Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co Polecacie Na Miał -Marke (Tłok,ślimak,rynna?) Dom 130M2.


artur87

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz jaką masz kotłownie i co się w niej zmieści? wysokość szerokość?

ogniwo czyścić trzeba od góry podobnie jak moją pomarańczową bestię. jest więc trochę więcej zabawy z tym i gimnastyki

przy defro który proponowałem i przy skam-ie czyścisz wszystko od przodu- jest łatwiej ale są nieco wyższe. 

nie wiem co teraz montują w modelu jaki ja mam(jaki palnik) więc nie mogę Ci powiedzieć jak o teraz wygląda.

stąporków podobnie jak defro korzysta ze sterowań TECHA ale dają nieco niższe modele więc musisz doczytać lub pisać do nich co oferują

poczytaj też o Ogniwie jak się sprawuje ten maluszek. ja nie znam tego modelu i nie napiszę o nim słowa niestety. jest forum esterownik i tam piszą Ci co mają ten kociołek. dopytaj/poczytaj. 

generalnie im mniejszy nadmiar mocy w kotle na ekogroch tym lepiej. możesz ewentualnie wstawić bufor 1000L i grzać przez niego. wtedy kocioł albo pracuje na maksa albo odpoczywa. tylko w takiej sytuacji najlepiej podłogówka w całym domu się sprawdza.

niestety przy nowych domach węgiel ma coraż mniejsze szanse ze względu na sposób spalania i sprawność na małych mocach. kociołków zaś które nadają się jeszcze do małych nowych domów to jest chyba 3(ja znam tylko tyle) i żaden z nich nie jest na rynku na tle długo by poddać go ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu już musisz sam zdecydować jak głęboko zdrenować swój portfel. ceny producentów są zazwyczaj wyższe niż te które uda Ci się wynegocjować w sklepie.

np szwagier kupując komfort eko 30KW zapłacił chyba 8500 czy coś koło tego a cena na stronie to prawie 10 tysięcy.

szukaj w sklepach internetowych lub lokalnie- znajdziesz dobrą ofertę na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  Kolego "czechu"  a ten  palnik   obrotówka Ardeo albo Pancerpola  to  co  to  jest , jakiś następca brucera .  Którzy producenci  go  stosują.?

Ja mam ardeo obrotówkę w swoim kotle.

Jedynym bajerem w tej retorcie jest obrotowy talerz który pomaga trochę w rozruszaniu spieków.

Ale zapomnij w tym palniku o spalaniu miału tylko eko groszek albo pelet węglowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ardeo obrotówkę w swoim kotle.

Jedynym bajerem w tej retorcie jest obrotowy talerz który pomaga trochę w rozruszaniu spieków.

Ale zapomnij w tym palniku o spalaniu miału tylko eko groszek albo pelet węglowy.

 

Ja mam ardeo obrotówkę w swoim kotle.

Jedynym bajerem w tej retorcie jest obrotowy talerz który pomaga trochę w rozruszaniu spieków.

Ale zapomnij w tym palniku o spalaniu miału tylko eko groszek albo pelet węglowy.

 

Oczywiście,że możesz w tym spalać miał, ale jak sterownik z fuzzy logic czy pidem, to sam palnik musisz przerobić.

Nie jeden nie jedną tonę na takim palniku miału przewalił...

 

Choćby kolega Animussa, co roku którąś tonę przez ardeo miału przerzuca....

 

Wklej foty jaką masz wersję palnika, to Ci podpowiem na priva gdzie przyszlifować, gdzie przysłonić, aby miał w FL spalać.

 

Kolego nawet Ci pokażę jak jeden user w przerabianym kotle spala ładnie miał węglowy na żeliwnej wersji ardeo....

post-1687-0-04106600-1392754966_thumb.jpg

post-1687-0-08872200-1392754982_thumb.jpg

post-1687-0-91996900-1392754999_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że możesz w tym spalać miał, ale jak sterownik z fuzzy logic czy pidem, to sam palnik musisz przerobić.

Nie jeden nie jedną tonę na takim palniku miału przewalił...

 

Choćby kolega Animussa, co roku którąś tonę przez ardeo miału przerzuca....

 

Wklej foty jaką masz wersję palnika, to Ci podpowiem na priva gdzie przyszlifować, gdzie przysłonić, aby miał w FL spalać.

Palnik jaki mam to AZP 25

Taki jak na tej stronce i dokładnie to jest pokazany jako środkowy.

http://podajniki-opalu.com.pl/strona,46.html

Tak jak piszesz nie używam teraz FL bo kopci jak fix.Ustawiłem sobie go na ustawieniach ręcznych.

Będę wdzięczny za okazaną poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja paliłem w swoim RBR 12 KW, zwykłym ruskim miałem po 490 zł/tona i paliło się bez problemów. Tyle, że dużo wygodniej porządnym ekogroszkiem np z kopalni Wesoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam rozglądam się za kotłem i - czytam i czytam i ciągle coś mnie zaskakuje a to w palnikach ato winym elemencie kotła.

 w tym temacie troche mnie zaskoczyło  opinie o  obrotowym Ardeo bo on mnie interesuje i miałem o nim w miare dobra wyrobiona opinie

 

  Omana napisałeś  ze słabo sie pali  na nim miałem,  miałeś dobry miał możesz coś więcej napisać o spalaniu na nim miału

jak sie sprawuje ten mechanizm czyszczenia

 

Gerix jak masz palnik w swoim RBR?

