Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Grzejników.


Jezol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam w planach zainstalowanie kotła Termiko 15kW Astro-W2. Faktyczne zapotrzebowanie na ciepło to ok 9-10kW. W domu do tej pory było grzane kominkiem, dlatego nie ma grzejników. I tu pojawia się problem. Sprzedawcy próbują mi wcisnąć grzejniki stalowe albo aluminiowe, a ze zględu na piec, będzie to ukłąd otwarty więc stalowych nie powinno się stosować. Z drugiej strony aluminiowe podobno średnio sie spusują przy pracy z paliwem stałym. Dlatego zacząłem się grubo zastanawiać nad kupnem starych, używanych grzejników żeliwnych (estetyka mnie nie interesuje - liczy się ciepło).

 

Zastosowanie wymiennika raczej nie wchodzi w gre (dodatkowe koszty zakupu + druga pompa w instalacji). Co w takim wypadku byście doradzili? Czy te aluminiowe faktycznie będą dobrze pracować z piecem na ekogroszek?

 

Z góry dziękuje za podpowiedzi (bo już mam dość sprzedawców chcących wepchnąć towar na siłe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. W końcu woda podgrzana w kotle na paliwo stałe to już nie to co woda grzana gazem, olejem czy prądem...

Jestem ciekaw kto tobie ten kit wciskał i dlaczego?

Grzejnik stalowy w układzie otwartym też z niejednego kotła wodę będzie pił, a wymieniać to go będziesz, ponieważ farba zżułknie, złuszczy się lub wyjdzie korozja na zgrzewach, bo wilgoć.

 

Nie dajmy się zwariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może się ktoś podzielić wiedzą jak się sprawdzają grzejniki aluminiowe w połączeniu z piecem na ekogorszek? Bo przy stalowych żaden producent nie daje gwarancji na instalacje otwartą. I zastanawiam się czy już lepiej nie dołożyć trochę kasy i kupić aluminiowe grzejniki i mieć pewność że gwarancja nie poszła się *** ... w las :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

 

Zakupiłme w końcu grzejniki aluminiowe. Teraz mam pytanie odnośnie podałączenia zasilania i powrotu. W 2 grzenikach musze zastosować podłączenie z boku (bo w grzejnikach aluminiowych nie ma możliwości podlączenia od dołu) ale chciałbym wykorzystać do tego dolne boczne otwory. Czy nie będzie to błąd? Chodzi mi o to, że w tych grzejnikach nie ma "przegrody" która wymusiłaby przepływ ciepłej wody do góry (otwory są na przestrzał i obawiam się że ciepła woda będzie wpływać przez zasilanie i od razu wypływać powrotem).

Czy moje obawy są zasade?

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.