Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Mieszkania 47M


MacieyWr

Rekomendowane odpowiedzi

W kosztorysie mam wszystko ściśle określone. W jednym pokoju mam założyć piec akumulacyjny 2kW. W drugim mam do pieca kaflowego włożyć wkład  grzewczy, ale nie napisali o jakiej mocy. Zastanawiam się czy nie olać tego dofinansowania i po prostu nie założyć wszystkiego na gaz likwidując tym samym piec. Oczywiście jeżeli administracja się zgodzi.

Dzisiaj otworzyłem skrzynkę na listy i zobaczyłem jakie rachunki płacił poprzedni śp. właściciel. Za okres 4,77 miesiąca, od 22 stycznia, miał do zapłaty 477zł brutto. W sumie chyba nie dużo...241kW na pierwszej taryfie, a  682kW na drugiej...

Szczerze to taryfy to chyba dla emerytów... Z drugiej taryfy to tylko w zimie będę korzystał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 700 kWh energii z gazu GZ50 musisz spalić około 70 m 3 podstaw cenę gazu u Twojego dostawcy będziesz wiedział ile byś zapłacił za utrzymanie temperatury takiej samej jak poprzednik w miesiącu z okresu na rachunku.będziesz miał ogląd co wychodzi taniej w eksploatacji.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kosztorysie mam wszystko ściśle określone. W jednym pokoju mam założyć piec akumulacyjny 2kW. W drugim mam do pieca kaflowego włożyć wkład  grzewczy, ale nie napisali o jakiej mocy. Zastanawiam się czy nie olać tego dofinansowania i po prostu nie założyć wszystkiego na gaz likwidując tym samym piec. Oczywiście jeżeli administracja się zgodzi.

Dzisiaj otworzyłem skrzynkę na listy i zobaczyłem jakie rachunki płacił poprzedni śp. właściciel. Za okres 4,77 miesiąca, od 22 stycznia, miał do zapłaty 477zł brutto. W sumie chyba nie dużo...241kW na pierwszej taryfie, a  682kW na drugiej...

Szczerze to taryfy to chyba dla emerytów... Z drugiej taryfy to tylko w zimie będę korzystał...

Kto ci o tym dofinansowaniu powiedział i za co ty chcesz to dofinansowanie otrzymać?

Czym będziesz grzał CWU?

Policz ile kW zużył w taryfie 1 i 2 na miesiąc ,to zrozumiesz ze ten ktoś był cholernie oszczędny . Ciekawe jaką miał temperaturę w mieszkaniu?

Kompletnie nie sugeruj się tym rachunkiem. Podejrzewam ze ten ktoś częściej mieszkał u kogoś ,niż w swoim mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zmarł w lutym, a ja widziałem rachunek "teoretycznie" do czerwca....

 

Dla 700 kWh energii z gazu GZ50 musisz spalić około 70 m 3 podstaw cenę gazu u Twojego dostawcy będziesz wiedział ile byś zapłacił za utrzymanie temperatury takiej samej jak poprzednik w miesiącu z okresu na rachunku.będziesz miał ogląd co wychodzi taniej w eksploatacji.poz Hermogenes

Z tego co liczę, a nie wiem czy dobrze liczę, to na gazie za 70m3 wychodzi mi jakieś 810zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, że nie zauważyłem, że podane jest gr/kWh a nie zł/kWh :) Takim oto sposobem wyszło mi, że 700kWh kosztuje wraz z abonamentem 112,16. Nie wiem czy dobrze liczę ? 
dla Odbiorców gazu ziemnego wysokometanowego (grupy E) – grupy taryfowe o symbolu W:

W–2.2 (to chyba by była moja taryfa)  Ceny za paliwo gazowe: przeznaczone do celów opałowych 11,227gr/kWh

Stawki opłat abonamentowych 6,97zł m-ce.

I znalazłem gdzieś, że jest jeszcze jakaś zmienna 3,8gr/kWh.

