Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Odprowadzeniem Spalin Zębiec 23Kw


rysiek998

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam piec miłowy Zębiec 23 KW, pojemność 1,6m3. Eksploatuję go od 5 sezonów. Nigdy nie było z nim większych problemów. W ostatnim czasie gdy nasiliły się mrozy zasypałem go mokrym miałem do pełna, po nagrzaniu sie pieca i osiagnięciu zadanej temperatury w czasie pracy zaczął pojawiać się dym na drzwiczkach popielnika. Pomimo wyczyszczenia całego pieca, przewodu kominowego oraz sprawdzeniu uszczelnienia drzwiczek problem pozostał.

Proszę o radę jaka może być tego przyczyna - czy zbyt mokry miał, czy może za słabe uszczelnienie drzwiczek(wygląda na dobre), może zmienić paliwo na próbę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jeżeli dym z okolic drzwiczek popielnika to na bank sa nieszczelne ale przy paleniu od góry również tyczy sie to miału nie powinno być takiej sytuacji a powodem jest utrudnione przejście powietrza przez zasyp . Jak paliłem miałem zdarzały się takie sytuacje powodem był zazwyczaj zbyt mokry lub zbyt suchy miał i przez to przepalanie się zasypu az do rusztu a nie płomień nad zasypem jak być powinno . Płomień w popielniku a potem palenie całego zasypu od dołu czemu zazwyczaj towarzyszyły kłęby dymu z komina . winę może również ponosić zbyt silny nadmuch co powoduje wypalenie krateru w zasypie w miejscu gdzie powietrze ma łatwiejszy przepływ a potem rozpalenie zasypu od dołu i dym w popielniku . Paliwo powinno się wypalać stopniowo od góry przy możliwie minimalnym nadmuchu a ogień powinien byc równomierny na całej powierzchni paleniska . Jeżeli tworzą się kratery to paliwo trzeba staranniej wyrównać na całej powierzchni również w trakcie palenia . Jeżeli miał moczysz (a to czy moczyć czy nie zależy w największym stopniu od granulacji ) to minimum 12 godzin przed włożeniem do pieca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz obroty dmuchawy, bo im zimniej na zewnątrz, tym większy ciąg naturalny więc dmuchawa za szybko rozpala zasyp. Nowy sznur do drzwiczek nie zaszkodzi, kosztuje niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznur możesz wyciągnąć i obrócić na drugą strone jak nie masz nowego na wymianę, ja dmuchawe ustawiłem na najniższe obroty i też daje rade, jak już się pali od góry nie wrzucać żadnych śmieci do spalenia bo to też dusi płomień i kupa dymu, miał moczyć tak aby się tylko nie pylił a najlepiej zrezygnować z miału na zwykły groszek albo orzech II i nic nie musisz moczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.