Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje W Termecie Ecocondens Crystal 20


olinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Od kilku dni uzytkuje kocioł TERMET Ecoconden Crystal 20 - wyrzut spalin boczny przez ścianę.

 

Podczas pracy kocioł wpada w dziwne wibracje ( zwłacza przy zapalaniu bardzo głośne ) ,problem ustaje po wyjęciu zatyczki z króćca pomiaroweg w kolanie układu spalinowego - kocioł zapala i pracuje wtedy cicho - zdaja sobie sprawę z tego ,że to nie jest dobre rozwązanie,bo część spalin jest wtedy wydmuchiwana do pomieszczenia kotłowni,ale dorażnie pomaga.

Serwisant stawia na wentylator ( zamówił nowy ),ale według mnie to nie jest przyczyną

 

Może ktoś z Państwa spotkał sie z podobnym problemem ?

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że nikt z Was nie miał podobnego problemu,wczoraj rozebrałem komin,ale tam jest wszystko o.k,przyczyna musi leżec w kotle,na razie kociol chodzi bez zatyczki w króćcu pomiarowym,a że kotłownia jest całkowicie odzielona od domu i posiada bardzo sprawna wentylacje nie stanowi to wiekszego problemu - ale być tak nie powinno.

 

Mam jesze pytanie z innej beczki - jak przestawia sie krzywą grzewczą w kotle Termet Ecocondens Crystal 20 ( 1 F ) niestety w instrukcji obsługi nie ma na ten temat słowa,a krzywa ustawiona fabrycznie jest dla moich potrzeb lekko za niska.

 

Z góry dziekuje za porady i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzywą zawsze można podnieść

Długoś komina to ...???

nie powinna być dłuższa nić 3 m ale każde kolanko kąt prosty =1 metr rury

Dla pieca TERMET Econdens Crystal 20

przewody kominowe do wyżutu spalin i poboru powietrza przez ścianę wynoszą kolejno

60-100

lub 80-125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy krzywej grzewczej sprawa jest prosta podnosisz krzywą to temperatura też jest wyższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin ( 80/125 ) ma 1 m długości,adpter i kolano nad kotłem i wychodzi przez ścianę.

Niestety kocioł nie reaguje na próby zmiany krzywej,przy pracy bez czujnika temp. zewnętrznej mozna ustawiać dowolnie temperaturę,po podłączeniu czujnika pojawia sie ikonka "pogodówki" kocioł pracuje w/g krzywej ustawionej fabrycznie, ale niestety nie da się w żaden sposób zmienić tych ustawięń ???

Na logikę przyciski ustawianie temperatury pracy kotła przy "pogodówce" powinny służyć do zmiany uatawień krzywej,ale niestety tak nie jest,przy pracy z czujnikiem zewnętrznym kocioł pozostaje głuchy na wszelkie zmiany .

Niestety w instrkcji obsługi nie ma na ten tema słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem z Ecocondens Crystal 20 jeśli chodzi o ustawienie. Mam podłączony czujnik pogodowy zewnętrzny oraz oddzielny sterownik. Kocioł po podłączeniu czujnika zewnętrznego sam dobiera temperaturę wody C.O. i nie można jej zmienić. Jednak ta temperatura nie wystarcza na nagrzanie mieszkania do ustawionych, na sterowniku, 21stopni celcjusza. Zakładając, że na zewnątrz jest 6 stopni, temperatura CO automatycznie jest ustawiana na 37 stopni. Kocioł ogrzewa wodę do 37 ale nie wystarcza to aby nagrzać mieszkanie do zadanych 21 stopni. I w ten sposo piec co chwilę "odpala" i staje. Można jakos zmienić tą krzywą? Ewentualnie mogę odłączyć czujnik pogodowy zenętrzny ale wolał bym jakies inne rozwiązanie. Przepraszam, że w tym temacie ale tylko tutaj poruszono interesującą mnie kwestię. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

To jest dokładnie to co mnie boli <_< z tego co wiem istotą sterowania pogodowego jest to,że można dobrać krzywą do " potrzeb budynku", a w moim kociołku niestety ni hu,hu.....

 

Dzisiaj rozmawiałem z serwisantem,podobno da się to zrobić,ale potrzeba do tego jakiejś wiedzy tajemnej ;) ma podjechać w poniedziałek i coś zadziałać.

Jak sie dowiem w czym rzecz,podzielę się z Wami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant zawsze dobiera parametry pieca piec po odpaleniu działa zawsze na nastawch fabrycznych

Sory ale nie wolno mi ujawniać jak to przestawić

Dajcie mi na chleb zarobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Serwisant był ( inny niż przy pierwszym uruchomieniu ) i po wibracjach - kocioł wymagał regulacji - ten Pan przy uruchomieniu zerowym to był du.... nie serwisant !!!!! Ale na jego pieczątce pisze jak byk " Autoryzowany Serwis Termet" ?????

