Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zawór 4-drogowy AFRISO 1" z siłownikiem też AFRISO + steronik DEFRO MZ spięty razem ze sterownikiem pieca. Ustawienia MZ:

CO 50 w piecu 60*

skok 5%

min otwarcie 10%

ochrona powrotu włączona min 30*

sprawdzanie temp. co 30 sek.

pogodówka nie podpięta

załączanie pompy wyłączone ( nie ma wpływu na nic bo pompa i tak ma być wpięta do ster.pieca)

czas otwierania ustawiony 0-10 wg. zaworu(czasu podanego na siłowniku) na tabliczce u mnie 210s

temp max 80*C potem sie otwiera na 100%

 

Jak rozdyndam kociołek zawór stoi na 45% otwarcia jak zamurowany nic go nie rusza

W domu głowice term. ustawione na 21-23*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanie trochę z innej beczki. Myśle nad przejściem jednak na miał. Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy miał musi być suchy ? Czy może być delikatnie wilgotny ? A może mokry ? Wiem że osoby które posiadają piec miałowy go moczą niewiem natomiast jak jest z miałem w tłokowcach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy, jak weźmiesz do ręki to sie sypie a nie skleja. Zaczniesz palić mokrym to lepiej po miesiącu nie zaglądać ani do pieca ani do kosza zasypowego. A jak chcesz znać dokładną wilgotność miału zalecaną przez producenta to pisze w instrukcji. Jak palisz mokrym to gdzieś ta woda musi wyparować - czyli w piecu przez komin.

A to jakim będziesz palił zależy tylko i wyłącznie od Ciebie - suchym czy torfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim zasobniku jest napis TYLKO SUCHY OPAŁ i taki najlepiej sypać,choć fachowcy podają że do dobrego spalania jakiś tam procent wilgoci jest potrzebny,coponiektórzy do kotłów zasypowych polewają wodą miał bo uważają ,że lepiej się pali też tak kiedyś robiłem i jest w tym trochę racji(mimo mokrego opału kocioł zasypowy wytrzymał 25 lat).Na suchy miał na składzie trzeba tafić albo suszyć w kotłowni ja mam w kotłowni ciepło i zawsze z góry warstwa którą wsypuje zdąrzy obeschnąć,reasumując mokry miał to zawieszanie się opału w zasobniku,rdzewienie samego zasobnika jak i tłoka,dłuższe dochodzenie kotła do temp.zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Orzeszko

 

mam taki sam piec ja Ty czyli AKM II 17kW ze sterownikiem LUX ( tym dotykowym )

Może opiszę całą sytuacje to będzie prościej:

 

Przyjechał Pan z Defro uruchomic piec jego ustawieniadla temperatury zadanej CO.55 stopni i takiej samej CWU.:

  • siła nadmuchu- 40
  • przerwa w podtrzymaniu 10sek.co 8 min.
  • przerwa w podawaniu 1:30
  • przerwa w podtrzymanniu 10 minut
  • POMPY RÓWNOLEGŁE

Po tych jego ustawieniach piec puścił z dymem cały zasobnik czyli ok. 60kg. przez 24h

dosypałem do pełna i zacząłem ustawiac po swojemu

aktualnie moje nastwy dla temperatury 48 stopni CU/CWU

  • siła nadmuchu- 28 sek.
  • przerwa w podtrzymaniu wentylatora 10 sek.co 10 min.
  • przerwa w podawaniu 1:40
  • przerwa w podtrzymanniu 20 minut
  • POMPY RÓWNOLEGŁE

Piec mi teraz pali cały zasobnik na 48h dodam ,że palę eko groszkiem .

Wrzuciłem w sobotę na górny ruszt nawet 3 cegły szamotowe żeby mi dłużej w podtrzymaniu wytrzymał i niestety nic się nie zmienia.

Moje wieczory po powrocie z pracy spędzam w kotłowni i tak codziennie do pierwszej w nocy.

