Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Leje Sie Woda Z Ocieplonego Sufitu


tusiu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja już naprawdę sam nie wiem co mam robić, każdy mówi co innego...

Ta nieszczelność w dachu odpada, no przecież na klatce schodowej w miejscu gdzie była woda na spodzie wełny(najdalej od wentylacji i wełna dolega do żelbetu) nie ma żadnej szansy, aby był przeciek.

Opublikowano

Najlepiej chyba było by ją docieplić styropianem od góry. W nocy mniej by się wychłodziła, a w dzień mniej trzeba by dogrzewać wentylacją.

Trzeba też zastanowić się jak ta płyta zachowa się zimą

Opublikowano

Płytę można zaizolować przez położenie styropapy min 15cm ale autor tematu nie chce tego robić ( finanse),

Dla takiej izolacji punkt rosy będzie w styropapie.

 

Co do przecieków to mogą być w innym miejscu np wyżej a wilgoć spływa pod papą i przechodzi przez żelbet tam gdzie ją widzisz

Pozdr.

Opublikowano

To może wróćmy do przyczyny.

Według mnie działa to tak:

1. Dach betonowy ma pewną temperaturę (np. 10C)

2. Robi się gorąco np. 25C i leci sobie takie powietrze po zimnej powierzchni betonu (a wilgotność tam mała nie jest).

3. Z powodu różnicy temperatur na betonie wydziela się woda i sobie płynie w dół i kapie tam w tym rogu.

 

Czyli przyczyna: bezpośredni styk zimnego betonu z dużo cieplejszym powietrzem.

 

Rozwiązanie:

1. Nie wentylować

lub

2. Odizolować termicznie beton od powietrza

3. Wietrzyć tak dużo aż skroplona woda wyparuje zanim spłynie gdziekolwiek

 

Wygląda na to, że próbujesz zastosować rozwiązanie 3, które wydaje mi się nierealne w tych warunkach i połowiczne (co zimą?).

Rozwiązanie 1 w tym przypadku wydaje mi się złe, bo będzie tam duża wilgotność.

Pozostaje rozwiązanie 2, polegające np. na przyklejeniu styropianu do tego betonu.

 

Pozdrawiam.

Opublikowano

Kolega @Vernal proponuje rozwiązanie równoważne z ociepleniem budynku od wewnątrz, co jest trudne w prawidłowym wykonaniu - co będzie jeżeli dostanie się woda do warstwy nośnej stropodachu - do góry nie odparuje bo jest papa ,w dół nie ścieknie bo jest izolacja ze styropianu <_< m wiecznie mokry stropodach

Jednym słowem wiecznie mokry stropodach

Ja zalecałbym przeczytanie niezłego artykułu o stropodachach i ich naprawie http://www.izolacje....szkodzenia-cz-1

 

A następnie wybranie jednej z opcji naprawy zalecanej przez autora artykułu.

 

Moim zdaniem nie zależnie od rozwiązania izolacji - wełna pod stropodachem powinna mieć od strony stropodachu izolację paroprzepuszczalną a od pomieszczenia izolację paroszczelną co pozwoli na ochronę wełny od wilgoci powstałej ze skroplin - wykonanie typowe dla dachów skośnych bez deskowania.

 

Pozdr.

 

PS wystarczy w googlu wpisać " ocieplenie stropodachu" i będą wyniki http://www.google.pl/search?q=ocieplenie+stropodachu&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=IyzRUZ_6Ds3GtAaVl4CoDA&sqi=2&ved=0CEMQsAQ&biw=1920&bih=1080

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam ponownie.

Z przypadków losowych remont był zawieszony.

Od zeszłego tygodnia zaczęliśmy od nowa z tym sufitem.

"Majster" Obniżył sufit z jednej strony 8cm, a z drugiej 5cm, teraz jest nad wełną luka wentylacyjna wszędzie, raz mniejsza raz większa, ale jestem pewien, że jest ona wszędzie.

Ale co ważniejsze wełna ma już wentylacje! Z jednej strony domu zostały wykonane 3 otwory wentylacyjne około 12-15cm na 20cm, i po drugiej stronie domu również.

 

Wszystko złożone do kupy i płyty GK czekają na powieszenie, ale po ostatnim incydencie troche sie obawiam, aby znowu tego nie zrywać....

 

Troche czytałem w specyfikacjach producentów wełny i m.in. Rockwool nie widzi konieczności stosowania folii paroizolacyjnej na poddaszach,sypialniach - czyli tam gdzie wilgotność jest o wiele mniejsze niz np. w kuchni, łazience.

 

Ja po ostatnim(powódz z sufitu) obawiam się kolejny raz stosować tej folii, bo to właśnie na niej wykraplała mi się woda...

 

Czy moge jej nie dać?

