Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat instalacji C.O i C.W.U


Karateka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Szukam od długiego czasu schematu pod ogrzewanie w lokalu który wynajmuje ale nie mogę nic znaleźć w podobnej konfiguracji i mam tez problem z dogadaniem hydraulika bo każdy coś zupełnie innego proponuje. 

1. Lokal 360m2  z przeznaczeniem na klub sportowy, oczekiwana temperatura 18-19 stopni. Lokal wynajmowany od miasta które nic nie dofinansuje w tej inwestycji i wszelkie koszty pokrywam z własnej kieszeni i nie rozliczę tego w czynszu dlatego chce zrobić to jak najtaniej ale tak, żeby to wszystko dobrze działało.

-> do montażu jest 5 grzejników (840, 1200, 1240, 1100, 1500w )

-> 2 nagrzewnice 27kw , ewentualnie 13kw

https://dmuchamy.pl/pl/products/nagrzewnice/wodne/nagrzewnica-wodna-flowair-leo-s2-bms-27-kw-zestaw-11532.html

-> 3 prysznice i jedna umywalka ( tu podobno sprawdzi się 100l zasobnik)

-> piec 1f z zasobnikiem

Z wyliczeń architekta wynika , że piec 55kw ogrzeje mi cały lokal do 21 stopni przy -18 na zewnątrz, a z rozmowy ze mną stwierdził ze taki 35-42 tez się sprawdzi.

Myślę o montażu takiego pieca , bo w używki podobno nie warto wchodzić.
https://sklep.auroks.pl/pl/p/TERMET-ECOCONDENS-SILVER-1-FUN.-35-KW-KOCIOL-KONDENSACYJNY-/20176

a ewentualnie w mocno zimne dni dogrzać pomieszczenie dodatkowo nagrzewnicą na gaz.



Składając wniosek o pożyczkę potrzebuje w miarę poprane wyliczenie kosztów i tu pojawia się pytanie co muszę uwzględnić?
- piec

- wkład do komina

- zasobnik i pakiet do montażu

- 2x nagrzewnica

- sterownik do pieca i nagrzewnic ( chciałem taki sterowany ze smartphona, bo często jestem poza sala i mam zmiany w grafiku)

- grzejniki

- rury alu pex

 

Do tego potrzebuję na pewnie jakieś sprzęgło hydrauliczne albo jakiś rozdzielacz bo chyba potrzebne są na to 3 obiegi oddzielne ? (grzejniki, prysznice i nagrzewnice), jak rozdzielacz to pewnie jakaś pompa i z pewnością kilka innych sprzętów o których nie wiem a ciężko mi się doprosić jakiegoś hydraulika o projekt (nawet odpłatnie)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.