Skocz do zawartości

zapi

Forumowicz
  • Postów

    50
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zapi

  1. Co za pech 3 raz piszę laborat i kiedy się odwrócę dzieciaki niechcący kasują więc teraz krotko. Jestem zadowolony z kontroli temp w domu bez chodzenia do kotłowni. Nie chcę sterownika pogodowego i mieszaczy z automatyka im tego mniej to taniej i prościej. Ekonomika spalania mojego układu i ciągle pracującej pompy to to samo wiem z praktyki. Fakt ze takie spadki jak u mnie są złe dla kotła dlatego ten post. Kolega pisał ze u niego ok 8 stopni i to mi wystarczy. Mam 3d ale nie chroni mi powrotu a 4d to u mnie duża przeróbka. Mam w sterowniku kotła opcję zał i wył pompy w zal od jego temp i tym się bronię. Za słabo. Szkoda że nie mam mieszania co jakiś czas jak kolega. Instalacja nowa mało wody.
  2. Czy ktoś pali może w tych kotłach miałem. Zaczynam i mam różne efekty. Jeśli macie doświadczenie i uwagi to proszę o sugestie i oczywiście o ustawienia. Kupione 2 worki dla testu paliły się rewelacyjnie na ustawieniach z eko, zero spieków i ładny popiołek lecz kiedy kupiłem luzem jest zupełnie inaczej. Niedopalone spieki spadają z palnika. Zmieniam ustawienia ale narazie cienko.
  3. Z ciekawości o ile spada u Ciebie temp po załączeniu pompy? Mam u siebie zawór 3d zamontowany po wykonaniu kotłowni, z 4d wiązało się zbyt dużo przeróbek. Myślę jednak od pewnego czasu o 4d.
  4. Nikt z Was nie użytkuje takiego sterownika? Ponawiam pytanie.
  5. Witam. Piec z podajnikiem zasypywany groszkiem, pod pompę od grzejników podłączony sterownik pokojowy auraton. Praca zestawu jest według mnie ok mam pełną kontrolę nad temperaturą w domu tzw jest stała w określonych porach dnia i nocy, kontrolowana właściwie bez wizyty w kotłowni. Spalanie mam obecnie niezłe ok 30 kg eko ( ok 200 metrów ) ale... Mam pytanie do użytkowników sterownika. Temperatura na kotle ok 60 st - w momencie kiedy temp w pokoju spadnie sterownik daje impuls do pompy i zaczyna ona pracować. Wtedy przez powrót wraca zimna woda z obiegu i kocioł zaczyna się schładzać i finalnie temp kotła spada do ok 40 st! I tu pytanie czy u Was jest tak samo czy może temp nie spada tak dużo? Nie mam zaworu 4d. Czy ta sytuacja to norma czy można coś na to zaradzić. Jeśli kocioł spadnie do 40 st to potem dość długo pracuje aby dojść do nastawy. Proszę o sugestie.
  6. Niedawno zmuszony byłem je wykonać aby odebrano mi budynek. Czy jesteście w stanie przełożyć mi wskaźnik 114,43 kWh(m2rok) - zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną na np. zapotrzebowanie opału lub stwierdzić czy mam dobrze ocieplony i szczelny dom?. W opisach swych domów podajemy czy dom jest ocieplony jakie ma okna, metraż i ustawienia sterowników . W tym świadectwie Pan inż brał pod uwagę wszystkie potrzebne dane czyli jaki kocioł, ile kw jaka instalacja czym opalany, jakie ocieplenie ścian i dachu itd. Czy według Was mój wskaźnik jest dobry?
  7. Napisz bo ciekawi mnie jakie masz obecnie ustawienia? Na ile moc dmuchawy i jak przesłona na dmuchawie i ogólne sterownika. Teraz palę zwykłym groszkiem który kupiłem niedawno, jest duuuuży i mam trudności z dopasowaniem ustawień ale podajnik daje radę chociaż miałem obawy.
  8. Napisz bo ciekawi mnie jakie masz obecnie ustawienia? Na ile moc dmuchawy i jak przesłona na dmuchawie i ogólne sterownika. Teraz palę zwykłym groszkiem który kupiłem niedawno, jest duuuuży i mam trudności z dopasowaniem ustawień ale podajnik daje radę chociaż miałem obawy.
  9. , Czy te 45 st uzyskujesz przy pracy wraz z pompkami? może dla testu wyłącz pompki i na sucho zobacz jak kocioł łapie temp? ja tak robiłem. Poza tym jak kąbinuje z temp załączania pompy co, bo jesli mam na ok 40 st to kiedy spada temp na kotle mam bardzo dużą różnicę między tym co pokazuje sterownik a jaka wychodzi z kotła tzw rura jest duzo chłodniejsza niż pokazywana temp na ignisie i w rezultacie kocioł strasznie się studzi i potem długo pracuje. Zwiększam więc temp zał pompy CO na np 55 wtedy krócej działają pompy, grzejniki są gorące a kocioł nie stygnie tak jak poprzednio. Nie wiem czy to fachowe ale czas pokaże.
  10. Napisz czy paliłeś ciągle czy piec gasnie i rozpalasz od nowa, po wygaszeniu i przerwie piec dłużej i wolniej łapie temp zanim nagrzeje obieg? U mnie teraz także mam mały płomień ( nawet przy klapie od wiatraka na max) ale dużo żaru i nawet jest nieźle. Testuje nowy groszek wiec szczególy niebawem.
  11. Dokładnie właśnie miałem poruszyć ten temat. U mnie w BRUCERZE jak mam klapkę na max to żar jest w większości palnika ale mam wrażenie że ciepło za szybko przelatuje przez piec. Jeśli zmniejszam ciąg to żar w palniku jest tylko z jednej strony. Robię też próby z domykaniem czopucha. Przy otwartym na maxa piec szybciej szybciej dochodzi do zadanej temp ale znów mam wrażenie że dużo ciepła leci w komin. Jak przymknę szyber to sam kocioł jest wiele cieplejszy lecz temperatura wolniej rośnie i piec dłużej pracuje. Myślę że to wina położenie czujnika temp w mym kotle. Napiszcie jak jest u Was. Pozdrawiam+
  12. Wprowadziłem Was delikatnie w błąd pierwszy sezon mieszkania i ciągłego palenia. Poprzedniej zimy paliłem i dom się wygrzał, nie mieszkałem tam i piec gasł rozpalałem go po różnych przerwach i nie miałem orientacji ile dobowo wychodziło. Teraz już palę ciągle i szukam oszczędności. Czy na większe spalanie może mieć wpływ to że długo nie czyściłem kotła ok 1,5 tygodnia? Czy sadza izoluje płaszcz?
  13. Witam jakie rezultaty przy obecnych mrozach w Waszych kotłach? U mnie wychodzi 55 kg na dobę i zastanawiam się czy to dużo i szukać przyczyny czy zwyczajnie -20 robi swoje?
  14. Czy ktoś może mi podać spalanie ilościowe węgla (jakiego) w obecnych warunkach w nowym szczelnym i ocieplonym domu o pow ok 200 m2? Czy 55 kg na dobę to dużo czy norma. Palę pierwszy sezon i nie mam doświadczenia. Piec 25kw z podajnikiem.
  15. Witam. Trochę zmian w mej kotłowni wstawiłem w zeszłym sezonie zawór 3d ( chciałem 4d ale przy moim układzie nie dało by rady ) i sterownik pokojowy na poddaszu. W efekcie spalanie zmalało i temperatura jest pod kontrolą. Spalanie jest na poziomie ok 20-25 kg na dobę lecz bardziej szczegółowo będę w stanie sprawdzić już niebawem jak zamieszkam tam na stałe. Obecnie jadę na ustawieniach fabrycznych ( z braku czasu na próby) i palę groszkiem kupionym za 550 tona ( trzeba co jakiś czas poruszyć nim w podajniku bo się zawiesza i kocioł gaśnie ). Temperatura jeśli spadnie o 1 st również włącza piec.
  16. Witam obecnie mam ustawienia fabryczne bo dopiero wczoraj odpaliłem kocioł, poprzednio testowałem pelet i wszystko pozmieniałem Pewnie niedługo będę tam już mieszkał więc pewnie zacznę zabawę z ustawieniami. Pozdrawiam
  17. Witam sezon się zaczyna więc pewnie zaraz zacznie się ruch na forum. U mnie dokładnie to samo w brucerze tzw żar jest tylko po jednej stronie paleniska. tylko zaraz po rozpaleniu i przy wyczyszczonym palniku jest na calości potem tylko po boku. Jeszcze nie paliłem w sezonie ale pewnie już niedługo Pozdrawiam
  18. zapi

