Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka Sytem Zamknięty Reszta Otwarty


steler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

 

Z uwagi, że mam dobre doświadczenia na tym forum i wiele razy Mi pomogliście za co chciałbym serdecznie podziękować proszę o pomoc po raz kolejny. Do systemu otwartego chcę zrobić podłogówkę na 5 obwodów i wymyśliłem to tak: wyjście z systemu otwartego następnie pompa wymiennik zawory filtry itp to po stronie otwartej, a po stronie zamkniętej wymiennika naczynie i rozdzielacz z pompą i mieszaczem Gorgiel RSPTM-5 czy dobrze to wymyśliłem?

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

Z uwagi, że mam dobre doświadczenia na tym forum i wiele razy Mi pomogliście za co chciałbym serdecznie podziękować proszę o pomoc po raz kolejny. Do systemu otwartego chcę zrobić podłogówkę na 5 obwodów i wymyśliłem to tak: wyjście z systemu otwartego następnie pompa wymiennik zawory filtry itp to po stronie otwartej, a po stronie zamkniętej wymiennika naczynie i rozdzielacz z pompą i mieszaczem Gorgiel RSPTM-5 czy dobrze to wymyśliłem?

 

 

 

Pozdrawiam

nie utrudniaj !!! zdecyduj się na jeden system np otwarty i rób na otwartym ,najwazniejsze tylko żebyś miał prawdziwy mieszacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób w otwartym , to co podajesz występuje też w układzie zamkniętym.

Dużo łatwiej jest zamulić wymiennik niż podłogówkę a powietrze jest wokół nas i wszędzie wejdzie ;)

Dodatkowym problemem jest : wymiennik + 2 pompy + sterowanie nimi + straty na wymienniku + zawodność .

Lepiej układ otwarty

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szkoda", że cię ludzie odwodzą od wymiennika. Ale by była jazda z regulacją!

 

A na poważnie, to czym różni się rozdzielacz do układu zamkniętego?

Sądzę, że Gorgiel zwyczajnie boi się o swój wyrób i dmucha na zimne. Wspomniany rozdzielacz jest stalowy, a jak wiadomo w układzie otwartym tlenu jakby trochę więcej... No to może tak napiszemy, że "do montażu w układzie zamkniętym" i umyjemy ręce?

Nie jest moim zamiarem straszenie ciebie steler, bo w każdym układzie są elementy stalowe i działają lata. Próbuję tylko dociec skąd to zastrzeżenie w instrukcji...

 

O pomyśle z wymiennikiem zapomnij i go w sklepie oddaj.

Osobiście to oddałbym też ten rozdzielacz, albo od razu poczytaj o metodologii regulacji tego typu ustrojstwa. Tu na forum króluje rozwiązanie Kantherm i wyjątkowo "intuicyjne" sterownie...

 

Tak naprawdę dużo prościej mogłeś złożyć sobie układ mieszania oparty na zaworze termostratycznym 3D. Do "kręcenia" miałbyś jedno pokrętło zaworu a teraz masz trzy... Tylko patrzeć jak założysz kolejny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówkę chciałem zrobić na zamkniętym z żeby się nie zapowietrzała i nie zamulała, mieszacz będzie Gorgiela.

zeby sie nie zapowietrzała to jest potrzebny prawdziwy mieszacz podłogówki nie nie mieszadełko w postaci pompy miedzy belkami ktora bedzie jedynie duzo prądu pobierac i nic więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj wymiennik, kup zawór 3D do podłogówki np ESBE, wykręć z rozdzielacza pompę i inne "flaki" oprócz belek , pompę zainstaluj w kotłowni razem z zaw 3D do pompy daj sterowanie termostatem z pomieszczenia w którym jest podłogówka i masz instalację + oczywiście rury do podłogówki. :P

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.