Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sposób Podłączenia Głowic Termostatycznych


rafal369

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w instalacji 12 grzejników. Każdy z nich wypozażony był we wkładki termostatyczne, do nich zamierzam dokupić głowice termostatyczne, jednak mam pytanie, czy jeżeli zastosuje we wszystkich grzejnikach głowice termostatyczne i przykłądowo wszystkie się zamkną po uzyskaniu zadanej temp. to co wtedy z zasilaniem pionu bo pompa nadal będzie pracowała. Czy nie powinienem zostawić chociaż jednego grzejnika bez głowicy termostatycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przemyśleć gdzie chciałbyś mieć komfort w domu ja proponuje abyś zainstalował np; w sypialniach w pokojach dzieci na klatce o ile jest grzejnik nie zakładał bym na pewno w garażu. korytarz i hall do przemyślenia jeżeli chcesz sterować kocioł  np Z salonu termostatem pokojowym ..tam też nie montujesz głowic termostatycznych .i kolejna ważna sprawa Pompa obiegowa wskazana z funkcją   AUTOADAPT będzie się dostosowywać do obciążenie gdy zawory się zamkną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest małe prawdopodobieństwo aby wszystkie zamknęły się w jednym momencie. Myślę ze nie nastąpi to np w łazienkach gdzie wymagana jest znacznie wyższa temp. (24-26C). A jak chcesz być i na taką sytuację zabezpieczony trzeba w instalacji zamontować zawór upustowy, o pompie adaptacyjnej kol już wspomniał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klatce schodowej i werandzie (wiatrołapie) nie mam zamontowanych głowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bojler ogrzewany z C O na tej samej pompie? Jeśli tak to woda popłynie właśnie przez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.