 

To tak:

(0,11227+0,038)*700+6,97zł =112,16zł

 

Dobrze liczę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liczeniu to pewnie kalkulator się nie pomylił a co do stawek to nie wiem ja nie mam gazu dlatego napisałem abyś podstawił swoje stawki .Choć jak patrzę na opłaty abonamentowe w kalkulatorze kosztów ogrzewania to stała roczna dla  W2 wynosi 290 zł a dla W3 780 zł .Jednak patrząc na zużycie energii to tak jak napisał Henryk 1953  jest ono podejrzanie małe wstaw to mieszkanie na portal ciepłowlaściwe wyjdzie zapotrzebowanie średnioroczne i będziesz wiedział czego możesz się spodziewać.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - masz w umowie napisane że masz mieć ogrzewanie elektryczne. Żeby zmienić warunki umowy musisz mieć zgodę właściciela budynku.Obowiązkowo na piśmie.

Pisałem o tym w poście #13

Czy masz już taką zgodę?

Za ogrzewanie budynku odpowiada właściciel budynku,,lokator lub wlaściciel mieszkania ponoszą tylko koszty ogrzewania mieszkania. Jeżeli własciciel budynku wyrazi zgodę na zmianę systemu ogrzewania twojego mieszkania to bierze na siebie koszty remontów instalacji oraz pieca wlacznie z wymiana w razie konieczniści tego urządzenia. Porownaj jakie koszty poniesie przy ogrzewaniu elektrycznym ,o jakie przy gazowym. Róznica musisz przyznać kolosalna To jest jeden z powodów że nie musisz uzyskać zgody na CO  gazowe.To się po prostu wlascicielowi nie oplaca,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazali mi najpierw uzyskać zgodę od kominiarza, a później dostarczyć projekt. Wtedy dadzą zgodę. Kominiarz był wczoraj i mówi, że na pewno da zgodę, tylko musi jeszcze policzyć objętość kominów itd i powie gdzie można podłączyć powietrze. Jeżeli chodzi o naprawę, to mam udzielić gwarancji na 36 miesięcy, chyba, że producent przewiduje inaczej.

Wczoraj miałem rozmowę z dwoma fachowcami od co. Jeden dosłownie jak z programu usterka - "kup pan co trzeba, a za robotę to jakieś 2-3 tyś". Drugi już bardziej konkretny, ale za to ceny (oczywiście po upustach prawie 75%) sypał jak z rękawa. Łącznie za 3-4 grzejniki, ok 40m rurek, kocioł i wszystkie kolanka, zaworki i tak dalej ok 13tyś. Ten drugi powiedział mi, że nie musi być kotła kondensacyjnego, ponieważ jest tak mało do grzania, że prędzej się ten kocioł rozleci niż mi się on zwróci...

Wczoraj okazało się jeszcze, że mój kolega montuje co. Powiedział mi o jakiejś nowej metodzie grzewczej, na prąd, ale nie na kocioł z grzałką, tylko jakieś elektrony czy coś takiego. Ponoć koszt utrzymania tego jest taki sam jak za gaz, a odpadają kominy. Jego firma rozmawiała również z gminą Wrocław i ponoć będą wymieniali na to ogrzewanie ponoć w ok. 30% mieszkań gminnych. Co do ceny, to musi się dowiedzieć, na jaki rabat mógłbym liczyć i mi powie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ci kominiarz nie *** !!!! Administracja działa w imieniu wspólnoty.I musi to robić zgodnie z prawem.A   co to konkretnie znaczy ano to że na zmianę systemu ogrzewania administracja musi uzyskać zgodę właścicieli mieszkań w zależności od ilości mieszkań w budynku .Jezeli w budynku jest 7 lub 10 mieszkań ,dokładnie nie pamiętam -to musi być zgoda wszystkich właścicieli mieszkań w tym budynku. Jeżeli tych mieszkań jest więcej to musi być zgoda 50% +1. To musisz mieć na piśmie.Po to opłacasz  w czynszu administrację żeby ona za ciebie goniła po lokatorach i zbierała te wszystkie podpisy.Po to ona jest aby sprawdzić czy to na co uzyskasz zgodę jest zrobione zgodnie z przepisami.Robi to w imieniu pozostałych właścicieli. Jeżeli tym budynkiem administruje spółdzielnia mieszkaniowa to sprawa przedstawia się trochę gorzej  z punktu widzenia właściciela mieszkania.Ale to już inny problem..