Jeśli chodzi o spieki to są jakieś ale mogę to przeżyć tylko żeby mi tyle nie palił ten piec bo po moich obliczeniach to spalę tonę na miesiąc

zakupiłem 3 tony myślałem że mi wystarczy ogrzać 140 m2 a na to wychodzi że do stycznia wszystko pójdzie w komin.

jeśli znajdziesz chwilę to odezwij się proszę mamy taki sam piec to może pomożesz

gdyby Ci to nie przeszkadzało wyślij swój nr. tel. to bym zadzwonił mój mail [email protected]

 

ja chętnie pomogę z zasilaniem gwarantowanym do pieca jak byś chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silmario2 jeżeli miałeś ustawiona przerwę w podawaniu 1.30 sek to w sumie masz podawanie całej szuflady co 3min. Piec AKM II 17Kw dla osiągnięcia pełnej mocy potrzebuje podawanie co 1.15 sek czyli 2.30 w pełnym cyklu, czyli palileś prawie pełna mocą pieca przy nadmuchu 40% gdzie większość wdmuchiwało w komin. Więc mnie nie dziwi że poszedł caly zasobnik.

 

Spr. ustawic ( dla miału 25 przesiewka) dla eko groszku zmien tylko przesłonę went. ale to tylko do podtrzymania żeby nie przegrzewało zasobnika.

 

- przesłona went. otwarta całkowicie,

- 2 naktętki z klapki za wen odkręcone ( zależy od ciągu czy nie otwoży w przestoju) podczas postoju dmuchawy klapka za wen ( od strony palnika) zamknięta ale bez nakrętek,

- siła nadmuchu pomiędzy 16-18%

- nadmuch w podtrzymaniu co 12min przez 15sek ( zwiększ (skr.czas) jak będą niedopałki),

- podawanie co 2min 30 sek możesz zwiększyć lub zmniejszyć o 10 s - pamiętaj ze podajesz 2.30s czyli w sumie 5min bo tłok robi 1/2 obrotu ( praca tłoka 24-26s ustawienia serwis) jak dasz 32s to poda wszystko co 5 min ale bedzie kopcil bo za dużo opału naraz, ( 24s pracy tłoka to martwa praca czyli powrót nabranie nowego opału i zatrzymanie przed wcisnięciem nowego opału, jak dodasz do 24s 2 s to przez 2 s bedzie wciskał nowy opał a po kolejnych 2min20s wykona pracę do halotronu czyli wciśnie reszę - srodek ( pół szuflady to ok 28s pracy tłoka),

- czas podtrzymania 55min jak nie cofnie żaru pod podajnik palisz groszkiem to zmniejsz ale bez przesady bo przesypie do popielnika,

 

 

Nad palnikiem masz ruszta wodne, kup 1 plytkę szamotową i powieś ja nad palnikiem na opaskach blaszanych tak żeby płytka zaczynała się zaraz jak opał wychodzi i była ok 8-9cm nad palnikiem i ok 3 cm od rusztów wodnych.

 

Nie wsadzaj szamoty na ruszta wodne bo po pierwsze i tak już za wysoko po drugie spaliny już i tak dużo wychłodzone przez ruszt z wodą a jeszcze dodatkowo szamot odbiera ciepło i jest kupa sadzy i smoły. Jak szamot czy deflektor żeliwny to nad palnikiem - ogień ma w niego udeżać a nie w ruszta wodne. Jak kładziesz szamot na ruszta zatykasz przelot spalin a i tak w AKM II szczeliny między rurami rusztu są małe.

 

Nie przysłaniaj tej przesłony zewnętrznej na went od zewnątrz odsłoń ją całkiem bo ta klapka za dmuchawą nie jest szczelna i w postoju piec delikatnie jedzie na wolnym ciągu co eliminuje kupe dymu i sadzy w podtrzymaniu - jak palisz grochem uważaj z tą klapką bo bedziesz miał taki problem jak kolega co założył ten wątek.

 

Jak coś niezrozumiale napisałem czy ktoś ma inne zdanie proszę mnie poprawić jestem także otwarty na wszelkie nowe informacje.

Na tw. adres wyśle Ci mojego maila jak bedziesz mial pytania pisz, zawsze w miarę wolnego czasu pomogę na tyle ile potrafię .

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedź, wróce do domu i ustawię jak mi napisałeś mam nadzieję że pomoże. Jest to moje pierwsze w życiu ogrzewanie domu takim piecem. Grzejniki pozakręcane są w pokojach tylko w dwóch są odkręcone a podłogówka na zaworze takim co hydraulik mi założył co ma zakres od 0 do 6 ( jest to zawówór trójdrożny chyba ) jest ustawiony na 2

Ja myślałem że jak ustawię czas podawania dłuższy to będzie mi spalał mniej towaru

A sadzy to jest bardzo dużo w tym piecu.