    Nowa kotłownia

    Jeśli są potrzebne dodatkowe fotki lub uzupełnienie schematu proszę o info. Zależy mi na poradzie bo we wtorek jestem umówiony z fachowcem na przeróbkę.
  19. Napiszesz jakiej firmy jest ten rozdzielacz? lub daj jego lepszą fotkę.
  20. Napisz jakiej firmy jest ten zawór i kapilara? mają jakieś symbole? Mam podobny problem z zaworem i kapilarą ale poczekam z wypowiedzią jak podasz więcej informacji.
  21. zapi

    Nowa kotłownia

    Zerknij proszę na początek tematu - tam jest link do galerii. Na jednym ze zdjęć od frontu kotła widać grupę zabezpieczającą po lewej stronie w tle za sterownikiem kotła. Układ instalacji jest taki jak na schemacie widziany również od frontu. W razie potrzeby zrobię dodatkowe fotki. Pozdrawiam Piotr.
  22. zapi

    Nowa kotłownia

    Instalacja jest w układzie zamkniętym, nie mam zbiornika wyrównawczego - chyba?! jest tylko grupa bezpieczeństwa i widać ją na powrocie z grzejników z poddasza. Jestem lajkonikiem w tym temacie. :D Zaraz jadę na działkę dosypać paliwa to sprawdzę i zrobię fotki.
  23. zapi

    Nowa kotłownia

    Witam ponownie. Proszę o radę gdzie w moim układzie najlepiej zamontować zawór 4D? Będę niebawem zmieniał zawór od podłogówki i chcę włożyć 4D. Pytam bo mam wątpliwości i chcę uniknąć dwukrotnej robocizny?
  24. Witam napisz jakie miałeś ustawienia, ja startowałem z podawaniem 22s reszty nie pamiętam ale wstukałem to co mi podał gość od kotła. Paliło się bardzo ładnie duży szeroki płomień, zastanawia mnie czy u Ciebie też rosła temp ponad zadaną nawet ok 15 stopni a potem długo piec czuwał? Pelet kupiłeś u lokalnego sprzedawcy? bo Barlinek się ceni! Przerwałem test z peletem bo przerabiam i kończę kotłownię ale pewnie w ferie znów posprawdzam. Pozdrawiam Piotrek
  25. zapi

    Palenie Peletem

    Kupiony dla testów groch pali się super zero spieków i podajnik daje sobie radę a i cena 590 PLN jest zachęcająca. Jutro smigam z przyczepą po mały zapas. Widzę, że dużo osób sprzedaje bezprzewodowe sterowniki ciekaw jestem dlaczego? zakłócenia? inne? Już wcześniej taki sobie wybrałem. Powiedz Jarku do czego jest to dodatkowe gniazdo?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.