Co do pogodówki ,niestety nie poznalem sekretu ustawianie krzywej bo nie bylo mnie na miejscu,ale pan serwisant obiecal,ze jak wróce to pdjedzie i ustawi mi krzywą grzewczą w/g moich preferencji,może wtedy coś podpatrzę :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj, że do zmiany krzywej grzewczej należy wołac za każdym razem instalatora.Przeciż to jest twój kiocioł! O ile kocioł nie posiada czujnika temperatury pokojowej to korekta grzywej będzie konieczna przynajmniej kilka razy w ciągu sezonu, nie sposób trafić z ustawieniami za pierwszym razem.

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie żartuje,kocioł jest gluchy na wszelkie próby zmiany wartości przy podpietym czujniku temp.zewnętrznej ,w istrukcji ani słowa jak to można zmienić,a na forum tez nikt nie potrafi podpowiedzieć co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to proste jak budowa cepa ale jak komuś wytłumaczyć do czego słuzy cep

podnosząc temperaturę CO zmieniasz krzywą grzewczą Ale na piecu nie na żadnym regulatorze!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie , jak komuś wytłumaczyć.....

Podnosić temperature to ja sobie moge do woli - w prawo, w lewo,ale to nie wplywa na ustawienie krzywej grzewczej przy aktywnym czujniku temperatury zewnetrznej ! ale jak to komuś wtlumaczyć ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka koncepcję ( trochę się boję,ale może mnie Mushasi nie zmiesza z błotem za pomocą cepa :D )

Wyczytalem instrukcji,ze przycisk serwisowy służący do przegladu parametrów,po przytrzymaniu przez 3 sek. umozliwia zmiane tych parametrów - parametr nr 10 to temperatura pracy kołla wyliczona na podstawie temperatury zewnetrznej przy podpietym czujniku,moze tutaj da sie zmienić krzywą ?

Sprawdzę to po powrocie do domu okolo 20 listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant zawsze dobiera parametry pieca piec po odpaleniu działa zawsze na nastawch fabrycznych

Sory ale nie wolno mi ujawniać jak to przestawić

Dajcie mi na chleb zarobić .

 

Ta odpowiedz utwierdza mnie w przekonaniu - Termet robi dobre kotły, niestety nie potrafi nauczyć swoich serwisantów ( przynajmniej kulturu !! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki nie miałem ostatnio czasu wiec nie wgryzłem się prawidłowo w temat

w instrukci obsługi jest napisane ;

2.4.2. Regulacja temperatury zalena od tem mperatury zewnetrznej

W przypadku podłaczenia zewnetrznego czujnika temperaturry sterownik automatycznie rozpoznaje jego obecnosc, co sygnalizowaane jest wyswietleniem ikonki .

Sterownik przechodzi w tryb funkcji pogodowej i dobiiera temperaturę

wody grzewczej

uzaleniajacją

od temperatury zewnetrznej,

to cytat z instrykcji obsługi

wychodzi na to że albo masz ograniczoną moc kotła albo kocioł jest za mały względem instalacji.

Edytowane przez Mushasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł jest raczej wystarczajacy,w zasadzie wszystko działa super,tylko drazni mnie ten problem z ustawienien krzywej grzeweczej ( może jestem upierdliwy ;) ) ale skoro w instrukcji obsługi pisze - przyjęto jakąś tam krzywą , w tym przypadku "c 1 " to chyba istnieje, w moim kotle kupionym za moje pieniadze ,możliwość zmiany tej krzywej bez wołania serwisanta ??????

W przeciwnym razie,firma Termet powinna uprzedzić,ze kupując kocioł Termet kupujesz dzial "serwis" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale w instrukcji nie ma na ten temat słowa a tego pieca akurat nie instalowałem jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kocioł jest raczej wystarczajacy,w zasadzie wszystko działa super,tylko drazni mnie ten problem z ustawienien krzywej grzeweczej ( może jestem upierdliwy ;) ) ale skoro w instrukcji obsługi pisze - przyjęto jakąś tam krzywą , w tym przypadku "c 1 " to chyba istnieje, w moim kotle kupionym za moje pieniadze ,możliwość zmiany tej krzywej bez wołania serwisanta ??????

W przeciwnym razie,firma Termet powinna uprzedzić,ze kupując kocioł Termet kupujesz dzial "serwis" :)

 

może trochę odgrzeję kotleta ale z tego co się doczytałem to żeby móc zmienić krzywe grzewcze z poziomu użytkownika musisz mieć dedykowany sterownik do niego Open-Therm typ CR 11011 by Honeywell, i dzięki niemu możesz sterować krzywymi grzewczymi oraz mieć możliwość zmiany czasu grzania i temperatury w zasobniku CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. , już sobie z tym poradziłem,krzywą ustawia sie bardzo prosto na panelu sterowania w kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokopałem się do rozszerzonej instrukcji obsługi,tam jest wszystko ładnie opisane,instrukcje wyślę Ci na priva.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.