Co do projektów -Znajdz sobie firmę która zrobi ci tą dokumentacje ,zrobi ci instalacje ,oraz załatwi za ciepie wszelką robotę papierkową, oraz załatwi wszelkie pozwolenia  Są takie firmy -nie ty jeden przecież robisz instalację CO gazową w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spółdzielni tam nie ma. Mieszkań jest ogólnie 17, ale nie wiem ile wykupionych. Jeżeli administracja ma się zająć zgodą właścicieli, to na pewno będzie to trwało kilka miesięcy... :) Rozmawiałem wczoraj z kierownikiem i mówi, żebym robił swoje bo reszta to tylko formalność i szkoda czekać z robotą, tym bardziej, że na cały remont mam 6 miesięcy. Mówi, że tak naprawdę najwięcej zachody będzie z administracją, bo osoby które tam pracują, często mają swoje "widzi-mi-się" które jest nie do przeskoczenia. 

Powiem szczerze, że mam ograniczony budżet na tą instalację, tym bardziej, że na początku szacowałem, że będzie ona dofinansowana. Ile mogę zrobić sam, to zrobię sam. Np. uganianie się po odpowiednich instytucjach z papierkami itd. Muszę się tylko dowiedzieć się od czego zacząć. Niestety na administracje tez nie ma co liczyć, ponieważ za nich musiałem latać po ich dyrekcjach itd, bo 3 tygodnie czekałem na podpis pani dyrektor... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, sprawa z ogrzewaniem nadal się przeciąga, chociaż już w 100% jesteśmy zdecydowani na gaz. Czekamy na decyzje administracji, w międzyczasie kazali nam znaleźć projektanta sanitarnego. W okresie między świątecznym zastanawialiśmy się nad grzejnikami. Szczerze wydawało mi się, że do pokoju ok 17m2 na srogą zimę potrzeba jakieś 3,5kW. Natomiast portal cieplowlasciwie.pl podaje, że grzejnik w tym pokoju wystarczy, że będzie miał 1,25kW... 

Moje 3,5kW wynikało z tego, że w starym mieszkaniu które również nie jest ocieplane w jednym z pokoi (o metrażu ok 20m2 i 30cm wyższe mieszkanie) mamy elektryczny grzejnik olejowy 2,5kW i gdy przyszło -20C to ledwo wyrabiał... W pokoju było ok 18 stopni...

Ktoś sprawdzał może jak bardzo wiarygodne są dane z tego portalu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na 17 m może być potrzeba 1,25kw. Olejak stoi w miejscu jak się nagrzeje to się wyłącza. W pobliżu jest ok 30 kilka  stC a w promieniu  2 m od niego 20  jakby się poruszał  po pomieszczeniu lub wymusiłbyś ruch powietrza np 1m/s to temperatura po pewnym czasie byłay 2-3 stC wyższa. Wiesz, że im wyższe mieszkanie tym niższa temperatura na dole. Przy - 20 mój mój największy pokój 26m2 wys. 2.60 dają radę nagrzać 2 farelki bez nadmuchu na ustawionej mocy po 750 i  300W drabinka temperatura w pokoju 22-24stC okna 2 szt wielkie  plastikowe po 10 latach mało szczelne - firankami rusza . 

Co do ciepławłaściwego.pl dane są orientacyjne jednak najczęściej  trochę zawyżone. W moim wypadku były właśnie zawyżone wyszło 5,3 KW przy -20 , a potrzebuję ok 4,2-4,6 dla 60m2.Może i jest te 5,3 bo 3 osoby  i agd to też  energia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

chłopie masz prąd w łazience wieszasz 50l bojler ,w istniejacy piec nowe mocne grzałki nawet 3kW zeby grzac tylko w taniej taryfie a w jedmym pomieszczeniu powies grzejnik 1kw pod oknem za 1500zł cała inwestycja niespełna 1000zł i koniec tematu

a nie idz w gaz infrastruktura tylko po to by rocznie zaoszczedzić jakies 500-900zł wydajac teraz jakies 10 tys o ile wystrczy

przelicz dokładnie i nie boj sie pradu to komfortowe a przy pomieszczeniach do 150m2 najlepsze i najtańsze rozwiązanie biorac pod uwagę koszty inwestycyjne i eksploatacyjne przeliczając to na wegel czy gaz w względem 10 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.