Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak palic w piecu zebiec kwkd


Gość sarzyk

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak wiemy na forum jest wielu uzytkowników pieca firmy Zebiec.

Dzisiaj zakonczyłem montaz tego pieca (KWKD 15KW) na powierzchnie 100m2 do tego bojler 120L.

Jak najlepiej palic w tym piecu, co ile czyscic piec, czym palic??

Mam zawor 4d ESBE 5/4" jak optymalnie go ustawic??

Dodam ze po raz pierszy montowałem piec i lutowałem rury fi 35:]

za jakis czas dodam zdjecia

 

Pozdrawiam

I z gory bardzo dziekuje za opinie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem ze ustawiam miarkownik na 60 stopni a w piecu po jakims czasie rosnie temperatura do ponad 80 stopni.

Mam prosbe do osób majacych zawór 4d prosił bym o zrobienie zdjecia samego zaworu i rur doprawadzajacych do niego wode (chodzi mi jak ustawic pozycje min i max.

 

Z gory serdecznie dziekuje

 

P.S

Dodam ze mam od prawej wejscie goracej wody z pieca wyjscie goracej wody u góry powrót z grzejników od lewej i na dole powrót do pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A nie lepiej załączyć swoją fotografię.... ?? Odnosząc się do obu postów. Najtaniej wychodzi węgiel kamienny tzw kostka ( zakładając wszystkie czynniki a pomijając np to że mógłbyś mieć 100h lasu). Moja rada to przepalać go intensywnie drobnym drewnem ( np przy rozpalaniu ). Większość sadzy i osadów z węgla się opali to samo z kominem ( a jednocześnie się nagrzeje aby w dalszej części palenia "ciągnął" dobrze). Czyszczenie raz na tydz. ( u mnie mnie raz na miesiąc ale pale czym innym). Jeśli chodzi o skoki tem i zawór 4 d to normalne. Pompa nie nadąża wyrzucić poprzez 4d ciepła z krótkiego obiegu. Moja rada pompa na III bieg i ewentualne zwiększenie tem na obiegu CO o ile to możliwe bo jeśli palisz 24/24 to ta regulacja nic nie da. Jeśli palisz cyklicznie ( przepalasz) to zdecydowanie można zrobić w ten sposób że palić intensywniej a jednocześnie więcej ciepła wypuszczać na mieszkanie w krótszym rzecz jasna czasie. ( na pewno bardziej ekonomicznie). Wedle opisu podłączenie 4d do kotła się zgadza więc chyba problem w regulacji. Pozdrawiam i czekam na Twoje foto łatwiej będzie pomóc... TOMASZ

post-758-1227391418_thumb.jpg

post-758-1227392539_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tomku wrzuce 2-3 fotki moze to cos lepiej pomoze nam dojsc do czegos....

Zaznaczam ze pierwszy raz robiłem cos takiego (montowałem piec) wiec opinie mile widziane zwłaszcza negatywne.

Nie do konca mozna było zrobic jak sie chciało bo podłączałem piec dziadkom bo stary sie rozleciał wiec co innego robic od nowa a co innego dostosowac nowy piec do instalacji sprzed 40 lat:D

 

W jednym ze rysunków jest pokazane jak mam zrobiony 4d czy tak jest poprawnie?? Z tego co czuje dłonia to jak wskaznik na pokretle jest na max to ciepło idzie na układ a jak na min to wszystko wraca na powrót do pieca (grzeje tylko bojler)

Dodam ze wskaznik na pokretle znajduje sie na wycieciu w trzpieniu w zaworze 4d (wiec chyba ok)

 

Za wszystkie opinie i porady serdecznie dziekuje

 

Jak polecacie ostawic zawór 4d by zwiekszyc stałopalnosc pieca

 

A jeszcze jedno pytanie ile wam takie zebce trzymia??

 

Pozdrawiam

post-606-1227476996_thumb.jpg

post-606-1227477013_thumb.jpg

post-606-1227477023_thumb.jpg

post-606-1227477039_thumb.jpg

post-606-1227477053_thumb.jpg

post-606-1227477069_thumb.jpg

post-606-1227477272_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.