Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie ogrzewanie do małego mieszkania


psytt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

Ja też mam podobny temat, więc chciałbym odświerzyć wątek.

Posiadam mieszkanie na parterze w kamienicy. Pod spodem jest moja piwnica. Powierzchnia to 50 m2. Kamienica jest nie ocieplana.

W tym momencie posiadam ogrzewanie etażowe, piec w kuchni.

Jest to bardzo uciążliwe, bo piec strasznie brudzi i trzeba często dorzucać.

Posiadam też boiler ogrzewany na grzałkę elektryczną oraz piec.

Szukam jakiegoś dobrego rozwiązania!!

Koszt instalacji nie gra roli. Proszę o pomoc i propozycję ogrzewania tego mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam podobną sytuację z tym że moje mieszkanie mieści się na 3 piętrze ale praktycznie z każdej strony mam ścianę zewnętrzną lub pustostan ,poniżej też nikt nie mieszka a wyżej strych.

Od 14lat ogrzewam je piecem co zamontowanym w oddzielnym pomieszczeniu, instalacja rurki stalowe grzejniki aluminiowe,w zeszłym roku zamontowałem do pieca nadmuch ze sterownikiem procesorowym .

Dało to wiele gdyż ustabilizowało pracę pieca i zwiększyło komfort cieplny w miwszkaniu które ma 75m2 i wysokośc 3m .Piec spalił ok 3,5 tony węgla przy dosyć srogiej zimie ,temperature staram się utrzymywać na poziomie 23C choć nie zawsze się to udaje ale poniżej 20C nie spada.Jednak okazało się że samo sterowanie nadmuchem to za mało gdyż piec pracujący na niskiej temperaturze ok45c wydzielał dużo smoły ze spalania i w efekcie pod koniec sezonu miałem spory problem z kominem .Obecnie przerobiłem samą instalację pieca na dwuobiegową z zastosowaniem zaworu czterodrożnego którym steruje sterownik siemensa RWX,realizuje on także funkcję zabezpieczenie pieca przed przegrzaniem i steruje temperturą w jednym pomieszczeniu poprzez siłowniki na grzejnikach .0becnie robię jeszcze indywidualne sterowanie zaworów grzejnikowych we wszystkich pomieszczeniach .Efekt ładuję piec raz dziennie wiaderkiem węgla ,temperatura w pomieszczeniach 23C

komfort porównywalny z piecem retortowym,choć nieco częściej trzeba ładować ,zobaczę jak układ będzie się sprawował gdy przyjdą mrozy ale pewnie będzie tylko więcej spalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jeżeli koszt zakupu pieca retortowego przekracza potencjalne oszczędności Twoje rozwiązanie powinno sprawdzić się znakomicie.

 

Sam przymierzałem się do podobnej przeróbki mojego starego pieca, ale ze względu na jego dość zaawansowany wiek oraz sporą powierzchnię do ogrzania (200m kw.) zdecydowałem się na zakup pieca z podajnikiem.

 

Dodatkowym argumentem była też częstotliwość ładowania pieca, która jednak jest sporo niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Witam.Odświeżam kotleta,ale i lata od eostatniego postu mineły jak i technika :)

Mam własnie taki problem jak w temacie....dostałem mieskzanie 32m (pokój duży,kuchnia i łazienka)w starej kamienicy....po kompletnym remoncie(okna,drzwi.itp) przyszła kolej na ogrzewanie...mieszkanie jest na pierwszym piętrze od góry i dołu sa lokatorzy którzy grzeją zaś od jednej strony niezbyt ocieplona ściana i brak sąsiedniego budynku.Jest w kuchni instalacja kominowa działająca i czyszczona systematycznie.Proszę o rady,pomoc w dobraniu czegoś na 2-4 lata.Myślałem nad jakąś kozą lecz wogóle się na ogrzewaniu nie znam i dlatego pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja przez dwa sezony ogrzewałem mieszkanie takim tanim pieco - kominkiem co to w nim wolno węglem palić. Powiem Ci, że nawet nie było źle. Nawet w mroźne dni w pokoju w którym stał piec(jakies 20m2) można było podnieść temperaturę do 30 st. :). Na dłuższą metę to jednak bardzo uciążliwa sprawa(wybieranie popiołu strasznie syfi w mieszkaniu), trzeba często dorzucać itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.