Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja C.o. + C.w.u. - Jak Rozprowadzić?


Gość Jastrzab315

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jastrzab315

Witam,

W budynku jak na namalowanym szkicu trzeba rozciągnąć instalcję c.o i c.w.u. Dysponuję dużą ilością rur stalowych ocynkowanych ,

z tzw. ubiegłej epoki , ale teoretycznie nowych w kawałkach 6m o średnicach 1/2 i 1,1/2 cala. Chcę zastosować grzejniki aluminiowe, ocynk i aluminiu nie lubią się zbytnio w wyższych temperaturach , ale... Piec "zwykły" czyli na wszystko , bo taka jest potrzeba. Moc ...., tu kolejne pytanie. Co do marki to Zrębiec , albo Ogniwo - myśle że już przetestowane i 5 lat powinny działć. Jeśli ktoś chce pomóc i dorysować na szkicu ,

jak rozciągnąć instalacje do grzejników , to z góry dziękuje. Moc grzejnika jaką podaje producent z Końskich to 1600W oczywiście przy bardzo gorącej wodzie , ale takie chce zastosować. Chodzi gównie o to jak to rozdzielić "sensowanie" na wszystkie grzejniki  i bojler i jaką średnicą rur to wykonać. Bo do samych grzejników myśle ze 1/2 wystarczy, ale co wcześniej ...

Raz jeszcze z góry dziękuje za chęci.

 

Jastrząb

 

post-58102-0-24585400-1392584529_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli te rury były by tak stare jak technologia to powiedziałbym że mozesz i nie masz sie czego obawiać ,na dzien dzisiejszy stosować ocynk do wody to najgorsze co mozna wymysleć ,z takich rur w zaleznosci od rejonu i skłądu wody oraz warunków wilgotnosciowych to pozostaje sito po kilku lub kilunastu latach ,o ile CO na ocynku to tez niezbyt dobry pomysł ale roziąc ukłąd otwarty nie bedzie żle ,natomiast nie ryzykowałbym rury ocynkowanej dzisiejszej do wody we własnym domu śa naprawde inne  dobre technologie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jastrzab315

Witam ponownie,

Dzięki za doprecyzowanie technologii obecnych rur , te moje mają ponad 25 lat , więc chyba jakieś normy trzymają ... Tylko jak je rozprowadzić ? dodam że jeśli trzeba będzie inną średnicę , to takową pozyskam.

 

Jastrząb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się jednak w ocynk,nawet darmowy nie pchał.

Stal czarna do CO jak naj bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do średnic to nie wiem czy ta instalacja ma być grawitacyjna...

Przy takim poziomie nie jest to takie proste.

Ja bym zaczął od 5/4 potem 1 , i 1/1.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Dzięki za doprecyzowanie technologii obecnych rur , te moje mają ponad 25 lat , więc chyba jakieś normy trzymają ... Tylko jak je rozprowadzić ? dodam że jeśli trzeba będzie inną średnicę , to takową pozyskam.

 

Jastrząb

no to materiał masz super zapewne bo z poprzedniej epoki ,jesli idzie to wszytko na pompie to pojedz CO ta wieksza jaką masz i pod grzejniki 1/2 i to wszytko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jastrzab315

Tylko czy zrobić jedną rurę (tzn zailanie i powrót ) w koło domu i zrobić odprowadzenia do grzejników ,  czy to jakoś porozdzielać żeby to  lepiej działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz rozdzielać jesli zasilanie i powrót bedzie z 1/1/2 a do grzejników 1/2 to masz dowolnośc tylko uwazaj na powietrze w układzie pomysl tak żeby ukkład sie nie zapowietrzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.