Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który Piec Wybrać.


pawel-125

Rekomendowane odpowiedzi

- nie przeczę, co nie zmienia faktu że większość producentów jak napisałem (czytanie ze zrozumieniem się kłania) oferuje min.15 kW.

 

Co do pracy w niższą niż znamionowa moc wiadomo że regulację należy przeprowadzać w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem, to że można jeździć samochodem 5 km/h tez nie oznacza że w większości przypadków to dobry pomysł. Jednak w rozsądnych granicach (do kiedy temperatura wody na kotle nie spada poniżej punktu rosy) nie jest to specjalnie groźne. Tak z ciekawości, możesz podać producenta tych kotłów 10 i 7 kW?

 

jeśli chodzi o pierwszą część to się nie zgodzę. ta większość to chyba tylko Twoja większość. no i do tego jeszcze ci co oferują zestawy na alledrogo typu kocioł 15KW z palnikiem 40KW- te są najlepsze.

wiele firm ma w ofercie kotły od 12KW jest też kilka oferujących kotły o mocach 11KW 14KW 10KW i jedna 7KW

ale nie odwalę roboty za Ciebie. skoro potrafisz wstawić linka to potrafisz użyć wyszukiwarki.

to gdzie ten zdrowy rozsądek kiedy proponujesz korektę ustawień -80% jak napisałeś?

 

Widzę, że dyskusja rozszerza się w różne kierunki więc zapytam jeszcze co sądzicie o kotłach KRZACZEK (pomijając na razie dobór mocy).

 

krzaczek zaczął współpracę z techem w temacie sterowników i oferuje do swoich kotłów ich produkty- polecam jednak osobom z doświadczeniem w regulacji kotłów. sterowniki dwustanowe między innymi st37 na którym zaczynałem swoją przygodę z kotłami

Krzaczek uzbraja swoje kotły w palniki ekoenergia i to pozwala na wykorzystanie do ogrzewania domu również paliw gorszej jakości, miału oraz mieszanek.

Co do trwałości samych kotłów to widziałem 3 sztuki w "różnym wieku" i wyglądają jakby jeszcze miały chęć pożyć kilka sezonów co najmniej

Edytowane przez TIMON120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie, minęło minął już jakiś czas od zmiany kotła, a wybór padł na Ogniwo Eko Plus 25kW z palnikiem BURNERA-S i sterownikiem eCOAL. Kocioł sprawuje się super, świetnie daje sobie radę z miałem (którego sporo zostało po starym piecu). Po miesiącu użytkowania mogę go spokojnie polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napisz jakie wybrałeś ustawienia sterownika i z jaką mocą kocioł pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie jeśli dom który ogrzewasz nie ma ocieplenia i jest to dom wybudowany kilkadziesiąt lat temu to te 25kW nie jest jakoś ekstremalnie za dużo. Lepszy by był 22kW.

Palnik wybierz jaki chcesz, ale moim zdanie uciekaj od ekoenergii i brucera (tych dużych). Generalnie wybieraj tak aby nie był przewymiarowany palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawień to przy paleniu miałem podawanie jest 3s przerwę sterownik dobiera sam temperatura na piecu 55 na dom podawana 40-45 przez zawór trójdrożny spaliny max 170 zużycie opału przy tych temperaturach ok 40kg/dobę co do wielkości pieca to Ogniwo nie ma 22kW tylko 16kW więc może byłby za mały ponieważ dom nie jest rewelacyjnie ocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką masz wersję softu???

masz spalanie grupowe??? mozesz ustawić konkretną moc lub przedział mocy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam najnowszej wersji softu bo nie podłączyłem jeszcze sterownika do netu (kotłownia w w drugim końcu domu) i nie mogę nic kombinować ale w wolniejszej chwili to zrobię. Mocy konkretnej nie mogę ustawić mam tylko ręczne lub automat ale na auto świetnie sobie radzi w domu temperatura 20-22 jak dla mnie super. W poprzednim piecu by mieć takie temperatury musiałem palić dwa razy na dobę i dwa razy tyle spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma eCoal sterownik adaptacyjny i za dużo tam nie poprzestawia bo sterownik dobiera wszystko sam, ustawiamy bodajże tylko opał-jego kaloryczność ale nie jestem pewien, mimo wszystko czekam na podłączenie do netu

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega nie ma najnowszego softu który oferuje między innymi możliwość ustawienia konkretnej mocy lub przedziału mocy pomiędzy którymi kocioł będzie pracował. eCoal się zmienił stąd moje pytania o wersję oprogramowania.

zmierzam do ustalenia jakiej mocy naprawdę potrzebuje do ogrzania swojego domu. obstawiam że jak zaktualizuje oprogramowanie to nie przekroczy prawdopodobnie 16KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem po raz pierwszy na tym forum.Przerabiam kotłownię z oleju opałowego na ekogroszek. Po wielu oględzinach różnych kotłów i pobycie w Pleszewie Wybór padł na kocioł Witkowskiego KMB RP 15 lub 19 Kw ze względu na:

-małe wymiary

-jakość wykonania -gięte blachy kotła ,mało spawów.