Pytanie kolejne jak mają być ustawione pompy ? przy jakiej temperaturze powinny się włączać ?, mam ustawione że przy 35 stopniach .

Możesz zdradzić ile ten piec Ci spala miału? Tzn. zasobnik na ile Ci starcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp załączania pomp 40 *

Tak czas podawania dłuższy ustaw ok 2.30 ale mniej dmuchaj nie 40%

Zgadza się dłuższy czas pali mniej ale nie zawsze jak dużo dmuchasz to będzie się rozpalał 3 godz. i przez 3 godz poda 2 x tyle co jak by czas podawania był krótszy i piec osiągną zadaną szybciej, ale zależy to także od siły nadmuchu czy nie wdmuchasz wszystkiego do komina lub za mało powietrza i nie spalisz wszystkiego.

Tu chodzi o jedno czasem podawania sterujesz mocą pieca a jest ona zależna od ilości ciepła jakie odbierasz a nadmuch ustawiasz do podanej dawki mniej grochu mniejszy nadmuch i odwrotnie.

Bym zapomniał nad palnikiem masz rurkę powietrza wtórnego ( ta co się tak buja prawo lewo) ustaw ją centralnie na środku

podwieszonego szamotu - ma dmuchać pionowo w dół tymi 3 otworami ( nie będzie się sama trzymać - musisz ją podstawić

nakrętka fi 14 załatwia sprawę idealnie)

 

Pytasz ile pali mój piec odpowiedz jest jedna pali tyle żeby było ciepło.

 

Nieważne ile spalasz na 24h ważne żebyś spalił to efektywnie bez strat, jak palisz więcej niż inni a efektywnie nie przejmuj się najwidoczniej zapotrzebowanie energrtyczne twojego budynku jest większe ( nie por. m2 budynku z innymi ma sie to praktycznie nijak ew. poglądowo- jest to jeden z bardzo wielu czynników wpływających na zużycie opału ) - jeżeli przyjmiesz ze tw. piec spala paliwo z zadeklarowana przez producenta sprawnością.

 

Odrazu mówię możesz ustawić tak jak pisałem ale to są ustawienia wstępne resztę sam musisz dopracować jak zresztą każdy do swoich potrzeb. Jak ktoś mądrze napisał na tym forum to zwykły dwustan masz myśleć za niego nie on za Ciebie.

 

Przy takiej tem.jak jest teraz 3 dni ( palę 24 godziny). Do zasobnika pakuje ok 65kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem tylko przerwę podawania i nadmuch na 2.40sek i 16%

 

temp.zadana CO 60*

temp.zadana CWU 50* - zasobnik 300L

temp.na zaworze 4-drogowym 50*

temp.powrotu na zaworze 40* - tak na początek potem sama wzrasta do ok 50*

pompy równoległe

histereza CO 2*

histereza CWU 5*

przerwa podawania 1min15sek ( cykl tłoka 1/2) czyli rzeczywista przerwa podawania 2min 30sek. czas pracy tłoka 24s (ustawiena serwis 5162)

wentylator 32%

przesłona went. odsłonięta caukowicie

obydwie nakrętki z klapki wentylatora odkręcone ( było za ciężko)

przerwa podtrzymania 50 minut z czego spędza tam ok 45 min

went.w podtrzymaniu czas przerwy 40 min czas pracy 5 s (byle powiało)

piec dochodzi do temperatury zadanej w ok 10 min + 20 do 30 minut dociągnięcie 170 żeberek aluminiowych do temp.50*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orzeszko zrobilem tak jak napisaleś jest problem bo w podtrzymaniu wytrzymuje tylko 10 minut

temperatura zadana 48 stopni podbija ja do maksymalnie 50 i tak przez 10 minut az spadnie do 46 (histereza 2 stopnie) nie wiem jak robisz że w podtrymaniu u Ciebie stoi 50 minut,

nie kupilem jeszcze plyty szamotowej ale to chyba az tak nie robi różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzeszko zrobilem tak jak powiedziales tylko mi piec maksymalnie w podtrzymaniu wytrzymuje 10 minut . Temperatura zadana 48 stopni histereza 2 stopnie nie wiem jak robisz ze piec trzyma Ci az 50 minut . plyty szamotowej jeszcze nie powiesilem ale to nie ma az takiego znaczenia tak myślę. Cegly szmotowe wyjąlem z pieca tak jak powiezialeś .