 

Pokój 24m2 wentylacja grawitacyjna, będzie to narazie pokój ogólnego użytku(nigdy nie bedzie tam kuchni czy łazienki)

Wełny mam na skosie niby 15cm(w rzeczywistości ma około 17-18cm) a dalej na prostej cześci dachu około 25cm) ursa DF32 twarda zbita wełna.

Opublikowano

Witam! Moje pytanie jest następujące: Czy wentylacja pokoju i otwór do wentylacji przestrzeni nad wełną są na jednym kanale?.Jeśli tak jest-to jest to błąd.Z jednego otworu wentylacyjnego należy zrezygnować.W obecnym stanie przy kratkach w ścianach nad wełną -należy zamurować otwór w kanale (pionowym) nad wełną-aby powietrze z pokoju nie dostawało się nad wełnę.Pozostawić tylko wentylację pokoju. Moim zdaniem na wełnę nie kładł bym żadnej folii. Jeśli to tylko paroprzepuszczalną .Pozdrawiam.

Opublikowano

Witam

Pomyśl jeszcze jak bedziesz sprawdzał czy dach nie cieknie, bo dach płaski jak dziś nie ciekną to jutro może zacząć. Z własnego podwórka: gradobicie w zeszłym roku (konkretne - dwie dziury w plastikowym stoliku ogrodowym) i dach zaczął cieknąć w dwóch miejscach.

Co do wentylacji, to co pisze Franek19, to też bym ten otwor zaślepił.

Pozdrawiam

Opublikowano

Dach wcześniej w 1 miejscu minimalnie cieknął, a teraz jest na nim termozgrzewalna 5,2mm - myślę, że będzie troche spokoju.

Jeśli chodzi o otwory wentylacyjne to po jedej stronie dachu są 3 otwory, a po drugiej stronie 2 otwory i ten otwór w kominie dla wentylacji wełny.

Otwór jest dzielony z łazienką, króra jest na dole. Chyba z niego nie będzie wpadać powietrze na wełne, a jak wpadnie to przecież zaraz wyleci pozostałymi otworami? Jeśli koniecznie trzeba go zatkać to zatkam, ale nie wiem czy uda mi się zrobic 3 otwór wentylacyjny, bo nad wełną idzie rura 110mm w tym miejscu z okapu kuchennego do komina wpuszczona, a dalej 2 kominy, także nie wiem czy będzie gdzie wykuć ten otwór.

 

Pozdrawiam

Opublikowano

Ja bym ten otwór w kominie nad wełną zamurował bo to może być droga dla wilgoci tym bardziej, że to wspólny kanał z łazienką.

Pozdrawiam

Opublikowano

Teraz jest tam przewiew nad wełną dobry, bo jak wczoraj mocno wiało i wsadziłem rękę pod wełnę to czuć było ruch powietrza :)

 

Ale jak ten otwór zaślepię i okażę się, że nie da się zrobić tam otworu na przelot, bo albo komin(2 otwory) albo rura od okapu idąca z dołu.

 

Tak jest teraz:

 

otwór przelotowy do korytarza -]--------[-]------------------[o]-------------[o]------------| koniec pokoju

.......................................................otwór w kominie

 

Tej folii pod wełną nie dawać?

W specyfikacji producentów nie ma konieczności ale jak widać na moim przykładzie teoria a praktyka to dwie różne rzeczy :)

Opublikowano

Zrób tak aby w tą przestrzeń między dachem a ociepleniem nie dostało się powietrze z budynku, czyli żadnych otworów na korytarz czy wspólny kanał wentylacyjny z łazienką. Przez takie otwory w tą przestrzeń może dostawać się wilgoć, która się wykropli tak jak woda na szybie w zimny dzień, bez względu czy tam jest ruch powietrza czy nie. Otwory mogą być tylko na zewnątrz, najlepiej na przeciwległych ścianach.

Ja bym tą folie dał pod wełnę.

Pozdrawiam

Opublikowano

Otwór przelotowy jest na korytarz ale zapomniałem dodać, że na korytarz nad wełną. Na korytarzu jest wełna i jest też otwór wentylacyjny i tak jakby korytarz z pokojem mają taki otwór przelotowy :)

Właśnie czytałem post, że ktoś ma również dach betonowy ocieplony od spodu wełną+pustka wentylacyjna i brak folii od spodu(poddasze) i jest tak 17lat i nic się nie dzieje. Ostatnio przez tą folie był same problemy... no ale nie było wentylacji.

Chyba zrobię bez tej folii, mam nadzieję że następny opis sytuacji w tym wątku będzie jedynie dotyczył tego, że wszystko jest dobrze :)

 

Nad tą wełną to powietrze tam mocno "chula" - moim zdaniem to mocno wychładza wełnę, no ale skoro tak musi być...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.