Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szumiące Kaloryfery


MałyMiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam problem,

 

Posiadam 4 sztuki kaloryferów buderus. Każdy z nich ma głowicę od 1 do 7 i dodatkowo literka N. Kiedy jest ustawione na 1 kaloryfery pracują cicho jednak są letnie natomiast ustawienie głowicy na 2,3,4 i wzwyż powoduje że kaloryfery grzeją bardzo mocno najmocniej na N ale niestety wtedy bardzo szumią. Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pompa pracuje na 1 biegu więc to nie to. A może zbyt duże ciśnienie ? zegar pokazuje 2.2 bar ? Najciszej grzejniki pracują jak każdy ustawione w pozycji N wtedy są gorące ale niestety syczą ale nie tak głośno. Próbowałem odpowietrzać ale w żadnym nie leci powietrze tylko płyn

za duży przepływ w instalacji, zmniejsz bieg na pompie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duża pompa.

Ustawiaj w takim razie wszystkie na N, ale gdy temperatura będzie zbliżać się do zadanej na głowicy i tak będzie syczał. Można montować zawory nadmiarowo-upustowe, ale lepiej będzie wymienić pompę.

Aha możesz jeszcze podłączyć ją przez kondensator szeregowo 2-3 uF dobrać doświadczalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś wrażenie że ta pompa gryzie się z pompą od podłogówki. U mnie wygląda to tak że jest układ zamknięty tam sobie pracuje pompa która tłoczy wodę do wymiennika z kotła a za nią znajduje się z drugiej strony wymiennika pompa która tłoczy wodę na kaloryfery i w stronę drugiej pompy która kieruje wodę na podłogówkę i może tutaj jest konflikt interesów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś wrażenie że ta pompa gryzie się z pompą od podłogówki. U mnie wygląda to tak że jest układ zamknięty tam sobie pracuje pompa która tłoczy wodę do wymiennika z kotła a za nią znajduje się z drugiej strony wymiennika pompa która tłoczy wodę na kaloryfery i w stronę drugiej pompy która kieruje wodę na podłogówkę i może tutaj jest konflikt interesów ?

Jeśli te pompy połączone są w szereg to też tu upatrywałbym przyczyny.

Jedna rozpędza wodę a druga robi jeszcze turbo doładowanie i przepływ unosi dom w powietrze ;)

Narysuj jak jest to się zobaczy.

 

Możesz też wyłączyć pompę podłogówki i wtedy zrobić testy szumienia na 1 pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.