coś jest nie tak tylko nie mam juz pomyslu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skr. przerwę podawania na 2.15 żeby było więcej żaru na palniku w podtrzymaniu i przedmuchy w podtrzymaniu co 20 min 15%. Ale sprawdzaj czy dopala wszystko. Nie jestem w stanie ustawić podać odpowiednich parametrów. Teraz musisz delikatnie na dół lub do góry i spr. co Ci bardziej odpowiada. Szamot nad palnikiem jest po to żeby była większa tem. spalania

w dolnej części, nie masz szamotu grzejesz rury (ruszt z wodą) tyle co palisz tyle oddajesz nic nie zostaje, w podtrzymaniu palnik stygnie dość szybko bo nic oprócz niego nie oddaje ciepła - powiesisz szamot skorygujesz troche ustawienia to zobaczysz różnice.

 

ps.

 

Jak już Ci się pali na palniku weź kawalek listewki szeroka 5 cm i połóż ją na końcu palnika tam gdzie już jest popiół poczekaj pare minut jak sie zacznie palić - wnioski sam wyciągniesz ( tylko nie myśl ze ten kawałek listewki tak grzeje on po prostu zmienia strumień powietrza).

 

Przerwa podtrzymania też zależy ile ciepła w danym momencie potrzebuje tw. budynek jak popalisz 3-4 dni to zobaczysz też że przerwa podtrzymania zacznie się wydłużac.

 

Mnie schodzi ok. 22 kg miału na 24h - nie wiem czy to dużo czy mało jestem zadowolony nie kopci nie ma sadzy i spala wszystko, to może znaczyć tylko jedno więcej z tego paliwa nie wyciągnie. Nie słuchaj ludzi co pisza że im pali 10 kg na dobe żeby za wszelką cenę dążyć do takiego spalania. Jak spalasz wszystko na popiół nie masz sadzy, smoły, niedopałków znaczy że spalasz tyle ile potrzebuje tw. budynek i Ty.

Poza tym jeżeli jest to twoja pierwsza zima w tym budynku nie licz na małe spalanie w następną będzie znacznie lepiej, jak nie wierzysz - jak odpalisz centralne i popalisz z 2 godziny sprawdz jaką masz wilgotność w domu to się przekonasz. Nieważne że wietrzony, upalne lato jak nie paliłeś wcześniej w zimie przynajmniej 16*C podczas budowy to i tak będzie kupa wilgoci. 75-80 % to łazienka w starszym budynku a ty ile masz w pokoju dziennym :D

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, odgrzebuje stary temat, ale nie chcę zakładać podobnego wątku.

Do rzeczy; posiadam piec Defro AKM II typ 22, ogrzewa on dom z lat 70 nieocieplony, instalacja ogrzewania domu(oprócz samego pieca) też z lat 70 - kaloryfery żeliwne.

Powierzchnia domu do ogrzania to około 180 m2, dodatkowo rury z ciepłą wodą w piwnicy przechodzą przez pomieszczenia które w sumie mają powierzchnię około 65 m2 (pewnie jakaś część cipła jest tam tracona).

Do instalacji pieca podłączony jest bojler 140l, jedna pompa CO (ustawionana max mocy) i zawór trójdrożny (ustawiony pomiędzy 2 a 3).

Mój problem polega na niecałkowitym spalaniu się opału, popiuł ma formę bardziej żużlu niż popiołu (pyłu).

Opał który teraz spalam to ekogroszek; Retopal.

 

Aktualny sezon grzewczy jest pierwszym sezonem z nowym piecem. Poprzedni piec (pochodzenie nieznane) najlepiej pracował kiedy był zasilany węglem-orzechem, a temperatura pieca przy mrozach na zewnątrz utrzymywała się w okolicach 80 stopni. Popiuł ze starego pieca był pyłem, czyszczenie pieca było konieczne raz na tydzień.

Piec AKM II zurzywa podajnik (około 100kg) groszku na dobę lub dwie doby w zależności od konfiguracji sterownika, nadmuchu i warunków atmosferycznych. Czyszczenie popielnika konieczne jest co 2 dni bo w przeciwnym wypadku popiuł blokuje podajnik, czyli praktycznie codziennie.

Co prawda przy starym piecu nie było bojlera inocą temperaturyna piecu bardziej spadały, ale na dzień dzisiejszy nowy piec jest mniej ekonomiczny niż stary 'zabytkowy' piec.

