Skocz do zawartości

eversun

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez eversun

  1. O i tutaj chyba jest ta różnica. Bo ja mam podkowę, bezpośrednio podłączoną do zbiornika z wodą. Co prawda ostatnio udało mi się nagrzać wodę w około 7-8 godzin ale było dość ciepło na dworze. No i po 3 razach rozgrzewania, rdza już trochę się wypłukała z podkowy. Kupiłem filtr do basenów, więc może to trochę oczyści wodę. Zastanawiałem się czy szybciej nie grzała by się wężownica ( spirala w piecu taka jak sprężyna) włożona do środka pieca i obłożona taką zaprawą szamotową. A może po prostu za dużo wymagam w końcu to 700 litrów. Widziałem taką banię całą z drewna i w środku był piec, podobno rozgrzewa się w 4-5 godzin, no ale wtedy nie traci się w ogóle ciepła. Dodaję też zdjęcie mojej bani choć jest trochę w oddali, to z przodu to prysznic letni i Tekila ;)
  2. Nie rozumiem za bardzo jak bez wężownicy. W piecu musi być coś w czym będzie grzała się woda. Poza tym z czego powinna być wykonana aby nie rdzewiała. Pozdrawiam
  3. Czy nikt nie ma żadnego pomysłu. Będę wdzięczny jeśli ktoś coś zaproponuje.
  4. Witam, Mam nietypowe pytanie. Zrobiłem sobie w domku letnim banię z wodą. Bania jest plastikowa 1000 l, obłożona styropianem i deskami na około. Wybudowałem do tego piecyk mniej więcej 50 cm na 50 cm który stoi 20 cm od bani i połączony jest wężami gumowymi. Ogrzewanie działa grawitacyjnie. W środek włożyłem nagrzewnice, podkowę ( profil zamknięty pospawany i na końcu rurki - kupiona w sklepie hydraulicznym) . No i tutaj zaczyna się mój problem. Pierwszy to że wodę grzeje się ponad 10 h jak nie dłużej. Drugie to że rdzewieje nagrzewnica i woda jest koloru żółtego co nie do końca podoba się mojej dziewczynie <_< Pytanie jest następujące. Czy ktoś ma pomysł jak wykonać tą instalację aby grzało się sie szybciej i nie rdzewiało. Czy może rurka miedziana zwinięta w koło, czy rurki ze stali nierdzewnej pospawane? Znalazłem coś takiego na allegro .http://www.allegro.pl/item348366891_miedziana_podkowa_do_pieca_kuchennego_.html Może taka wężownica była by odpowiednia ? Czy ktoś ma jakiś pomysł?
  5. Witam, Ja też mam podobny temat, więc chciałbym odświerzyć wątek. Posiadam mieszkanie na parterze w kamienicy. Pod spodem jest moja piwnica. Powierzchnia to 50 m2. Kamienica jest nie ocieplana. W tym momencie posiadam ogrzewanie etażowe, piec w kuchni. Jest to bardzo uciążliwe, bo piec strasznie brudzi i trzeba często dorzucać. Posiadam też boiler ogrzewany na grzałkę elektryczną oraz piec. Szukam jakiegoś dobrego rozwiązania!! Koszt instalacji nie gra roli. Proszę o pomoc i propozycję ogrzewania tego mieszkania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.