Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Instalacji


kalejdoskop

Rekomendowane odpowiedzi

teraz ustawić temp powrotu jako cwu i wtedy w przypadku przebicia temp zadanej może nie dojdzie do wyłączenia pompy CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mieszacie :)

Nie można zrobić raz a porządnie?

Jeżeli chcecie grzać CWU do wyższych temp np 65-80C to na wyjściu CWU powinno być zabezpieczenie przeciw oparzeniowe np zawór 3D mieszający na temp 50C a to też jest przeróbka

Już lepiej pompa kotlowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządnie można zrobić. Ale nie tanio :) powinien chyba powstać tu dział z poradami ekspertów obalający parę mitów kotłologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ustawienie obiegu stałego przez bojler skutkowało ciągłym paleniem o 50% mniejszym niż przed.

Powrót - jak najbardziej zabezpieczał kocioł przed spadkiem temperatury, ale nie o to do końca walczyłem. U mnie teraz jak otworzę zawór 4d na maksa (czyli tak, jak by go całkiem nie było), to różnica temperatury wody zasilającej a powrotu to jakieś 5 stC po nagrzaniu instalacji. Czyli chyba nie jest źle, a to w jakim celu stosuje się ten zawór, to ja do końca nie wiem. Niby ma zabezpieczać kocioł, ale chyba bardziej inne źródła ciepła. Nie wiem po co w takim razie jest on u mnie?

Skoro ustawienie go na 50% przepływu zmniejszy temperaturę na zasilaniu grzejników - i tylko to, bo w żaden sposób nie wydłuża to ciągłości spalania. A jak ustawię go na 100% (otwarty) to i jak najbardziej czas spalania się wydłuża.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze, czy masz zimno w domu przy takim spalaniu? Nadmienię jeszcze, że podniesienie temp 7m^3 betonu o 1st pochłania ca 1kg węgla. Potem podłoga robi za bufor, oddając to, co zgromadziła przez te 8h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo podobny układ jak u Ciebie (nawet prawie identyczny) i mam zrobione jak Sambor zasugerował Tobie na schemacie... niestety nie do końca to działa bo podłogówka słabo się nagrzewa i niestety przez to wychładza powrót do kotła. Ja raczej zrobię tak że pompkę z zasilania bojlera założę na zasilaniu z kotła i u Ciebie będzie tak samo. Wtedy obejdzie się bez dodatkowej pompki a ta z bojlera spokojnie napędzi obieg bojlera i zastąpi pompę kotłową.  No chyba że sterujesz tą pompą bojlera sterownikiem to wtedy dodatkowa kotłowa Cię ratuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.