 

Próbowałem różnych konfiguracji ustawień dla nowego pieca, również na podstwie doświadczeń i informacji z tego wątku. Nie potrafię jednak doprowadzić do pełnego spalenia (w pył) mojego opału.

Sezon grzewczy rozpoczołem od połowy października, na dniach skończą się 2 tony ekogroszku.

Może moglibyście doradzić czy powinienem zmienić opał na inny; ekogroszek/groszek czy może lepiej miał(jeżeli miał to jaki najlepiej). Może sama instalacja jest wadliwa, tylko czy miało by to związek z samym spalaniem opału? Może moglibyście doradzić coś w sprawie konfiguracji ustawień? Czy może cegła szamotowa pomoże?

 

Co dzień prubuję nowej konfiguracji, konfiguracja na dziś to:

  • temperatura zadana CO 60 stopni z włączonym sterowaniem tygodniowym - w nocy najniżej -10 stopni wieczorem najwyżej +10 stopni
  • wentylator 25%
  • wentylator ma odsłoniętą szparę na około 2 cm
  • ciężarki przy klapie od wentylatora są na samej górze
  • przerwa podawania 1.30 min (pół cyklu)
  • przerwa podtrzymania 20min
  • przerwa nadmuchu w podtrzymaniu 3min
  • czas pracy nadmuchu w podtrzymaniu 30s
  • histereza kotła 2 min

Piec w stanie podtrzymania działa 5-10 min maksymalny powtarzalny czas jaki udało mi się uzyskać w podtrzymaniu to 15 min.

Do pieca mam też podłączony moduł internetowy, jeżeli ktoż ma ochotę i chęć to pod adresem http://zdalnie.techsterowniki.pl/index.php można zobaczyć aktualne parametry pieca i historię temperatur w formie wykresu. Login do mojego konta dla oglądjącego to: 'palacz' hasło: 'poka'.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Kolego ja mam kocioł AKM 22KW nowy dom powierzchnia ok.170 m2,zawór czterodrożny bez siłownika palę miałem 25

przy obecnych temp. zasyp 85kg wystarczył na 8 dni.W domu mam temp.24-25 *C(żona tak lubi),zasobnik stoj. 200l

moje ustawienia:

priorytet bojlera

zadana co--65*C

zadana cwu--44*C

histereza kotła--2*C

histereza cwu--3*C

przerwa podawania--4min50sek

wentylator--26%

przerwa podtrzymania--48 min

went.w podtrz.czas przerwy 44 min

czas pracy--15 sek.

przesłona na wentylatorze uchylona ok.1,5 cm

kocioł dochodzi do zadanej ok.7 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam różne posty i czekam na jakiegoś czarodzieja który nie będzie zużywał opału a w domu miał 24 stopnie tak jak lubi żona a w bojlerze 60 stopni bo taką temperaturę również lubi żona.Człowieku trochę rozsądku i przede wszystkim pomyśl jak coś napiszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświeć mnie kolego bo nie wiem o co tak naprawdę ci chodzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Koniec zimy I piec Dero AKM II nie wytrzymal przestal podawac , szuflada sie rozsypala

Niedziele spedzilem przy piecu bo ciagle bylo mu za malo paliwa zaczelo mnie to bardzo dziwic ze zar cofa sie do podajnika , wyciagnalem towar z zasobnika ,wlaczam podajnik I swiece latarka na szuflade a ona otwiera sie tylko na 3 cm I ma luzu na nastepne 3cm .W tym momencie piec podaje co 30 sek. I calosc na jeden raz .

Porazka z tym picem po pierwszej zimie stwierdzilem ze juz nigdy bym tego pieca nie kupil groszkiem nie da rady palic bo szuflada sie grzeje , dokupilem groszku mocnego 28k I szuflada bula az czerwona tak grzal piec I musialem dokupic mialu I mieszac go 50/50.

Jutro dzwonie po serwis ciekawe co powiedza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że wymienią szufladę. Ja posiadam taki sam piec AKM II 22 palę groszkiem od lokalnego dostawcy szuflada nagrzewa mi się max do 42 Stopni. Piec pracuje piąty miesiąc i jak na razie nie stwierdziłem luzu na szufladzie. Piec może nie jest doskonały ale też nie jest taki najgorszy. U mnie się sprawdza jest to pierwszy sezon użytkowania tego pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.