Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy Dom, Potrzebna Opinia Specjalistów


Robertus007

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o to że kominek raczej musze zrobic, inaczej musze nie musze ale od dziecka kominek mi sie marzył i żeby miał być nawet najtańszy za 1000 zł to będzie, po za tym po cos robiłem tez ten 2 komin, troche koledzy mnie nakierowali i skoro uparłem sie przy tym kominku to chciałbym go jakoś wykorzystac nie wiem czy da sie podpiąć c.w.u pewnie nie ale z tego co juz poczytałem zrobienie tych tzw kanałów powietrznych nie będzie stanowiło dla mnie problemu gdyż raczej zrobie sobie to sam, a będe miał jeszcze syfity podwieszane to było by gdzie pochować te kanały, troche mnie przeraziłem tą kwotą 10 tys, musze to jeszcze przekalkulować ale łudze sie że moze sie da za niedużo ponad połowe z 10 tys zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie, narazie teoretyczne, ale z czasem kto wie.

 

Jaki kocioł na paliwo stałe polecacie do domku o pow. użytk. 75 mkw (pow. podłóg 90 mkw).

 

Ocieplenie: podłoga 10 cm styro, ściany 12 cm, dach ponad 20 cm wełny.

 

Gazu nie ma w okolicy, inne rozwiązania raczej nie wchodzą w rachubę.

 

Dolniak ? Dobry do palenia ciągłego, a w takim domku z ociepleniem chyba nie ma sensu.

 

Górniak ? Metoda przepalania + jakiś bufor ?

 

Kominek też odpada, wolę mieć kotłownię w pomieszczeniu gosp. niż w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przykład, który podał kolega Łysy, jest dobry, musi to być kocioł o mikroskopijnej mocy, bo przy takim metrażu i takiej izolacji przewymiarować jest bardzo łatwo, ewentualnie pomyśleć o czymś nieco mocnejszym ale wtedy już bufor to podstawa, aby palić ekonomicznie.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.