Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z piecem?


centurion

Rekomendowane odpowiedzi

witam Mam pewnego rodzaju problem Otóż zainstalowałem niedawno piec co 6kw wszystko palny i nie wiem co się dzieje stało si tak że woda nie krąży grawitacyjnie w układzie w którym znajdują się dwa grzejniki i bojler układ jest zasilany rurami 1cal z redukcją na mniejsze 3\4 cala i pod to podłączone są dwa pomieszczenia rurami 15 mm miedź zasilane pompą na powrocie Zapyta ktoś po cóż taka kombinacja chodzi mi tu mianowicie o to że gdy zabraknie prądu to by bez paniki móc korzystać z pieca W tej chwili dzieje się tak że gdy wyłaczę pompę to nie ma cyrkulacji i woda przelewa si e przez naczynie powodując nieprzeciętne wrażenie dźwiękowe(strzela w rurach )proszę powiedzcie co jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w tym układzie MUSI piec znajdować się poniżej grzejników

Po drugie, cyrkulacja grawitacyjna działa jedynie na zasadzie różnicy temperatur (lub jak ktoś woli różnicy gęstości cieczy, gdzie ta "gęsta" tzn. zimna powinna znajdować się na dole).

Twój problem polega na tym, że po wyłączeniu pompki ta ciecz jest wymieszana i ma tę samą temperaturę, czyli po chłopsku, nie wie gdzie dół a gdzie góra i dopiero gdy nastąpi odpowiednio wysoka różnica temperatur (najczęściej zagotowanie się wody) może zacząć działać cyrkulacja grawitacyjna o ile w samej instalacji nie ma błędu.

Aby to sprawdzić należy rozpalanie pieca rozpocząć bez pompki, a temp. pieca może śmiało osiągnąć 80'C po czym powinno dojść do samoistnej cyrkulacji, przy 95'C polecam jednak tę pompkę (najlepiej zamontowaną na powrocie) uruchomić.

Robert-budowniczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Mam pewnego rodzaju problem Otóż zainstalowałem niedawno piec co 6kw wszystko palny i nie wiem co się dzieje stało si tak że woda nie krąży grawitacyjnie w układzie w którym znajdują się dwa grzejniki i bojler układ jest zasilany rurami 1cal z redukcją na mniejsze 3\4 cala i pod to podłączone są dwa pomieszczenia rurami 15 mm miedź zasilane pompą na powrocie Zapyta ktoś po cóż taka kombinacja chodzi mi tu mianowicie o to że gdy zabraknie prądu to by bez paniki móc korzystać z pieca W tej chwili dzieje się tak że gdy wyłaczę pompę to nie ma cyrkulacji i woda przelewa si e przez naczynie powodując nieprzeciętne wrażenie dźwiękowe(strzela w rurach )proszę powiedzcie co jest nie tak

Opisany układ może pracować tylko i wyłącznie przy górnym zasileniu.W przeciwnym razie przy braku zasilenia występować będą problemy.Zbyt ciasne przekroje rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.