Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy!Czy to dobry schemat??


cziko82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy Świeżak w temacie poczytałem trochę postów ale chcę się upewnić czy mam dobry schemat Pomóżcie.

 

 

Mam zamiar wymienić piec na OGNIWO S6WC 17KW z miarkownikiem ciągu bez wentylatora dom około 120 metrów piec w piwnicy parter oraz poddasze (narazie bez grzejników nie zamieszkane) system otwarty z naczyniem wzbiorczym i tu mam pytanie czy naczynie wybiorcze podłączyć przed pompą i zaworem zwrotnym czy jak na schemacie po pompie CO?

 

 

Narysowałem schemat instalacji oraz usytuowania mniej więcej grzejników czy zostawić tak podłączone grzejniki tz od jednego do drugiego pokoju jeden za drugim?????? czy to nie zdługa droga dla wody? czy jeden grzejnik nie wychładza drugiego?

 

 

teraz jest stary piec i jest za duży dla tego domu woda się gotuje bardzo często nie ma pompy obiegowej

 

 

chcę to poprzerabiać narazie bez cwu

 

czekam na wasze opinie !!!!!pomóżcie plis!!!

post-3102-1222692295_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Naczynie wzbiorcze masz źle podłączone. Naczynie wzbiorcze powinno być podlączone bezposrednio na wyjściu zasilania z kotła przed jakąkolwiek armaturą(zaworami itp itd). Naczynie to powinno być umieszczone powyżej najwyżej umiejscowionego kaloryfera w domu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

- w miejsce naczynia wzbiorczego dałbym odpowietrznik (przy załozeniu spadku jak na rysunku)

- naczynie wzbiorcze zgodnie z tym co napisał krystofObserwator

- zawór 4D jak obrócimy o 90 stopni w prawo to będzie dobrze - wyjdzie na to co napisał Gabriel

pzdr

 

....- zawór 4D jak obrócimy o 90 stopni w prawo...

oczywiście przy założeniu, że podłączenia pozostaną w tych miejscach zaworu jak na rysunku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poprawiłem rysunek teraz jest dobrze??

 

 

 

Narysowałem schemat instalacji oraz usytuowania mniej więcej grzejników czy zostawić tak podłączone grzejniki tz od jednego do drugiego pokoju jeden za drugim?????? czy to nie długa droga dla wody? czy jeden grzejnik nie wychładza drugiego?

 

 

a i jeszcze pytanie mam czy dać nowe rurki pcv / miedz podłączyć przez rozdzielacz czy zostawić taki schemat rozmieszczenia nie zmieniając rur i pozostawiając grzejniki żeliwne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw stare rury i grzejniki, nic na tym nie zyskasz zmieniajac na miedz.

Grzejniki zawsze montuje sie rownolegle a nie jeden za drugim. Dlatego zmien podlaczenia grzejnikow tak jak mowisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zamontowany zawór 4D. W zaworze 4D zasilanie, woda ciepła wchodzi z "boku zaworu, a wychodzi górą, powrót wchodzi z "boku" zaworu i wychodzi dołem.

 

Witam.

Zaraz, czyżby wobec powyzszego miło jakies znaczenie połoznie zaworu wzgledem jego osi jezeli zasilania i poworty sa prawidłowo podłączone ?

Wg ponizszego chyba jednak nie ma to znaczenia

honywel_4d.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie od dłuższego czasu naczynia wyrównawcze do obiegów otwartych montuje się tak jak grzejniki, czyli powinno mieć zasilanie, powrót no i koniecznie przelew. Zabezpieczy to również naczynie przed przemarzaniem gdyby było narażone na działanie mrozu (np. na strychu). Zawór 4D zabezpieczy natomiast kocioł przed roszeniem oraz spowoduje możliwość obniżenia temperatury w czasie gdy nie wymagana jest duża wydajność instalacji przy równoległym utrzymaniu wyższej temperatury kotła. Wyższa temperatura kotła natomiast to zabezpieczenie go przed korozją oraz efektowne dopalenie związków smołowych z opału a co z tym idzie nie osadzanie się ich na ściankach kotła i komina. W późniejszym czasie krótki obieg można wykorzystać do efektownego grzania cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W załączeniu schemat instalacji, który jest naprawdę wg mnie najlepszym schematem poglądowym do rozpoczęcia jakichkolwiek modernizacji i nowych instalacji - jest to schemat zamieszczony przez kogoś z tego forum(szukałem ale nie mogłem znaleźć przez kogo - także ew. prawa autorskie należą do... autora :) nie do mnie - ale jeżeli poczytałeś, pomyślałeś i masz jakąś wizję to jest to schemat do rozważania....

 

Jaką przewidujesz kotłownię?(m2)

 

Pozdrawiam,

post-3535-1230939347_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu schemat instalacji, który jest naprawdę wg mnie najlepszym schematem poglądowym do rozpoczęcia jakichkolwiek modernizacji i nowych instalacji ...

 

to jest schemat jak połączyć kocioł gazowy,olejowy (zamknięty obieg) z kopciuchem (otwarty układ)

dla wiekszości przypadków nic nie wnosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.