli i jestem w 100 % zadowolony z komfortu tak użytkowania jak i sterowania jego nastawami. Natomiast z tymi pojemnościami to nie wariujcie koledzy. Jak słyszę o zastosowaniu dla rodziny 2+2 o zasobnikach 300 litrowych dwuwężownicowych to przypomina mi się stare powiedzenie z reklamy: "BABCIU I PO CO TO WSZYSTKO ??!!" Ja przykładowo mam ustawione na swoim zasobniku 48 st C - i wystarcza to spokojnie na 3 kąpiele "jedna po drugiej bez odstępu czasu" (prysznic z baterią termostatyczną hansgrohe i funkcją eco). Można podwyższać temp na zasobniku, zastosować jak ja zawór mieszający (to przedłuża żywotność baterii, bo do ujęcia ciepłej wody w baterii nie trafia "wrzątek" tylko woda już o zmieszanej temp. oraz zwiększa ilość wody ciepłej do wykorzystania), dodatkowo zastosować w kotle nastawy czasowe (woda grzeje się tylko w czasie, kiedy istnieje potencjalna możliwość jej poboru), rachunki za gaz są wówczas śmiesznie niskie. No i jeszcze zawsze jak się boicie że spadnie na Was 6cio osobowa rodzina z niezapowiedzianą wizytą i będzie się chciała od razu wykąpać - to i na 120 L. się da. Wchodzisz w sterownik, ustawiasz "termiczna dezynfekcja tryb ręczny" i zasobnik w ok 30 minut rozgrzewa 120 litrów wody do ok. 75 st C, pod prysznicem z zaworami termostatycznymi jest to ilość wody de facto nie do zużycia :-))))) Chętnych do większej ilości szczegółów mojego podejścia do cwu zachęcam do pisania na priv [email protected] podzielę się zdjęciami, wielkością rachunków, zużyciami i innymi danymi które sobie gdzieś tam kolekcjonuję P.S. A teraz jak chciałeś trochę danych technicznych: http://junkers-serwis24.pl/projektant/zasobniki/f2.pdf masz opis budowy, rysunek techniczny, tabele danych w tym moc kotła, zasobnika, jego wydatek, a nawet przeciętne zużycie kWh/dobę - ponieważ teraz PGNIgnije podaje cenę za 1 kWh łatwo sobie wyliczysz potencjalne zużycie.
zenekBDG Opublikowano 16 Października 2014 #13 Opublikowano 16 Października 2014 Czym sie różni zasobnik marki kotłowej od innego zasobnika, równie poprawnie dobranego z moca węzownicy do mocy kotla?? Niczym!!!! Bierz zasobnik z nierdzewki.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.