Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który Piec Kupić


Malina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolego Malina, przede wszystkim życzę Ci, żeby kocioł się sprawował dobrze. Najważniejsze, że Ty jesteś zadowolony- o to w tym chodzi. Ciekaw jestem Twojej opinii po pierwszym czy drugim sezonie grzewczym.

Teraz sprawa tego małego sporu, który się tutaj wywiązał. Nie rozumiem Twoich pretensji do kolegi Lysy1l.

Co dennego jest w tej wypowiedzi?

 

Nie przeczytałeś dokładnie o różnicach między kotłami górnego i dolnego spalania, nie przeczytałeś o różnicach między paleniem ciągłym i cyklicznym. Jaki jest sens cokolwiek Ci doradzać?

Kup, to co uważasz za stosowne i nie ciągnij brazylijskiego serialu...

 

Napisał coś niezgodnie z prawdą?

Ja napisałem podobnie, bo było widać przecież, że nie poczytałeś za wiele na ten temat, myląc "trochę" pojęcia. Nikt Ci tu na złe nie chce robić, staramy się coś doradzić, ale to też wymaga pewnego zaangażowania i chęci poznania tematu ze strony pytającego, inaczej te rady są niewiele warte, ponieważ mało co z nich wiesz.

 

Teraz do kolegi Piastuna.

Jak pijesz to niech Ci ktoś trzyma komputer pod kluczem, żebyś nie pisał na forum. Cokolwiek by się działo to nie masz prawa go obrażać i wyzywać. Ja mam nadzieję, że ktoś zadba, żeby ta wypowiedź znikła, bo takie zachowanie jest moim zdaniem niedopuszczalne.

 

Pozdrawiam i życzę udanej eksploatacji.

I spokojniej panowie :D

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pisałem na tym forum by uzyskać fachową pomoc, efekt jest jak każdy widzi. łysy piszesz o ignorancji chyba swojej, oczywiście ze to nie jest piec do spalania drewna to jest piec do palenia drewna i węgla. poza tym można w nim zamontować podajnik. Piastun czopem to jesteś ty a laborki to miałem na Politechnice Wrocławskiej i takich leszczy to pozbywali się po pierwszej sesji poza tym Admin forum powinien ci udzielić jakiegoś upomnienia za twoją wypowiedz, nie jesteś u siebie w domu wiec zachowuj się. Wracając do tematu to sam jestem ciekaw jak ten kociołek będzie się sprawował tym bardziej ze chciałbym go podpiąć z buforem 2000l efektem prac z chęcią się podzielę, pod warunkiem ze ten czop zmieni piaskownicę.. na tym etapie wywaliłem już 50m rur miedzianych nad którymi pracowało wielu gorszych instalatorów od piastuna. W weekend planuję wylać fundament i rozpocząć planowanie nowej instalacji wodnej c.o. kanalizy oraz nowej instalacji prądu z zabezpieczeniem różnicowo prądowym i zabezpieczeniem odgromowym. P.s.wszysko robię sam po pracy i krew mnie zalewa jak taki piastun nawali się nalewką i krytykuje innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kolego jak Ci szło na politechnice ale z wyciąganiem wniosków na temat palenia w kotłach zasypowych węglem lub drewnem sukcesów nie odnotowałeś. Nawet nie wiesz, że kolegom jest pewnie zwyczajnie przykro, że chociaż z najlepszymi chęciami chcieli Ci pomóc, poświęcali czas i energię żeby zaoszczędzić Ci w przyszłości kłopotów, to nic z tego nie wyszło i poszedłeś chyba najgorszą możliwą ścieżką. Mam nadzieję, że jak trochę popalisz w swoim nowym nabytku to docenisz rady z których nie skorzystałeś. Powodzenia na nowej drodze ze śmieciuchem pod rękę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś uzyskać fachową pomoc, więc nie dziw się takiej reakcji, skoro pytasz i dostajesz opcje możliwie optymalne, a potem stwierdzasz, że i tak wybierzesz sam - mimo że minimum wiedzy nie masz i wcale ci ona niepotrzebna do tego wyboru. Nie dziw się frustracji ludzi, którzy sami nieraz przeszli podobną ściezkę, na którą Ty się radośnie pakujesz, przemęczyli się, zmarnowali czas i pieniądze, więc teraz trudno im patrzyć, jak ktoś ignoruje ich rady i chce te błędy powielać.

 

Dla ścisłości trzeba by dodać, że nie ma chyba kotła, w którym nie będzie się paliło. Ten Klimosz to prosty kocioł górnego spalania, w którym spali się wszystko, co jest palne. Ale do spalania drewna to nie jest rozwiązanie najlepsze. Niemniej możliwe, że z Twojego punktu widzenia będzie się ono sprawowało dobrze - jeśli nie będzie problemów z dziwnymi wyciekami z komina, kopceniem czy znikającym opałem. Choć z dobrym kotłem dolnego spalania oszczędziłbyś jeszcze sporo (tu trochę wyliczeń w temacie drewna). Ale jak to zadziała - sprawdzisz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenie dla użytkownika piastun. Nie będzie na forum tolerowane obrażanie innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.