Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Analizowałem wiele producentów i kotłów i wybór mój prawie padł na Defro Optima Komfort 12 (około 12-14kW) z nowej linii. Zastanawiam się jeszcze nad jakimś podobnym Sas-em- ale mniejsza z tym. Chodzi mi oto, w piecu Defro nie zauważyłem dopływu powietrza wtórnego na drzwiach zasypowych. Czy dorabiając samemu klapkę do regulacji powietrza wtórnego i wiercąc otwory w drzwiach zasypowych (powiedzmy jeden fi 20 lub dwa fi 15) nie naruszę warunków gwarancji? Jakby nie było to jakieś zmiany konstrukcyjne.

Opublikowano

po co kupować piec zeby przerabiac jak od razu mozna kupic bez przerabiania nie bede ci zachwalał jakiegos konkretnego modelu ale odradzam ten zastanów sie na dolnym spalaniem

Opublikowano

Dziękuję za odpowiedź, ale to mi nic nie pomogło. Więc jaki piec mi możesz polecić. Ma mieć ruchome ruszta przegrzebcze, dobry ruszt wodny, przynajmniej trzy przegrody(półki) odbierające ciepło ze spalin, zmniejszoną liczbę spawów - dużo gięć, odpowiednią masę, która też o czymś świadczy. I tylko i wyłącznie górne spalanie - ewentualnie górno-dolne. Budową wewnętrzną najchętniej przypominający Defro Optima Komfort z nowej linii. No i żeby miał dopływ powietrza wtórnego - żebym nie musiał robić przeróbek :) Oglądałem wiele już pieców - dużych firm, małych, kleconych w garażu - i na razie widze tylko Defro - chyba, że jakiegoś nie widziałem na oczy. Nie chciałbym instalować kotła z pionowymi przegrodami - nie wiem czy będzie się w takim dobrze rozpalało ze względu na komin - przekrój fi 150, ok. 7m wys.

Opublikowano

Witam.

O warunki gwarancji to myślę że telefon do producenta wszystko wyjaśni.

Na forum to raczej pytanie o zasadność robienia takich otworów w tym kotle bo może błędnie zakładasz ze będą potrzebne.

Opublikowano

Dziękuję za odpowiedź, ale to mi nic nie pomogło. Więc jaki piec mi możesz polecić. Ma mieć ruchome ruszta przegrzebcze, dobry ruszt wodny, przynajmniej trzy przegrody(półki) odbierające ciepło ze spalin, zmniejszoną liczbę spawów - dużo gięć, odpowiednią masę, która też o czymś świadczy. I tylko i wyłącznie górne spalanie - ewentualnie górno-dolne. Budową wewnętrzną najchętniej przypominający Defro Optima Komfort z nowej linii. No i żeby miał dopływ powietrza wtórnego - żebym nie musiał robić przeróbek :) Oglądałem wiele już pieców - dużych firm, małych, kleconych w garażu - i na razie widze tylko Defro - chyba, że jakiegoś nie widziałem na oczy. Nie chciałbym instalować kotła z pionowymi przegrodami - nie wiem czy będzie się w takim dobrze rozpalało ze względu na komin - przekrój fi 150, ok. 7m wys.

 

 

 

 

szczerze odradzam Defro. Tu jest loteria, albo trafisz na dobry piec albo nie. Mam tej firmy piec i mi osobiście nie przypadł do gustu. Jakbym mógł coś ci doradzić, to szukaj kotła innego producenta. Nie sugeruj się tym, że jeden kocioł ma blachę 6 a inny 4 i który będzie lepszy? Pewnie ten z 6-tki? Niekoniecznie. KWK ZĘBIEC jest dobrym kotłem.