-palnik mała ekoenergia

 

Mam dylemat z wyborem mocy kotła .Mam dom użytkowany od 2006. mur z pustaka 36cm +12cm styropianu razem około 50cm muru. skosy wełna min. 20cm. .Do ogrzania 165m2 (około 585m3)+bojler cwu 100l . Producent namawia mnie na kocioł. o mocy 19kw.(mówi że ten kocioł mają sprswdzony w labolatorium instytutu i są go pewni) z moich obliczeń wynika że wystarczy mi kocioł o mocy 15kw.

W/g projektu przewidziano tam kocioł węglowy o powierzchni ogrzewalnej 1,6m2 .projektowo zapotrzebowanie na ciepło policzono na 12kw dla muru 24cm i 12cm styro. ja pogrubiłem mur o 6cm

Nie chciałbym przewymiarować kotła i mieć problemy z ustawieniami.Zamiezam dokupić do Witkowskiego sterownik bruli.Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak już Ci odpisałem jeśli zwiększyłeś grubość to zapewne zmieniło się zapotrzebowanie i potrzebujesz mniej niż 12KW

jeśli ten producent oferuje kocioł o najmniejszej mocy 15KW to z góry skazujesz go na pracę w niskim zakresie mocy. na dzień dobry będzie to w okresach przejściowych jakieś 5KW zaś w ostre mrozy 10KW zapewne czyli wykorzystasz jedynie 2/3 mocy kotła. kotły pracują z najlepszą sprawnością na mocy maksymalnej a Twój nigdy jej nie osiągnie. szukaj kotła mniejszego.

jest kilka konstrukcji z podobną budową wymiennika i podobnymi palnikami i z takim samym sterowaniem ale o mniejszej mocy- bardziej pasującej do Twojego zapotrzebowania. pamiętaj że palniki mają zazwyczaj moc większą niż kocioł w którym są montowane i w razie koniecznosci są w stanie pracować z mocą wyższą od nominalnej przez kilka dni. a co wazniejsze sterowanie o którym piszesz dostaniesz za mniejsze pieniążki niż gdybyś kupował sam sterownik dodatkowo.

zadaj jeszcze pytanie producentowi kotła czy uzna gwarancję jeśli zmienisz sterownik na inny niż te z oferty producenta kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega nie ma najnowszego softu który oferuje między innymi możliwość ustawienia konkretnej mocy lub przedziału mocy pomiędzy którymi kocioł będzie pracował. eCoal się zmienił stąd moje pytania o wersję oprogramowania.

zmierzam do ustalenia jakiej mocy naprawdę potrzebuje do ogrzania swojego domu. obstawiam że jak zaktualizuje oprogramowanie to nie przekroczy prawdopodobnie 16KW

przepraszam nie jestem zorientowany, tym bardziej czekam na podłączenie i wizualizacje pracy kotła

 

pozdrawiam RedEd

 

ps kol janczar słuchaj dobrych rad (czytaj) jeśli masz 12kw a ty zmieniłeś współczynnik przez zwiększenie grubości ściany to tak jak timon napisał 10kw max na przykład ogniwo eko plus z brulim/eCoalem w standardzie kwestia tylko wyboru palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystaj z forum esterownik

tam jest sporo ludzi chętnych pomagać nowym użytkownikom.

życzę niskiego zużycia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Jestem nowym forumowiczem.

Szukam pieca z podajnikiem do swojego domu (stary - robota garażowa pora wymienić)

Dom sprzed 35 lat. Niski parter ( 2,10m) ok 50m2 powierzchni do ogrzania oraz pietro wysokie na 2,60m i tu jest ok 80m2 powierzchni do ogrzania

Ściany grube (pustak, pustka powietrzna, cegła) ocieplone 10cm styropianem. Strop również ocieplony 10cm styropianu.

Według obliczeń z poradnika doboru pieca wychodzi o ile się nie mylę zapotrzebowanie na moc 11,7kW + 3kW na zbiornik c.w.u. 300 l

Chciałbym zapytać czy piec o mocy 15kW będzie wystarczający?

Chciałbym palić w nim raczej eko groszkiem ale nie wykluczam w razie drastycznych podwyżek cen tego opału jakiegoś innego opału lub mieszanki.

Będę bardzo wdzięczny za doradztwo co do firmy godnej polecenia.

Mogę przeznaczyć na ten cel ok. 8000 zł

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.