Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zatkana Rura Kanalizacyjna


piastun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w domu zatkała się nam rura kanalizacyjna gdzieś pomiędzy wyjściem z domu a szambem. 

Sytuacja taka zdarzyła się właśnie drugi raz. Wcześniej pomogła wizyta majstra, który przyjechał specjalnym wozem i pod ciśnieniem udrożnił ten zator. Jadnak z uwagi, że wizyta kolesia jest możliwa pewnie dopiero pon-wto to chciałem spróbować coś samemu zaradzić. 

Poszperałem trochę w sieci i ludziska piszą o myjce ciśnieniowej + wężu do udrożniania rur.

http://www.ceneo.pl/1954491#tab=spec

zastanawiam się czy ktoś z forumowiczów miał coś z tym tematem coś do czynienia no i proszę o rady :).

pzdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wchodzić samemu do szamba. Jak przepchasz rurę to siarkowodór z rury może cofnąć się do szamba więc można stracić przytomność. A potem to już wiesz...

Znam taki przypadek, gość prawie stracił przytomność ale że szambo było płytkie dało się go wyciągnąć za pazuchę bez wchodzenia.

Niech ktoś asekuruje no i jakaś linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety kolego Piastun  jest mi to znane.

Robiłem tak, na początek sprężyną do udrażniania rur, jak już z rury zejdzie woda to można wężem ogrodowym z nałożoną końcówką poprawić, ustawić tak aby strumień wody szedł na boki , ewentualnie Karcherem jak masz.

Ale najprawdopodobniej  przyczyną jest woda powyżej wylotu rury w szambie. Do szamba nawet nie zaglądać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,,  mi chodzulo o zrobienie tego od strony domu zamiast sprezyna. no nic jak cos sie wyjasni to dam znac.

 

Ten wąż do udrażniania kanalizacji działa tylko od strony spadowej rury kanalizacyjnej.

 

Jak wepniesz go od strony przeciwnej, to zalegająca woda wraz z nieczystościami skutecznie wytłumi wysokie ciśnienie podawanej wody.

Głowica tego węża jest tak ukształtowana, by pod wpływem strumienia wody o wysokim ciśnieniu, wąż sam wpychał się do oczyszczanej rury oraz wypychał na zewnątrz wodę wraz z nieczystościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra narazie doraznie problem zarzegnany. sprezyna udroznila odplyw i mozna wrocic do normalnego zycia ;). zalalelem to kontrolnie soda oczyszczona + octem i bede obserwowac. jednak zastanawiam sie nad tym karcherem + glowica czyszczaca. zastanawia mnie czy taki karcher za 300zl z cisnieniem roboczym jest sens kupowac czy ewentualnie wyciuac wiecej grosza i kupic cos lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie dlaczego Ci się zapycha ta rura? Przepychanie nie znając przyczyny nie rozwiąże problemu. Ja miałem podobny problem ostatnio i przyczyna tego było kolanko wchodzące do zbiornika stykało się z wodą i zrobił się korek z tłuszczu, po zlikwidowaniu kolanka problem zniknął, wlot do szamba powinien być nad poziomem wody.  Najlepiej zrobić siebie w połowie drogi pomiędzy domem a szambem trójnik z rewizją i tamtędy wtedy można odróżnić rurę.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra narazie doraznie problem zarzegnany. sprezyna udroznila odplyw i mozna wrocic do normalnego zycia ;). zalalelem to kontrolnie soda oczyszczona + octem i bede obserwowac. jednak zastanawiam sie nad tym karcherem + glowica czyszczaca. zastanawia mnie czy taki karcher za 300zl z cisnieniem roboczym jest sens kupowac czy ewentualnie wyciuac wiecej grosza i kupic cos lepszego?

tak wykopać rurę i wstawić nową 160 ze spadkiem min 2%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiadomo dlaczego się zatyka ,no ale  w tym przypadku to zastosować po wypompowaniu szamba kreta z ciepła wodą i będzie ok na jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm to teraz mi zabiles cwieka...

czyli co ten kret rozpusci tluszcz w rurze i oderwie go od scianki?

moge sprubowac wiele mbie to kosztowav nie bedzie ;) tylko pytanie jakiego kreta kupic bo kiedys jak bawilem sie w wytwarzanie wodoru to wiekszosc kretow na rynku miala malo takiego aktywnego skladnika ktory z aluminium i woda wytwarzal cieplo....

czy szukac tego co ma duzo tej substancji vzy brac co leci i powinno byc dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten w granulacie. Patrz na skład. Wodorotlenek sodu - tego ma być jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm to teraz mi zabiles cwieka...

czyli co ten kret rozpusci tluszcz w rurze i oderwie go od scianki?

moge sprubowac wiele mbie to kosztowav nie bedzie ;) tylko pytanie jakiego kreta kupic bo kiedys jak bawilem sie w wytwarzanie wodoru to wiekszosc kretow na rynku miala malo takiego aktywnego skladnika ktory z aluminium i woda wytwarzal cieplo....

czy szukac tego co ma duzo tej substancji vzy brac co leci i powinno byc dobrze.

ego w granulkach a szarej butelce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kret tu raczej nic nie pomoże, kretem można przepchać zator jak jest blisko odbiornika, np kolanko przy wc lub przy umywalce, jak zator jest dalej kret nawet tam nie dotrze bo w zatkanej rurze woda stoi. No chyba ze u kolegi woda spływa to może coś pomóc, ale wątpię. Wiem ze kret może przynieść więcej szkody niż pożytku, bo jak nie spłynie z rury to tam zastygnie i dopiero będzie trudno go osunąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie masz rury pomarańczowe, a kolega ma rurę szarą 110 , ona nie wytrzyma takich eksperymentów.

Tam pewnie zmniejszyła się średnica np osadził się tłuszcz lub jest minimalne załamanie rury i trzeba delikatnie przeczyścić całą rurę - ta nasadka czyszcząca jest do tego najlepsza.

Samo czyszczenie powinno być powolne i na całej długości rury aż do szamba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisal sambor rura jest szara. zator jest/byl gdzies w okolicy 1m od miejsca w ktorym wczoraj go spręzyną udroznilem. pewnie na kolanku od pionu jest problem. zatem dostep jest dobry do takich eksperymentow ;) i zgadzam sie z samborem ze rura jest przytkana pewnie na calej dlugosci z uwagi na spowolonienie dplywu wody na tym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.