Opublikowano

Widzę ze jestes napalony na defro bo napisales takie warunki co spelnia Defro twoja sprawa ja mam i strasznie sie nim zawiodłem kierowałem sie własnie mała iloscia spawów, wagą co z tego jak w nim sie do d...... pali a dmuchawa fajna sprawa jak sie chce ogrzewac atmosferę, ruszt wodny w paleniu od góry jest niepożadany bo cały casz chłodzi bo wegiel na dole jest chłodny i nie grzeje sie woda w ruszcie wodnym, aha i nie istnieje cos takiego jak gorno -dolne spalanie kup sobie to Defro i badz zadowolony z kondensatu :lol:

aha i pamietaj ze piec to nie kobieta i nie ma pieknie wygladać tylko ma sie w nim dobrze palić

Opublikowano

Ja zadam jeszcze pytanie a czym będziesz głownie palił ;)

 

Ja tez odradzam brać od Defro, szukaj coś z dolnego spalania z jak naj mniej bajerów i prosty z miarkownikiem.

Opublikowano

Koledzy dobrze radzą , piszesz że ogladałeś wiele kotłów i ten najbardziej ci przypadł do gustu, super od kiedy to piec kupuje się patrząc na wyglą :D :D albo co pisze producent , papier wszystko przyjmie. Forum jest od tego, aby najpierw poczytać co piszą użytkownicy o danym kotle, potem wyruszyć na zakupy, a nie odwrotnie. Ale u ciebie liczy się wygląd to koniecznie kup sobie Defro, lepiej wybrać nie mogłeś Gratuluje :D

Opublikowano

Panowie dajcie już spokój z tym dolnym spalaniem. Nie przekonujcie na siłę. Wydaje mi się, że piece z górnym spalaniem w większości gabarytowo mniej "głębokie" - mówię o wymiarach zewnętrznych. Mnie właśnie nieco ograniczają te wymiary - głównie głębokość i wysokość. Mówicie kondensat w kotłach Defro? A ja mówię - gdzieś popełniono błąd, albo przy wykonywaniu instalacji kotła, doborze mocy albo po prostu źle palicie. Od kiedy kocioł może mieć problemy z temperaturą? Odpowiedź jak po poprzednim pytaniu.

Następna sprawa - nie interesuje mnie wygląd zewnętrzny - nie patrzę na to. Przy oględzinach kotła staram się zwrócić uwagę m.in. na wykonanie spawów i staranność wykonania innych elementów. Lubie wręcz wsadzić łepetynę do pieca i luknąć co nieco. Do jednego kotła zraziło mnie wykonanie rusztu wodnego - w zbyt duże szczeliny wspawano stalowy drut zbrojeniowy - what the f...ck??? U jednego producenta zobaczyłem ludzi którzy robią kotły - trzęsące ręce i flaszka w koszu... dziękuję. Defro przekonuje mnie też trochę automatyczną komputerową linią produkcji - powtarzalność wymiarów czyli albo cała seria będzie zła albo cała seria będzie dobra.

Jeśli chodzi o blachę w kotłach - pracuje w hutnictwie i produkcję blachy znam od podstaw (od wytopu stali do wywalcowania blachy, rury) i wiem że żadna blacha z żadnej huty nie gwarantuje, że jest dobra jakościowo - kwestia oszczędności w toku produkcji. Dlatego wolę blachę 6mm niż lepiej oddającą ciepło do wody blachę 4mm (większe prawdopodobieństwo że blacha nie przegnije po 2,3 latach)

 

Palił będę węglem - orzech, mieszanka węgla z miałem, czasem nieco drewna. Kocioł ma być właśnie prosty, z miarkownikem ciągu. Jak będzie miał możliwość założenia wentylatora to też ok - gdyby mi się zachciało eksperymentów :)

Pozdrawiam.

Opublikowano

Witam szanownoe grono palacych w piecu.

Jestem tu oficjalnie od dzisiaj ,ale poczytuje forum juz od jakiegos czasu i chciałem podzielic się uwagami na temat tegoż pieca ,pieców których prace obserwuje u moich kolegów i nie sadze ,żeby żle sie w nich paliło.

Mysle ,że remi ma sporodoswiadczenia z tym piecem ,bo przerobił w nim drewno i węgiel ,a tagze przerobił drzwiczki .

noNowe czy tez drugie do przerobieni mozna zmowic w defro , w starej lini były drzwi z kpw dalaczego teraz nie robia ?pewnie sami tego do końca nie wiedza .

