Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podpięcie Pompy Do Zasilania


popus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Digitrax

Ten "mieszalnik" to wywal z szafki i rurki podłącz bezpośrednio do rozdzielacza. Z "mieszalnika" wykorzystaj pompę i dołóż do niej zawór mieszający 3D. Układ ten zainstaluj w kotłowni i podłącz za zaworem 4D jakbyś podłączał kolejny obieg grzejnikowy z tą różnicą, że zasilanie podłącz przed pompą CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze sterowaniem piec oryginalnie wyłącza pompę po osiągnieciu temperatury i co zasili pętle jak się wyłączy ??

Ps każdy obieg będzie sterował termostat.Jutro zamieszcze zdjęcie z okablowaniem moze to coś przyblirzy bardziej sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-12152-0-30148700-1368005748_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie koledzy nie rozumiem po co wywalać oryginalny układ mieszający, który wg mnie super się sprawdza? Tym bardziej że będą termostaty? Do autora postu: zasilanie podłogówki(górna rura rozdzielacza z mieszaczem) do zasilania w kotłowni za zaworem 4D, dolna rura z rozdzielacza do powrotu za zaworem 4D. gwarantuję że będzie super chodziło. Proponuję jeszcze do spięcia siłowników w rozdzielaczu moduł pompowy( w przypadku zaknięcia wszystkich siłowników rozłącza pompę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Nie rozśmieszaj mnie pisząc o tym sposobie podmieszania, że super się sprawdza...

Mało to tematów na tym forum było w stylu "pomocy podłogówka nie grzeje" ?

Sposób mieszania w tym układzie jest prehistoryczny i trudny do regulacji dla użytkownika mającego znikome pojęcie o przepływach.

Tylko zawór trójdrożny gwarantuje skuteczny sposób na przygotowanie wody o odpowiedniej temperaturze i przepływie dla ogrzewania podłogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowanie wody do podłogówki przez zawór 4-D to bzdura!

Jeżeli masz projektowaną temp podłogówki np 30C i grzejniki z temp roboczą np 50C to zastanów się jak obsłużyć 1 zaworem 4-D te oba odbiorniki + jeszcze ochrona powrotu na kocioł.

Na podłogówkę najlepszy jest zawór 3-D lub "Divicon" czyli mieszacz z siłownikiem i wbudowaną pompą + czujnik temp na wyjściu + odpowiedni sterownik ze sterowaniem pogodowym.

I wtedy przy -1C temp wody ma np 28C a przy -20C ma 34C , w zależności od nastawionej krzywej grzania.

Uzupełnieniem może być termostat pokojowy sterujący dodatkowo pompą od podłogówki lub siłownikami na rozdzielaczu.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozśmieszaj mnie pisząc o tym sposobie podmieszania, że super się sprawdza...

Mało to tematów na tym forum było w stylu "pomocy podłogówka nie grzeje" ?

Sposób mieszania w tym układzie jest prehistoryczny i trudny do regulacji dla użytkownika mającego znikome pojęcie o przepływach.

Tylko zawór trójdrożny gwarantuje skuteczny sposób na przygotowanie wody o odpowiedniej temperaturze i przepływie dla ogrzewania podłogowego.

No nie wiem kolego które to były posty(może podaj konkretnie?) ale nie chcesz mi chyba powiedzieć, że firma KAN wypuściła jakiś bubel? (który jest do tej pory w ciągłej sprzedaży). Co do przepływów to jak ja robię instalację z takim układem to ja ją reguluję i wolę żeby klient tam nie wkładał rączek. Jedynie co może regulować to temperaturę zasilania rozdzielacza na głowicy(której na zdjęciu jeszcze nie ma),ale to kwestia dwóch trzech prób i wszystko. nie zdarzyło mi się do tej pory żeby taki układ zawiódł. Oczywiście można dopychać do instalacji kolejne tysiące i montować zawory 3d z pogodówką tylko wg mnie ma to mały sens na obiekcie typu dom jednorodzinny, tym bardziej że człowiek pisze że ma w planie termostaty. Wytłumacz określenie "prehistoryczny" bo nie wiem dlaczego tak twierdzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

widzę ze szukasz żeby ktoś dorobił ideologie niczym polityk do twojej sytuacji ,tu na tym forum tak nie ma ,ten rodzielacz z mieszaczem to szmelc i wycofany został w połowie lat 90 z biegu to ze firma wspomniana odsmazyła pomysł i nadal jest stary to inna sprawa marketing to się nazywa ale zauwasz ze tematy z cyklu nie dziłą podłogówka ,mam problem z podłogówką i podobne wszytkie dotyczna tego właśnie mieszacza wiec albo zrobisz tak jak ci tu radzimy albo nie zawracaj głowy nowymi tematami z tym samym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.