Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie Bojlera


CoTo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Do tej pory ogrzewałem tylko parter.Uruchomiłem ogrzewanie poddasza.Nowa instalacja poddasza na rozdzielaczu.Parter instalacja trójnikowa.Wstępnie wyregulowałem hydraulicznie całą instalację.Wszystko grzeje.

Jednak zastanawia mnie zasilanie bojlera.Bojler znajduje się przy kotle.Podłączony jest rurami CU o średnicy zewn. 28 mm.Pion też ma średnicę 28 mm.Zauważyłem że po odkręceniu zaworów w układzie zasilania bojlera grzejniki na poddaszu słabiej grzeją lub wcale.Woda po prostu płynie tam gdzie ma łatwiej czyli przez bojler.Przykręciłem do połowy zawór na powrocie z bojlera i jest OK.Grzejniki w cały domu grzeją i woda C.W.U. też się nagrzewa.

Moje pytanie: Czy instalator przypadkiem nie przesadził ze średnicami zasilania i powrotu bojlera? Jeżeli trzeba to zmienić to wiadomo że dopiero na wiosnę.Czy ten sezon mogę "zmęczyć" dławiąc przepływ zaworem kulowym na powrocie lub zasilaniu bojlera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @staran.Nie pomyślałem o zaworze rgulacyjnym.Skłaniałem się do wymiany rurek.Z tym zaworem to faktycznie dobre rozwiązanie i mniej roboty.Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do tej pory ogrzewałem tylko parter.Uruchomiłem ogrzewanie poddasza.Nowa instalacja poddasza na rozdzielaczu.Parter instalacja trójnikowa.Wstępnie wyregulowałem hydraulicznie całą instalację.Wszystko grzeje.

Jednak zastanawia mnie zasilanie bojlera.Bojler znajduje się przy kotle.Podłączony jest rurami CU o średnicy zewn. 28 mm.Pion też ma średnicę 28 mm.Zauważyłem że po odkręceniu zaworów w układzie zasilania bojlera grzejniki na poddaszu słabiej grzeją lub wcale.Woda po prostu płynie tam gdzie ma łatwiej czyli przez bojler.Przykręciłem do połowy zawór na powrocie z bojlera i jest OK.Grzejniki w cały domu grzeją i woda C.W.U. też się nagrzewa.

Moje pytanie: Czy instalator przypadkiem nie przesadził ze średnicami zasilania i powrotu bojlera? Jeżeli trzeba to zmienić to wiadomo że dopiero na wiosnę.Czy ten sezon mogę "zmęczyć" dławiąc przepływ zaworem kulowym na powrocie lub zasilaniu bojlera?

jeśli to zasobnik lezący to rurka 18 to max a nawet 15 tez spokojnie da rade ,wiec nie pozostaje nic innego jak przydłąwić tak żeby grzały grzejniki a zasobnik da sobie rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo mam z tych rurek zasilających bojler przygotowane wyjście i powrót na grzejnik.Wymiana tych rur na rur mijała by się więc z celem.Zawór będzie dobrym rozwiązaniem.Podpowiedzcie tylko gdzie lepiej zamontować ten zawór regulacyjny, na zasilaniu czy na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz wydać 160 zł na zawór Danfossa to wystarczy ci zwykły zawór skośny np. http://www.lazienkiabc.pl/Zawor-parowy-skosny-3-4-KFA-191-010-20-24781.html lub odcinający grzejnikowy np. [url=http://www.ceneo.pl/15114096.]http://www.ceneo.pl/15114096 Zamontuj go na powrocie ustaw ręcznie i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.