Skocz do zawartości
IGNOROWANY

instalacja kotła


mario123456789

Rekomendowane odpowiedzi

a czy moze ktos dac zdjecia zamontowanego kotla tlokowego chodzi mi o to jak co gdzie podlaczyc gdzie dac odpowietrzniki na jaka grubosc rur powinna byc znalazlem takie zdjecie na tym forum czy jezeli tak podlacze piec bedzie wszystko ok

 

 

Projekt posiada posiada błąd na zasileniu cwu,w najwyższym punkcie zamontuj samoczynny odpowietrznik o 0,5bara

mniej niż dozwolone na max.ciś,zbiornika.Przekroje rur dostosuj do swojej instalacji,postaraj się odejść od kotła w przekroju

kroćcy kotła,następnie zredukuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

himani dzieki za twoja pomoc, mam jeszcze kilka pytan jakiej grubosci rury bys polecal aby w nich zrobic instalacje ja myslalem o fi28 miedziane, grzejniki juz mam zrobione w rurach fi15 wszsystko juz zalane posadzkami teraz tylko do tego trzeba sie podpiac. piec mam 35KW a dom około 250-300m ktore bede ogrzewal do tego dochodzi bojler 140l. dzisiaj konsultowalem sie z jednym instalatorem pokazalem mu ten rysunek wczesniej umieszony w temacie i zaproponowal mi aby naczynie przelewowe polaczyc z rura ktora laczy sie bezposrednio z bojlerem w najyzszym jej punkcie i powiedzial ze odpowietrznik powietrza oznaczony numerem 19 bedzie zbedny, jakiej mocy i firmy kupic zawor bezpieczenstwa(nr11) na piecu pisze 0.15Mpa cisnienie wydaje mi sie ze 1,5bara powinienem kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekrój rury w systemie pompowym może być,co do rury od naczynia wydaje mi się że może być zbędna ze względu na koszt

i przebijanie się przez stropy.Odpowietrznik mniejszy koszt,mniej roboty ,spełni tą samą funkcję.Zawór bezpieczeństwa 0,10Mpa.Jeśli wskazałeś max.ciś.W innym przypadku zniszczysz kocioł i stracisz gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

himani dzieki za twoja pomoc, mam jeszcze kilka pytan jakiej grubosci rury bys polecal aby w nich zrobic instalacje ja myslalem o fi28 miedziane, grzejniki juz mam zrobione w rurach fi15 wszsystko juz zalane posadzkami teraz tylko do tego trzeba sie podpiac. piec mam 35KW a dom około 250-300m ktore bede ogrzewal do tego dochodzi bojler 140l. dzisiaj konsultowalem sie z jednym instalatorem pokazalem mu ten rysunek wczesniej umieszony w temacie i zaproponowal mi aby naczynie przelewowe polaczyc z rura ktora laczy sie bezposrednio z bojlerem w najyzszym jej punkcie i powiedzial ze odpowietrznik powietrza oznaczony numerem 19 bedzie zbedny, jakiej mocy i firmy kupic zawor bezpieczenstwa(nr11) na piecu pisze 0.15Mpa cisnienie wydaje mi sie ze 1,5bara powinienem kupic.

 

Dopowiem Ci tylko, że robisz poważny błąd, jeśli myślisz o zastosowaniu miedzi w układzie otwartym.Ten układ rozsypie się w korozji i zniszczy Ci wszystko.Zamknąć też tego nie można ,najpierw potrzeba mieć wiedzę a potem iść do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie jestem wprawdzie z branży ale 12 lat mam instalacje w miedzi w układzie otwartym i przy okazji wymiany kotła i modernizacji kotłowni nie zauważyłem żadnego uszczerbku na rurach,poza lekkim zaśniedzeniem a od wewnątrz pokrycie cienką warstewką chyba kamienia ( około 0,02mm) może wyjaśnisz o co chodzi z tym rozsypaniem się instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

himani,albo podaj konkrety,albo przestań straszyć ludzi w ten sposób.

Ciekawe,że rury miedziane w instalacji wodociągowej,w której płynie woda mocno natleniona,i to w dużych ilościach,wytrzymuje kilkadziesiąt lat ( w Niemczech i przedwojenne) a na CO ze znikomą ilością powietrza zaraz ma być dramat.

Czy znasz jakieś konkretne przypadki rozsypania się otwartej miedzianej domowej instalacji CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak znam,myślę że całej wykładni nie będę Ci wykładał,znam całą problematykę tego zagadnienia.To o czym piszesz nijak się ma do tego tematu.Już opisywałem a więc nie będę powtarzał. Św.Tomasz musiał włożyć swoje palce by uwierzyć,co Ty zrobisz nie wiem.Twoja instalacja nie będzie nieć żadnej gwarancji,utracisz ją z chwilą zrobienia.Każdy materiał tj.rury miedziane

dopuszczane są aprobatą COBRTI INSTAL ,które odnoszą się do zalet tech.systemu.Skontaktuj się z profesjonalistą potwierdzi moje uwagi.System Twój może pracować ale w innym kształcie,tak jak pracują układy w innych państwach.W Polsce jest to prawnie zakazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopowiem Ci tylko, że robisz poważny błąd, jeśli myślisz o zastosowaniu miedzi w układzie otwartym.Ten układ rozsypie się w korozji i zniszczy Ci wszystko.Zamknąć też tego nie można ,najpierw potrzeba mieć wiedzę a potem iść do przodu.

 

Witaj,

 

Kolego himani, pozwól, że się nie zgodzę z tym co piszesz. Korozja w instalacji wykonanej z miedzi polega na pokryciu rur i kształtek od wewnątrz warstewką tlenków ( zielony nalot lub bardzo cienka warstwa ). Warstwa ta stanowi zabezpieczenie dla dalszej korozji. Rozbierałem fragment instalacji z chyba 95 roku w celu malej przeróbki. Instalacja pracowała w układzie otwartym od samego początku. Tylko delikatna warstwa tlenków i nic więcej. Skąd u Ciebie wiedza, że instalacje z miedzi rozsypią się od korozji? Nie ma to pokrycia w rzeczywistości. Jeśli się mylę to proszę sprostuj moje ( i nie tylko moje ) stanowisko i opinię dotyczącą wysokiej trwałości takiej instalacji.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kotle mam maksymalne cisnienie 0,15Mpa wiec jaki zawor bezpieczenstwa powinienem kupic czy to ma byc 10barowy taki jak na aukcji czy inny http://www.allegro.pl/item462615363_zawor_...x_10_0_bar.html

 

Witaj,

 

Kolego, do kotła na opał stały zawór bezpieczeństwa musi zostać zastosowany o maksymalnej wartości 1,5 bar, czyli 1,5 atm - 0, 15 MPa.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.