Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proces Spalania Od Góry


marcin1083

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak wyglada u was proces spalania od góry? mysle ze moj jako nowego palacza wymaga jeszcze poprawy. jak długo u was przesuwa sie warstwa żaru w dół zasypu, czy przy osiagnieciu temp zadanej odcinacie poietrze główne calkowicie czy jednak lepiej zostawic dopływ ( uzywam dmuchawy) , czy ekonomiczniej wychodzi jeden duzy zasyp np 30kg czy 2 razy po 15kg, jak mocno macie otwarty czopuch komina? moze cos jeszcze waznego co poprawi proces spalania, za wszelkie informacje bede bardzo wdzieczy,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz mi ze przeczytalem juz sporo tego i praktycznie w kazdej kwesti o ktora pytam sa sprzeczne opinie, dlatego zalozylem ten temat, mysle ze kazdy doszedl do optymalnego spalania troszke inna droga i chialem aby podzielil sie swoja wiedza, ale jesli uwazacie ze temat nie potrzebny to prosze o usuniecia,pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dmuchawie czopuch otwarty na max, jak nie masz przewymiarowanego kotła to po co dwa razy rozpalać, przecież w górniaku trochę roboty jest przy rozpalaniu, jak chcesz zamykać dopływ powietrza na dmuchawie, będziesz siedział w kotłowni i za każdym razem jak dojdzie do zadanej zamykał przysłone? Brak powietrza= brak spalania.

Edytowane przez spidoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces spalania to funkcja wielu zmiennych: jakość opału, instalacja co, kocioł, zapotrzebowanie na ciepło (co ,cwu) , komin,pogoda, wymagania domowników :))).. itd,itp

Czyli każdy użytkownik będzie miał swoje racje.

Też jestem początkujący. Dla mnie przy paleniu chcę osiągnąć dwa cele: czysty kocioł i komin oraz wygoda domowników i moja.

Mam kocioł Elektrometu 15kW z dmuchawą,palę od góry. W pierwszej fazie palenia czopuch na max, obroty went.20% a min.obroty wentylatora na 5%. Później przymykam czopuch i wyłączam min obroty wentylatora i zmiejszam wentylator na 15%(mam sterownik REG-06).

Miarkownik- u mnie się chyba nie sprawdzi, próbowałem zasymulować otwierając popielnik i uchylając lekko górne drzwiczki- ale jak domownicy zaczęli domagać się ciepłej wody po kilku godzinach czekania to pogodziłem się z wentylatorem. A wcale nie jest prawdą ,że przy przestojach kopci i smoli. Przynajmniej u mnie:). Zużycie węgla od 1 do 1,5 kg/h- zależy dużo od zapotrzebowania na CWU.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miarkownik- u mnie się chyba nie sprawdzi, próbowałem zasymulować otwierając popielnik i uchylając lekko górne drzwiczki

 

Miarkownik uchyla tylko klapkę pod popielnikiem a czemu otworzyłeś górne drzwiczki ?? żeby doprowadzić PW??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kolega nie ma rozety z możliwością dopływu PW ?

otwieranie dolnych dżwiczek powoduje większy dopływ powietrza od dołu co sprawia że spalanie nie odbywa się prawidłowo powinieneś po kombinować z możliwością dostarczenia więcej PW .

regulując rozetką w klapie zasypowej , i może skłócić się z dmuchawą na jakiś czas albo postepuj według zaleceń kolegi który pisał już w poście 4, lub pomyśl miarkowniku ciągu o którym mowa w poście nr 7 który z pewnością ci to ułatwi ,oczywiście jesli jest możliwość montażu miarkownika to go wymień i czy kociołek jest przystosowany do spalania od góry , czy może trzeba coś przerobić?

czy to jest kociołek z tej strony ???

 

http://www.sobik-kot..._15kw-i324.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kocioł o bardzo zbliżonej budowie. Palę wilgotnym miałem. Zasypuję ok. 25-30 kg miału i przy średniej temperaturze zewnętrznej: -5 0C wystarcza na ok. 1 dobę. Dodam fakt, że jestem zdeklarowanym leniem. Dla mnie istotniejsze było, aby do kotła zbliżyć się raz na dobę, niz zysk - szacuję - ok. 2 kg opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.