Wracając do tych obserwacji to widziałem stara linie która swietnie sobie radził na drewnie i ciągu naturalnym gość na dmuchawie palił tylko jeden sezon, ale widzialem piec który pracowal na węglu i dmuchawie igumy w majtach nie rwało.

Na tym forum padło stwierdzenie ,że wszystko zależy od palacza,atak swoja droga to ile pieców każdy z was przerobił bo ja narazie jeden olsztyn konstukcja z 94 roku 1,5m pale w nim przewaznie drewnem i sobie radzi.

I jeszcze prośba wytlumaczcie dlaczego nie, co złego jest w tych piecach?

Opublikowano

A wiec tak dlaczego nie

Brak doprowaadzenia Powietrza wtórnego drzwiczki można dokupić ale tez nie maja klapki powietrza wtórnego a koszt w defro do pieca 15KW to 300 zł z przesyłka + do tego dochodzi przeróbka i zamontowanie tzw kierownicy do powietrza

u wiekszoaci problem z kondensatem czy na sciankach czy na wyminnikach

przy dmuchawie przeciaganie tem o 5 stopni

dosc duze spalanie

odległość miedzy wymmiennikami powinnna byc mniejsza

do przerobienia sa jeszcze drzwiczki dolne aby powietrze dostawalo sie bezposrednio pod ruszta a nie uciekało bokiem

noi ruszt wodny który przy paleniu od góry szkodzi a nie pomaga

skoro tyle osób odradza to cos w tym musi byc

ocena za estetyke pieca 6

za promocje 6

za palenie w nim 2

Opublikowano

Panowie piszecie tutaj kilka sprzecznych kwestii jednocześnie.

 

1. Jak kupujecie kocioł z nadmuchem to nie oczekujcie że producent wstawi rozetę do powietrza wtórnego, ponieważ to on ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo obsługi (co by było gdyby ktoś zapomniał zamknąć rozetę lub była by nie dość szczelna i włączyłby dmuchawę - część tlenku węgla/czad zostałby wyrzucony do pomieszczenia i nieszczęście gotowe). Może się mylę ale kotły przystosowane do pracy z miarkownikiem zapewne te rozetkę mają.

 

2. Blacha w kotle 6mm to przerost formy nad treścią. Norma mówi że blacha mająca kontakt z ogniem powinna mieć nie mniej jak 5mm a w kanałach spalinowych 4mm, płaszcz zewnętrzny w 90% robiony jest z blachy 3mm. Kolejna sprawa to fakt że gruba blacha jest bardziej podatna na naprężenia i często dochodzi do rozszczelnienia na spawie, ponadto przy wyginaniu tak grubej blachy dochodzi do mikropęknięć i zwiększa to ryzyko korozji. Do informacji o blachach kotłowych P265gh też należy podchodzić z dystansem nic praktycznie nie dają w kotłach niskotemperaturowych a do ich spawania potrzeba spawaczy o odpowiednich kwalifikacjach co tylko podnosi koszty nie dając w zamian nic.

 

3.Kondensat może być wynikiem albo złego palenia albo wadą konstrukcyjną (kocioł zbyt mocno wychładza spaliny)

 

 

Opublikowano

Witam

 

Też sie naczytałem wiele o różnych kotłach, zastanawiałem się na dolniakiem przez wiele czasu ale w ostatniej chwili wybrałem górniaka, kupiłem tego Defro Optima Komfort z miarkownikiem i wentylatorem 25kW, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, owszem możei wyglad ma fajny, ale to nie jest ważne, czekam aż sezon sie skończy wtedy go zamontuje spale troche do nastepnego sezonu i zobaczymy co i jak. W tej chwili też posiadam górniaka mi tam pasuje łatwo sie czysci duży zasyp palenie na ciagu bez zadnej elektroniki... zobaczymy moze popełniłem bład ale jak nie sprubujesz cukierka defro to sie nie dowiesz jak smakuje w gebie, tak samo z tym kotłem...

 

pozro

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.