 

 Do Pieklorza

w innych tematach pisałeś że przeszedłeś z palnika  chyba brucera na właśnie ten palnik obrotowy stalowy gdzie jego mocna strona są trzy strefy nadmuchu dlatego dobrze się na nim pali miał nawet lepiej niż na brucerze

troche mnie tez zainteresowało że jednak jak piszesz żeby dobrze palił się miał trzeba  zrobić w nim jakieś przeróbki.

jak to się w końcu jest z tym palnikiem

1 czy można na nim śmiało palić dobrym miałem

2.czy trzeba robić jakieś przerobki z orginalnego na miał

3 jak wyglada to w twoim osobistym kotle

4 czy w tym palniku przyszłościowo mozna spalać oprócz miału i groszku pellety i inny opal

 

mam w opcji na dzień dzisiejszy

kotły

Sekom     Skam 17 (brucer lub Ardeo ?

Witkowski /Eko-Wit z palnikiem APR lub ASPRQ, ,ekoenergia

Walendowski (Tursko) palniki obrotowe(nie wiem jakie? -i ?

 

jak juz pisze to pójdę na całości jeszcze do Pieklorza rusze to co mnie interesuje i gnebi

 możesz mi wytłumaczyć jak to jest z podanymi mocami kotłow jeden producent mówi 19KW -na 170m ,drugi 25kw na 170 , trzeci 17kw itd/

jak jest wyznaczana moc tych kotłów

i jeszcze jeden parametr na ktory zwracam uwage pojemnośc wodna kotła czy 25kw i 100l czy 19kw i 90 czy 17kw i 120l

 

ruszt wodny tak czy nie? Sekom chyba odchodzi od wodnego? na rzecz dobrego deflektora

 

pozdrowienia i może dużo pytań ale bardzo mnie te sporawy interesuja  i proszę tez odnieść się do producentów których podałem

 

ps te płomienie na  zdjęciu to chyba  ze Wszystkich Świętych

post-45192-0-90849500-1395259395_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie, co by książki nie pisać..

Ruszt wodny - nie. W jego miejsce chroniony zgłoszeniem patentowym deflektor-separujący.

 

Palnik ardeo - jak najbardziej do miału, koledze oman pisałem na priv co powinien zrobić.

Kolega Animusa  na ardeo przerabia rocznie ok.7ton miału od paru sezonów.

 

Większość, tak pod 95%zamawia wersję żeliwną, stalowa to powiem,że dla fachowców, którzy potrafią dobrze ustawić palnik, aby stalówki nie uszkodzić.

 

Wstawiam zdjęcia spalania miału węglowego na palniku ardeo z głowicą żeliwną, temu koledze tylko podpowiedziałem co zrobić z palnikiem, aby tak palił.

 

Drugie fotki to spalanie miału 19d (do 19MJ) wyjątkowo kiepskiego, to na stalówce, ale użytkownik zęby na ustawianiu sterów zjadł, więc sobie radzi i z takim szajsem po 360zł/tonę - to tylko test. Ma zamiar za kilka dni spalać nieco lepszy miał 19-20MJ z mniejszą zawartością popiołu.....

post-1687-0-78308800-1395310541_thumb.jpg

post-1687-0-87127100-1395310555_thumb.jpg

post-1687-0-81069600-1395310618_thumb.jpg

post-1687-0-31186500-1395310640_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a na tym żeliwnym  ardeo  miał  pójdzie  bez przeróbek ?

 

Stalowy od 08.2013 nie wymaga wielkich operacji, jest odpowiedni element w woreczku pod stery z modulacją mocy a druga sprawa to odpowiednie uszczelnienie. Od tego jest producent kotła czy instrukcja z foto przy podłączeniu.

 

Żeliwny, wychodzący obecnie to kwestia nagwintowania jednego elementu... plus uszczelnienie.

Przy nowej wersji będzie temat podobny jak w stalowych po 08.2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc raczej  jestem zdecydowany  na skama plus  12kw  z  ardeo.   tyle że dzwoniłem   do  producenta  a  ten  nie ma nikogo  blisko mnie  który  ma  od nich   taki  piec.

A z jakiiej części Polski kolega pochodzi ?

Jakaś miejscomość, może będę mógł pomóc w odnalezieniu jakiegoś Skama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowy od 08.2013 nie wymaga wielkich operacji, jest odpowiedni element w woreczku pod stery z modulacją mocy a druga sprawa to odpowiednie uszczelnienie. Od tego jest producent kotła czy instrukcja z foto przy podłączeniu.

 

Żeliwny, wychodzący obecnie to kwestia nagwintowania jednego elementu... plus uszczelnienie.

Przy nowej wersji będzie temat podobny jak w stalowych po 08.2013

 

To kiedy wyjdzie ta nowa wersja  żeliwnego /.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Cię ręka boska broni kupowac tłoka ;)  SADZA  ! SADZA ! SADZA !

Co bys nie robił to bedziesz miał sadze w kotle i na podwórku, mniej lub wiecej ale  będzie.

Sadza w  tłoku  jest tak nieunikniona jak urząd skarbowy, cobyś nie robił i tak Cię dopadnie.   

Męczę się z nim już 6 sezon i właśnie szukam samego retorotwego  palnika węglowego , który będę mógł wsadzić do swojego kotła .

Ze względu na wymiary będę brał chyba palnik brucerowaty , choć Ardeo chodzi mi po głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"artur87" no i jak z tym wyborem i zakupem bo prawdopodobnie będę musiał pomyśleć także nad podobnym  tematem a moc jaka mi wychodzi to tak ok.6-8KW  toteż myślę że piec  max 10-12KW bo takie mogę dostać przy paliwie ekogroszek lub lepiej miał - no i najlepiej z dodatkowym paleniskiem. Jak możesz to napisz coś więcej na priv. [email protected]  Będę wdzięczny i z góry dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.